• Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

Szanowni Rodzice

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III i IV-VII będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.

Dnia 29.08.2019r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2019/2020 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Toszku.

wychowawcy

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP im. G. Morcinka w Toszku będą korzystały z następujących kart pracy:

• Klasa „0” ŚREDNIAKI – dzieci z rocznika 2014r. oraz 2015r. Pakiet „Dzieciaki w akcji - czterolatki” wydawnictwo NOWA ERA
            • Klasa „0” STARSZAKI – dzieci z rocznik
          • Witajcie wakacje!

19 czerwca - to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura za oknem przypominała, że nadeszło lato i już najwyższy czas na wakacje. Przybyłych uczniów przywitały klasy szóste z pożegnalnym przedstawieniem. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani dyrektor i wychowawców.

• Idol

Nieco później niż zwykle, bo 14 czerwca 2019 r. z okazji Szkolnego Dnia Rodziny, odbyła się 16 już edycja konkursu muzycznego SZKOLNY IDOL oraz tanecznego „Raz, dwa, trzy – tańcz i Ty”, które przygotowały Panie: Joanna Wróblewska, Izabela Makuch i Karina Jarmułowicz– Łozińska. Po wcześniejszych eliminacjach swoje talenty zaprezentowało 11 wokalistów, 8 grup tanecznych i jedna solistka. Jak zwykle jury miało kłopot z wyłonieniem zwycięzców ze względu na wysoki poziom wykonawców. Świadczy o tym ilość przyznanych nagród i wyróżnień. Ostatecznie w kategorii muzycznej pierwsze miejsce i tytuł Szkolnego Idola 2019 roku wyśpiewała Justyna Mikosz z kl. 4c. Drugie miejsce zajęły ex aequo Paulina Kaschuba z kl. 6c oraz Anna Labus z kl. 2a, trzecie miejsce ex aequo Marta Kotlarz z kl. 4a i Małgorzata Dziambor z kl. 4d, a wyróżnienie otrzymała Kinga Skóra z kl. 4a. Paulina Kaschuba zachwyciła ta

• Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Grupy przedszkolne oraz uczniowie z klasy pierwszych i drugich wzięli udział w projekcie w ramach programu edukacyjnego pt. „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ” przygotowanego przez Instytut Blend-a-medOral-B. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom i jak dbać o zęby i dziąsła aby były zdrowe. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-medOral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”, wykonali model szczęki z uzębieniem. W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodniki pt. „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”.

• Festyn Rodzinny

14 czerwca w piękne, słoneczne popołudnie odbył się kolejny festyn rodzinny w naszej szkole. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci: wokalne i taneczne.

Można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, pomalować twarz i paznokcie oraz zrobić sobie piękną fryzurę. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowany przez strażaków. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, grill i wiele innych smakołyków.

• Zielona szkoła

W dniach 23.05.2019 – 05.06.2019 uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawczyń przebywali na „zielonej szkole” w Pogorzelicy. W tym nadmorskim uzdrowisku dzieci mieszkały w Ośrodku Wypoczynkowym „Familijni”, położonym kilka kroków od morza. Program zielonej szkoły był niezwykle atrakcyjny i napięty. Uczniowie korzystali z wielu rozrywek i wycieczek. Odwiedzili między innymi Kołobrzeg, Międzyzdroje, Rewal i Niechorze. Poznali faunę i florę Morza Bałtyckiego, historię latarni morskiej oraz zawody typowe dla miejscowej ludności. Niezapomnianych wrażeń dostarczył rejs statkiem po Bałtyku oraz wizyta w Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Zwiedzili również Fort Gerharda, gdzie przeszli przyśpieszony kurs wojskowy. Słoneczna, pogoda i świeże powietrze zachęcały do spacerów i wesołych zabaw na plaży. Dla dzieci była to niezwykła przygoda. Wszyscy podczas pobytu nie tylko świe

W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego, zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 9.00.

• Nasza szkoła w obiektywie

• MÓJ DRUGI DOM

• Piątek23.08.2019
    • liczba odwiedzin: 1399476

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
      • Idol / Raz, dwa, trzy, tańcz i ty!
      • Festyn rodzinny
      • "I śmiech niekiedy może być nauką"
      • Jasełka
      • Uroczysty apel z okazji 11 listopada