• Zaproszenie

     • Zapraszamy rodziców uczniów  naszej szkoły
      na spotkania  poświęcone tematyce
      zapobiegania uzależnieniom  dzieci i młodzieży.
      Spotkania odbędą się w środę 27. 11.2019 r.:
      godz. 16:00 – rodzice uczniów klas I-III
        godz. 17:00 – rodzice uczniów klas IV-VII.

     • Obchody Dnia Świętego Marcina

     • Obchody Dnia Świętego Marcina, można powiedzieć wpisały się w tradycję naszej szkoły. W dniu 7 listopada 2019 roku uczniowie klas dwujęzycznych mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach, których celem było przybliżenie postaci, jaką był święty Marcin. Uczniowie klas 1-3 poznali legendę o Świętym  Marcinie oraz  ciekawostki i tradycje towarzyszące obchodom tej uroczystości. Dzieci wykonały piękne lampiony, prezentowały scenki z życia Świętego Marcina próbując swych umiejętności teatralnych oraz pamiątkową książeczkę. Warsztaty wzbogacono również w oprawę muzyczną. Dzieci z entuzjazmem zaśpiewały znaną w Niemczech piosenkę ,,Laterne, Laterne...”.Wszystkim towarzyszył wesoły nastrój.

     • Spotkanie w Turcji

     • W dniach 27.10. - 2.11.19. odbyło się pierwsze spotkanie projektowe – robocze wszystkich partnerów uczestniczących w projekcie “ Recykling dla życia”.

      Uczestnikami tej grupy są: Hiszpania, Portugalia, Sycylia, Turcja, która jest koordynatorem całego projektu. Spotkanie to miało miejsce w Istanbule. Wzięły w nim udział również koordynator ze Szkoły Podstawowej nr2 w Toszku pani Magdalena Rychalska oraz pani Monika Pondo.

      Celem wizyty było omówienie i przedstawienie planów działania na najbliższe dwa lata trwania projektu. Kolejne spotkanie odbędzie się w Hiszpanii w dniach 24.11.- 30.11.19., w którym wezmą udział już uczniowie.

     • Uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości

     • 8.11.2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klas siódmych recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia żołnierzy walczących o niepodległą Polskę. O godzinie 11.11 cała szkoła uroczyście odśpiewała hymn narodowy przyłączając się do akcji ,,Niepodległa do hymnu”.

    • Kasztanobranie - 845 kg !!!
     • Kasztanobranie - 845 kg !!!

     • W imieniu Rady Rodziców serdecznie dziękuję wszystkim którzy włączyli się w naszą akcję. Łącznie zebraliśmy 845 kg kasztanów!!! Na konto Rady Rodziców wpłynie kwota 422,50 gr.

       

      Aleksandra Osadnik

      Przewodnicząca Rady Rodziców

     • Wycieczka do Centrum Sterowania Ruchem

     • Dnia 06.11.19 r. klasy Va i Vd odwiedziły Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach. Uczniowie zostali zapoznani z tematyką inteligentnego systemu sterowania ruchem. Dowiedzieli się wielu cennych ciekawostek na temat priorytetu przejazdu miejskich autobusów i służb ratowniczych, rozbudowy systemu informacji drogowej, rozbudowy systemu oraz identyfikacji wolnych miejsc parkingowych na terenie miasta. Oprowadzający poruszyli także sprawy związane z rozbudową systemu meteorologicznego, systemu preselekcji pojazdów oraz aplikacji ITS Gliwice. Po zakończeniu wizyty, pełni pozytywnych wrażeń, zapoznani z  nowościami technologicznymi uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną.

     • Warsztaty

     • 5 listopada klasy siódme uczestniczyły w niezwykłych warsztatach zorganizowanych przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz- System S.A. Celem spotkania edukacyjnego było przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z gazem ziemnym, jego wykorzystaniem oraz bezpieczeństwem sieci przesyłowej.

      Warsztaty były prowadzone przez przedstawicieli Centrum Edukacji Smart Lab.

      Zajęcia w formie eksperymentów bardzo podobały się uczniom zwłaszcza, że sami mogli próbować wykonywać różne doświadczenia. Na koniec mieli możliwość sprawdzić zdobytą wiedzę w konkursie zorganizowanym na zakończenie warsztatów.

      Pierwsze miejsce zdobył Wojciech Pondo, drugie Ryszard Wiśniewski, trzecie Paweł Witek, czwarte Daria Klak.
       

     • Rusza V edycja „Szkolnego Maratonu Ortograficznego”!

     • Już po raz piąty uczniowie klas IV-VII będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w „Szkolnym Maratonie Ortograficznym”. Z okazji tej małej, okrągłej rocznicy ogłaszamy konkurs na logo naszego Maratonu. 

      Opisaną pracę plastyczną (imię, nazwisko, klasa) w formacie A4 można wykonać dowolną techniką i złożyć w bibliotece szkolnej do 29 listopada br. Na zwycięzcę czeka nagroda!

      Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na logo i oczywiście w Maratonie Ortograficznym.

      Maraton rusza już w listopadzie. Trwać będzie do czerwca 2020 roku. Kolejne etapy odbywać się będą dwa razy w miesiącu, na pierwszej przerwie obiadowej, w sali 18 (dokładnych terminów wypatrujcie na gazetce przy bibliotece). Na chętnych uczniów czekać będą zadania i łamigłówki ortograficzne, za które będzie można uzyskać określoną liczbę punktów (punkty sumują się). W każdym etapie uczestnicy zmierzą się z innymi trudnościami ortograficznymi (ż, rz, u, ó, ch, h, pisownia wyrazów z nie, itp.). Informacje o tym, znajomość jakich zasad będzie obowiązywać na poszczególnych etapach, podawane będą na bieżąco na gazetkach szkolnych. Po każdym etapie wywieszony zostanie również ranking uczestników z wykazem zgromadzonych punktów. Uczniowie, którzy w ciągu roku zdobędą największą liczbę punktów wezmą udział w finale. Zwycięzca otrzyma nagrodę oraz Certyfikat i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. 

                 

     • Rejonowe zawody badmintona

     • 29 października 2019 r. w SP 36 w Gliwicach odbyły się drużynowe zawody badmintona dziewcząt i chłopców - finał rejonu Gliwic i Powiatu Gliwickiego. Powiat Gliwicki w kategorii dziewcząt (roczniki 2007 i młodsi) reprezentowały uczennice naszej szkoły: Magdalena Dworczyk, Natalia Bytomska oraz Wiktoria Poloczek. Dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie. Gratulujemy!

     • Przedszkolaki wśród ptaków

     • 30 października przedszkolaki z grupy „Misie” udały się z wizytą do Pana Joachima Ćwienk, naszego toszeckiego hodowcy ptaków wystawowych. Pan Joachim, prywatnie dziadek naszej koleżanki Liwii, przybliżył nam swoją pasję. Przedszkolaki miały okazję z bliska przyjrzeć się różnorodnym, pięknym i  kolorowym ptakom z przydomowej hodowli pana Joachima, dowiedziały się jak się je karmi i pielęgnuje, a także jak wiele pracy wymaga przygotowanie ptaków do udziału w wystawach. A dowodem na to, że ta ciekawa, ale i ciężka, codzienna praca popłaca, świadczą liczne medale i puchary zdobyte przez pana Joachima. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!