• DZIEŃ DINOZAURA

      27.02.2019

      Pomimo tego, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, wciąż wzbudzają wielką ciekawość dzieci.  Dlatego też przypadający 26 lutego Dzień Dinozaura, stał się dla naszych przedszkolaków wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie o tych prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Aby nasi najmłodsi mogli poznać życie tych fascynujących zwierząt, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje „dino – skarby” (zabawki, albumy, książeczki itd.) i miały okazję zaprezentować je swoim koleżankom i kolegom. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego oglądania prezentacji multimedialnej o dinozaurach, dzięki której dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szybko się okazało, że dzieci już dużo na ten temat wiedzą. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła naszym najmłodszym zabawa „Zgadnij jakim jestem dinozaurem?” oraz zabawa w paleontologów, podczas której wykopywali szczątki dinozaurów z piasku. Nie zabrakło też dinozaurowych zabaw ruchowych i tańców. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało opaskę na głowę z wybranym dinozaurem.  Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

     • Bezpieczne ferie!!!

      08.02.2019

      Zbliżają się ferie zimowe. Dla dzieci, to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyskowicach, st. asp. Adam Ploch wspólnie z asp. szt. Tomaszem Białowąsem dnia 6 lutego przeprowadzili z uczniami pogadankę profilaktyczną. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (0-III) oraz starszych (IV-VI). Na spotkaniu mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, obowiązujących zarówno w czasie zorganizowanych wyjazdów  zimowych, jak i w miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze uwrażliwili uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych. Omówili także przepisy ruchu drogowego w kontekście bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

     • JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!

      09.02.2019

      Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych „Bal Przebierańców”. Tego dnia rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż pomysłowość rodziców w przygotowaniu strojów dla swoich pociech nie miała granic. Na balu, obok księżniczek, wróżek i biedronek można było spotkać policjantów, rycerzy czy piratów. Po wielkiej prezentacji strojów, rozpoczęły się wspólne zabawy, tańce i pląsy przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowe zdjęcie. Ale bal nie udałby się bez dziarskich przedszkolaków! To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

      06.02.2019

      Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka jest jedną z piękniejszych uroczystości rodzinnych w przedszkolu. Jest to niezmiernie wzruszające, gdy  babcie i dziadkowie odwiedzają nas tak tłumnie, cieszą się z występów wnuków, ale przede wszystkim z tego, że ich mają. Ja co roku przedszkolaki przygotowały na tę okoliczność  wiele niespodzianek, które mamy nadzieję sprawiły wszystkim babciom i dziadkom wiele radości, a momentami spowodowały, że łezka popłynęła z niejednego babcinego oka.