• KONKURS„1000 powodów, by czytać”

      30.10.2020

      Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do konkursu, którego organizatorem jest firma Empik S.A.  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej (ilustrującej) hasło „1000 powodów, by czytać”.  Celem konkursu jest wyłonienie 10 laureatów – bibliotek szkolnych (po 5 w ramach każdej kategorii konkursowej).  

      Wystarczy, że zainstalujesz aplikację mobilną Empiku i w dniach 02.11 – 02.12.2020 r. codziennie zagłosujesz na naszą szkołę.

      Pomóż naszej szkole wygrać 1000 książek do biblioteki oraz czytniki e-booków od Empik Go!

    • „KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE”
     • „KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE”

      24.10.2020

      Również w bieżącym roku szkolnym chcemy włączyć się, jako społeczność szkolna, w akcję charytatywną na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

      Zachęcamy zespoły klasowe, nauczycieli, pracowników szkoły, jak i rodziców do zakupu  kalendarza na rok  2021.

      Kalendarze można nabyć za pośrednictwem wychowawcy klasy lub w gabinecie pedagoga. Cena kalendarza: 15 zł.

     • CodeWeek 10-25 października 2020

      11.10.2020

      Jak co roku szkoła bierze udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbędzie się on w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. To największe programistyczne wydarzeniu w Europie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      20.10.2020

      Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

      W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole wyglądał inaczej niż w poprzednich latach. Nie odbyła się uroczysta akademia jednak uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach. Były życzenia, kwiaty i uśmiechy, a uczniowie klas drugich, wędrując szkolnymi korytarzami, wielokrotnie odśpiewali piosenkę, która wprowadziła radosną i odświętną atmosferę w szkole. Uzupełnieniem nietypowych obchodów Dnia Nauczyciela był pokaz prezentacji multimedialnej, zawierającej podziękowania i życzenia dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów.

       

    • Erasmus Days 2020
     • Erasmus Days 2020

      18.10.2020

      Program Erasmus+ corocznie, począwszy od 2017 roku, organizuje 3-dniowe obchody z myślą o byłych, obecnych i przyszłych uczestnikach i realizatorach projektów.

      Uczestnicy programu Erasmus+ organizują lokalne wydarzenia by informować o programie Erasmus+ oraz różnorodnych projektach, które on wspiera.

      Ze względu na pandemię COVID-19 program #ErasmusDays 2020 obejmie głównie inicjatywy online, w związku z czym zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji przedstawiającej realizację projektu „ Europejski wymiar szkoły poprzez podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku

      który jest współfinansowany z funduszy UE POWER na zasadach Erasmus+ Edukacja Szkolna Akcja KA1.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole

      03.10.2020

      30 września to w kalendarzu data szczególna – Dzień Chłopaka. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i jak zawsze w wyjątkowy sposób uczciły to święto. Tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń, własnoręcznie wykonanych upominków, słodkiego co nieco oraz wspólnych zabaw.

      Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!