• JASEŁKA SZKOLNE

23.12.2023

Jak co roku Święta Bożego Narodzenia to czas wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
            W świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka, w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Przedstawienie było piękne, dzieci z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, piosenki świąteczne, piękne tańce i gra na flecie.

Nadziei - by nie opuszczała,

radości - by rozweselała,

miłości - by obrodziła,

dobroci - by zawsze była - ...

życzą z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka

w Toszku.

• WOLONTARIAT KLAS VII i VIII

18.12.2023

Dnia 17 grudnia, młodzież naszej szkoły wzięła udział w wolontariacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Podaruj serce.
            Uczniowie od samego rana stali pod kościołami, by zbierać słodycze na paczki świąteczne dla potrzebujących i niepełnosprawnych. W imieniu zarządu, składam serdeczne podziękowanie pani Agnieszce Goduli za pomoc we wszelkich formalnościach, pani Katarzynie Rduch za zaangażowanie oraz pani Magdalenie Rychalskiej za sprawowanie opieki nad dziećmi w czasie wolontariatu.
            Dziękuję raz jeszcze młodzieży za ten piękny gest i poświęcony czas.

Gruszka Grzegorz Prezes stowarzyszenia Podaruj serce

• „ORGANIZM – MECHANIZM”

13.12.2023

W edukacji bardzo duże znaczenie ma nie tylko samo przyswajanie wiedzy, ale przede wszystkim umiejętność praktycznego jej zastosowania. W dniu wczorajszym ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu biologicznego „ORGANIZM – MECHANIZM”. Zadaniem uczniów było skonstruowanie prostych modeli, obrazujących wybrane procesy biologiczne zachodzące w organizmie człowieka. Jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy i kreatywności uczestników, którzy wykazali się dużym zrozumieniem powiązań pomiędzy budową a funkcją różnych narządów w organizmie.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Wycisk z kl. 7b oraz Karol Sopala z kl. 6b

II miejsce – Lena Lipińska z kl. 7b oraz Apolonia Szczepańska z kl. 5b

III miejsce – Lilianna Królak z kl. 5b.

Wszystkim laureatom gratulujemy. Prace konkursowe można będzie podziwiać na wystawie podczas Dnia Nauki w maju 2024 r. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
            Od lat z tej okazji staramy się pomagać potrzebującym.

W TYM ROKU POTRZEBNE SĄ:

Żywność trwała:
            herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, cukier, mąka, olej, dżem, budynie, słodycze, konserwy mięsne, konserwy rybne itp.

Środki czystości:
            proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło, pościel, ręczniki itp.

Zabawki i pomoce szkolne:
            długopisy, kredki, mazaki, zeszyty, farbki, kleje, bloki, ołówki, gumki, plastelina, papier kolorowy itp.

Dary te przynoście do biblioteki szkolnej do 19.12.2023 r.

Liczymy, że podobnie jak poprzednio
            i tym razem udowodnicie, że umiecie się dzielić.