• DZIEŃ DINOZAURA

• Pomimo tego, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, wciąż wzbudzają wielką ciekawość dzieci.  Dlatego też przypadający 26 lutego Dzień Dinozaura, stał się dla naszych przedszkolaków wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie o tych prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Aby nasi najmłodsi mogli poznać życie tych fascynujących zwierząt, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje „dino – skarby” (zabawki, albumy, książeczki itd.) i miały okazję zaprezentować je swoim koleżankom i kolegom. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego oglądania prezentacji multimedialnej o dinozaurach, dzięki której dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szybko się okazało, że dzieci już dużo na ten temat wiedzą. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła naszym najmłodszym zabawa „Zgadnij jakim jestem dinozaurem?” oraz zabawa w paleontologów, podczas której wykopywali szczątki dinozaurów z piasku. Nie zabrakło też dinozaurowych zabaw ruchowych i tańców. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało opaskę na głowę z wybranym dinozaurem.  Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

• Bezpieczne ferie!!!

• Zbliżają się ferie zimowe. Dla dzieci, to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyskowicach, st. asp. Adam Ploch wspólnie z asp. szt. Tomaszem Białowąsem dnia 6 lutego przeprowadzili z uczniami pogadankę profilaktyczną. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (0-III) oraz starszych (IV-VI). Na spotkaniu mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, obowiązujących zarówno w czasie zorganizowanych wyjazdów  zimowych, jak i w miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze uwrażliwili uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych. Omówili także przepisy ruchu drogowego w kontekście bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

• JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!

• Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych „Bal Przebierańców”. Tego dnia rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż pomysłowość rodziców w przygotowaniu strojów dla swoich pociech nie miała granic. Na balu, obok księżniczek, wróżek i biedronek można było spotkać policjantów, rycerzy czy piratów. Po wielkiej prezentacji strojów, rozpoczęły się wspólne zabawy, tańce i pląsy przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowe zdjęcie. Ale bal nie udałby się bez dziarskich przedszkolaków! To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

• Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka jest jedną z piękniejszych uroczystości rodzinnych w przedszkolu. Jest to niezmiernie wzruszające, gdy  babcie i dziadkowie odwiedzają nas tak tłumnie, cieszą się z występów wnuków, ale przede wszystkim z tego, że ich mają. Ja co roku przedszkolaki przygotowały na tę okoliczność  wiele niespodzianek, które mamy nadzieję sprawiły wszystkim babciom i dziadkom wiele radości, a momentami spowodowały, że łezka popłynęła z niejednego babcinego oka.