• I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

      03.12.2020

      Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
      Od lat z tej okazji staramy się pomagać potrzebującym.
       

      W TYM ROKU NAJBARDZIEJ POTRZEBNE SĄ:
       

      Żywność trwała:
      herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, cukier, mąka, olej, dżem, budynie, słodycze, konserwy mięsne, konserwy rybne itp.


      Środki czystości:
      proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło, pościel, ręczniki itp.


      Inne:
      kolorowanki, książki dla dzieci, kredki, mazaki, farbki, plastelina, papier kolorowy itp.


      Dary można przekazywać do 17 grudnia (piątek) od poniedziałku do piątku
      do biblioteki szkolnej.

       

      Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach wesprzecie Państwo naszą inicjatywę.

       

     • Projekt

      29.12.2020

      NA EDUKACYJNYM SZLAKU – PROGRAMY WSPIERANIA UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. IRENY SENDLER W TOSZKU ORAZ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. GUSTAWA MORCINKA W TOSZKU

      Wydatki projektu wyniosły: 388.055,00 zł, z czego płatność ze środków europejskich wyniosła 329.846,75 zł, dotacja celowa z budżetu krajowego 19.402,75 zł i wkład własny gminy w wysokości: 38.805,50 zł. Termin trwania projektu to: 01.01.2019 – 30.06.2020, wydłużony z powodu pandemii do 30.11.2020.

      Projekt zakładał prowadzenie dodatkowych zajęć dla uczniów z dwóch szkół wg potrzeb ujętych
      w diagnozie przeprowadzonej przed złożeniem projektu. Dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku były to:

      • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego,
      • koła zainteresowań: Entuzjaści matematyki, English is fun,
      • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne,
      • warsztaty psychoedukacyjne – radzenia sobie ze stresem i z emocjami,
      • zajęcia psychoedukacyjne rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne,
      • zajęcia specjalistyczne ukierunkowane na korygowanie wad postawy,
      •  zajęcia terapeutyczne (indywidualne) z wykorzystaniem metody EEG Biofeedback,
      • terapia logopedyczna,
      • koła rozwijające uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego.

      W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku prowadzone były zajęcia:

      • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego,
      • koła zainteresowań: Klub naukowca, Entuzjaści matematyki, English is fun, koło

      j. niemieckiego, koło komputerowe, Z fizyką za pan brat,

      • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne, terapia logopedii, arteterapia,
      • zajęcia specjalistyczne ukierunkowane na korygowanie wad postawy,
      • terapia logopedyczna,
      • koła rozwijające uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego.

      Dodatkowo zorganizowano wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu i do Ogrodu Doświadczeń im. Lema w Krakowie. Wzięły w nich udział  dzieci z dwóch placówek.

      Zorganizowano szkolenia dla nauczycieli trzy dla SP nr 1 i dwa dla SP nr 2.

      Zakupiono pomoce dydaktyczne do prowadzenia wskazanych wyżej zajęć, tablice panoramiczne multimedialne, laptopy, projektor multimedialny, tablety, programy komputerowe do prowadzenia warsztatów psychoedukacyjnych, zestaw do EEG Biofeedback. Wnioskodawcą projektu była gmina Toszek, a realizatorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Toszek.

     • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

      23.12.2020

      Nasza szkoła kolejny raz zorganizowała akcję charytatywną pt.: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele aktywnie włączyli się w zbiórkę żywności, środków czystości oraz artykułów szkolnych. Wszystkie dary zostały przekazane dla rodzin z gminy Toszek, którym chcieliśmy udzielić wsparcia i w okresie przedświątecznym sprawić trochę radości. Dziękujemy całej lokalnej społeczności za ogromne zaangażowanie i okazane serce.

     • Kalendarz w każdej klasie

      23.12.2020

      Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejną akcję charytatywną „Kalendarz w każdej klasie”. Wspólnie wsparliśmy Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach poprzez rozprowadzenie 20 kalendarzy. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej i życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

     • POCZTA ŚWIĄTECZNA KLASY 3A

      18.12.2020

      Z powodu panującej epidemii Święty Mikołaj nie mógł, jak to co roku czynił, odwiedzić dzieci w szkole. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił innego sposobu kontaktu z dziećmi. I tak, jak to robi aktualnie większość z nas, połączył się z dzieciakami klasy 3a online przekazując życzenia i pozdrowienia.

      Poprosił też o to, by tęskniące za sobą dzieci, uszczęśliwiły siebie nawzajem poprzez wykonanie własnoręcznie kartek świątecznych. Pani wychowawczyni zrobiła losowanie, a uczniowie przyszli do szkoły, by, do specjalnie przygotowanej poczty świątecznej, wrzucić kartki z życzeniami dla wylosowanej osoby.

      Wszyscy obdarowujący i obdarowani byli bardzo szczęśliwi, że mogli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

     • Konkurs z angielskiego

      09.12.2020

      Zaprojektuj kartkę świąteczną: kategoria I: klasy 0-3 - technika dowolna, format - pocztówkowy
       

      Zaprojektuj kartkę świąteczną i zapisz życzenia świąteczne w j. ang: kategoria II: klasy 4-8 - technika dowolna, format pocztówkowy, KRÓTKI tekst w j. ang. - max. 4 wersy

      Test online - Christmas in Great Britain and the USA - klasy 4-8

      Prace plastyczne proszę dostarczyć do szkoły lub wysłać zdjęcie do 22 grudnia - na Teamsie lub edzienniku do p. Rychalskiej.

      Test: zgłosić chęć udziału do 20 grudnia do p. Rychalskiej, link do testu zostanie wysłany zgłoszonym osobom. Termin testu: 22 grudnia, godz. 15.00 - 15.45

      Ogłoszenie laureatów po 20 stycznia 2021r.

     • Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

      08.12.2020

      Na wizytę Świętego Mikołaja dzieci czekały przez cały rok. Kiedy nadszedł ten wyjątkowy dzień to od samego rana podekscytowane wyczekiwały Świętego. Wpatrywały się w drzwi, nasłuchiwały odgłosów dzwoneczków. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, w tym roku Mikołaj również nie zawiódł. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych, z grup „Kotki”, „Promyczki”, „Sówki”.

      Oprócz prac plastycznych, na których oczywiście królował Mikołaj, dzieci przygotowały także piosenki, wierszyki oraz laurki dla wyjątkowego gościa. Mikołaj zasłużenie wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.

      Dzieci bardzo długo będą wspominać to spotkanie, któremu towarzyszyło mnóstwo emocji. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok.

     • MIKOŁAJKI

      07.12.2020

      Pomimo braku białego puchu i nieobecności naszych uczniów w szkole Święty Mikołaj nie zapomniał o naszych najmłodszych. Niewątpliwie ten długo wyczekiwany gość, miał w tym roku utrudnione zadanie, ale zrobił wszystko co w jego mocy, aby prezenty dotarły do adresatów. Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie, co pozwala sądzić, że tegoroczne mikołajki były jak zawsze udane. Dziękujemy Święty Mikołaju!

     • DZIEŃ GÓRNIKA

      05.12.2020

      Jak na prawdziwych Ślązaków przystało i w tym roku nie zapomnieliśmy, aby 4 grudnia uczcić Święto Górników zwane potocznie Barbórką. Wielu uczniów naszej szkoły wywodzi się z rodzin górniczych, dlatego doskonale znają i doceniają trud pracy pod ziemią. Nauka zdalna uniemożliwiła nam bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami braci górniczej, ale mimo to dzieci podczas lekcji mogły wykazać się wiedzą na temat ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w kopalni. Przez moment nasi najmłodsi mogli nawet poczuć się jak prawdziwi górnicy, kiedy prezentowali się w samodzielnie wykonanych czapkach czako.

      Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Dnia Górnika życzymy wszystkim górnikom dużo zdrowia, szczęścia oraz tyle samo wyjazdów na powierzchnię co  zjazdów pod ziemię o własnych siłach!

     • Andrzejki w klasach 1-3

      05.12.2020

      Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do zabawy.

      Mimo nauczania zdalnego wychowawcy klas 1-3 podczas zajęć przygotowali dla uczniów nie tylko andrzejkowe wróżby ale i zakodowane zadania. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, podróż, czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Wirtualny kiermasz książki

      02.12.2020

      Serdecznie  zachęcamy do skorzystania z wirtualnego kiermaszu książek organizowanego przez  wydawnictwo, z którym szkoła od lat współpracuje przy organizacji corocznych kiermaszy w bibliotece szkolnej, zakupie książek do biblioteki szkolnej oraz nagród  książkowych dla uczniów.

      Każde zamówienie to dodatkowe rabaty na książki, które będą się naliczały bibliotece szkolnej. Wystarczy podczas zamawiania podać kod szkoły.

      Kod szkoły do wpisania  : G.GLI.TOSZE.S

      Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz stronie wydawnictwa

      https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

      Gorąco zapraszamy do udziału w  akcji!!!

      Żadnych minusów, same plusy!
       Państwo macie prezent dla kogoś bliskiego, a my gratisy na książki dla biblioteki!