• Warsztaty decoupage

     • Już po raz drugi uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w klasowych warsztatach decoupage. Mieli okazje ozdobić wiele przedmiotów z drewna. Dobieranie, precyzyjne wydzieranie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni.

     • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 2 listopada 2018

     • Szanowni Rodzice!

      Piątek, 2 listopada 2018r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu zajęcia opiekuńcze prowadzi świetlica szkolna w godzinach od 7:30 do 15:30.

     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Po jego zakończeniu nasza placówka otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział w tym projekcie. Poniżej prezentujemy któtką relacje filmową z tego wydarzenia. Code Week - Film

     • Wojewódzki konkurs przedmiotowy - 2018

     • Na początku listopada w naszej szkole odbędą się szkolne etapy czterech wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

      1) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - 5 listopada
      (w poniedziałek);

      2) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 6 listopada
      (we wtorek);

      3) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego - 7 listopada
      (w środę);

      4) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego - 15 listopada
      (w czwartek).

      Regulaminy Konkursów oraz zakres wiedzy i umiejętności dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem:

      http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/bez-kategorii/28975/

      Zachęcamy do udziału.

      Nauczyciele

     • EuroWeek

     • W dniach 14.10-18.10 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie jakim jest EuroWeek – Szkoła Liderów. Przez pięć dni w miejscowości Długopole Zdrój brali udział w warsztatach i prezentacjach. Poznali wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków świata m.in. z Kolumbii, Filipin, Brazylii, Meksyku, Etiopii, Indii. Dowiedzieli się interesujących wiadomości o ich ojczystych krajach. Oczywiście wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

     • Przedszkolaki z wizytą na poczcie

     • 18 października przedszkolaki z grupy „Misie” obchodziły Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Zainspirowani opowiadaniem pt: „Jak to się dzieje, że listy docierają do adresatów?” postanowiliśmywybrać sięz wizytą do Urzędu Pocztowego w Toszku. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy urzędników pocztowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miejsce do wrzucania listów, miejsce przy okienku itp. Poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do naszych domów listy i paczki. Z okazji  Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne życzenia Pracownikom Poczty i przekazały na ręce pani Naczelnik Podziękowanie za miłe przyjęcie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 12.10.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie klasy IIa i IIb przygotowali humorystyczne przedstawienie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, a samorząd uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki.

     • Dzień szalonego kapelusza, szalonej czapki

     • Przewodnicząca szkoły Dominika Kobiernik postanowiła uatrakcyjnić życie szkolne. Pomysł wprowadzenia dnia szalonego kapelusza, szalonej czapki okazał się strzałem w dziesiątkę. 11 października dzieci paradowały po szkolnych korytarzach w niebanalnych nakryciach głowy. Zapraszamy do oglądania galerii.

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

     • W czwartek, 11 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowały się do tej uroczystości  pod okiem wychowawczyń. W rytm Marsz Radetzkiego, w odświętnych strojach weszły na halę, aby złożyć ślubowanie. Pasowanie na ucznia poprzedził ciekawy występ pierwszoklasistów. Dodatkowo najmłodsi uczniowie musieli wykonać różne zadania m. in. odnaleźć pierwszą literę swojego imienia, rozwiązać szkolne zagadki oraz wypić „magiczny” (bardzo kwaśny) napój i szeroko się uśmiechnąć. Swój egzamin zdały śpiewająco. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i  pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem poszli do swoich sal. Tam czekała na nich  kolejna niespodzianka, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      To był wspaniały dzień!

    • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania
     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Od 11.10.2018r. do 19.10.2018r. nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Więcej informacji na stronie  https://codeweek.eu

      A już od 15 października wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w kodowaniu. Wystarczy wejść na stronę: https://join.quizizz.com i wpisać KOD DO GRY 441250

     • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

     • Na kolejne zaproszenie przedszkolaków w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” odpowiedział wyjątkowy gość. Tym razem na wspólne czytanie z misiem Bruno zgodził się zastępca Burmistrz Toszka Pan Piotr Kunce. Nasz gość zaproponował przedszkolakom do posłuchania jedną z przygód Franklina: „Franklin i starszy kolega”. Wszystkie dzieci uważnie słuchały czytanej bajki czego dowodem były trafne odpowiedzi na pytania o jej treść. Na zakończenie naszego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a nasz gość wpisał się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Dziękujemy za miłe słowa!

     • Sukces naszej reprezentacji

     • Nasza reprezentacja dziewcząt po wygranej z Wielowsią 2:0 i remisie z Bojkowem 2:2 zajęła 2 miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”
     • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”

     • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” polegającej na wysyłaniu kartek pocztowych do stu szkół z różnych części Polski wraz z krótkim opisem swojej miejscowości. Jeśli masz pocztówkę przedstawiającą miejscowość Toszek (kupioną lub własnoręcznie zrobioną) to wpisz na niej tekst: „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

      Serdeczne pozdrowienia przesyłają Uczniowie SP im. G. Morcinka w Toszku. Zapraszamy do naszego Zamku, w którym ukryty jest skarb – Złota Kaczka. Może to Wam uda się go znaleźć ….

      Wypełnione pocztówki wraz ze znaczkiem proszę przynosić do Pani Renaty Plich-Czerner (sala 3) lub Pani Katarzyny Jendrysik. Do dnia 19.10.2018r. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

     • Szanowni Rodzice!

     • Chcielibyśmy poinformować, że roczna składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 30zł na dziecko. Pieniądze należy wpłacać na konto Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy konto nr  11 8454 1024 2008 1400 4578 0001

      W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasę.

      Prosimy o dokonanie wpłat do maja 2019 roku.

      Pragniemy zachęcić wszystkich bardzo serdecznie do wpłat, zebrane fundusze zostaną przeznaczone  m. in na :

      -  dofinansowanie ciekawych imprez i uroczystości

      - zaproszenie wyjątkowych gości

      - dofinansowanie  wycieczek uczniów

      - dofinansowanie  nagród w konkursach

      - dofinansowanie  nagród dla najlepszych uczniów

      Masz ciekawy pomysł na co możemy jeszcze przeznaczyć zgromadzone fundusze albo chciałbyś zgłosić problem? Napisz do nas:

      radarodzicowsptoszek@gmail.com