• 2015/2016

• MARZEC 2016

16.03.2016r.  - Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców

Nasi chłopcy w składzie: O. JENSZ, P. HYNOWSKI, A. SZEGA,  P. HOŁDA,  B. HALAMA, O. KACAN, S. SUPEŁ,  M. CZUB i K. BIESIADA zostali mistrzami  Powiatowych Zawodów  w Piłce Ręcznej Chłopców.  Walka miała miejsce 16. 03. 2016r. w Pilchowicach. Walczyło 6 drużyn : 1 Toszek, 2 Pilchowice, 3 Poniszowice, 4 Sośnicowice,  5 Pyskowice, 6 Wielowieś

PAŹDZIERNIK 2015

14.10.2015r. - „Książki naszych marzeń”

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt.: „Książki naszych marzeń”.  Na potrzeby konkursu uczniowie wraz z nauczycielami nakręcili film pt.: „Zawiedzione marzenia”, którego celem jest przekonanie komisji o potrzebie otrzymania nowych i wspaniałych książek do biblioteki szkolnej. W procesie tworzenia filmu zaangażowani były uczniowie klas: IId, IIIa, Va, VIa, nauczyciele oraz uczeń klasy VIc – Błażej Krzemiński. Zapraszamy do obejrzenia filmu klikając na: link

02.10.2015r. - Rozgrywki piłkarskie miast partnerskich

2 października 2015 roku na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Toszku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami z Toszka, Wielowsi oraz Olewska - miasta partnerskiego na Ukrainie.

Oto wyniki rozgrywek:

Olewska – Toszek I: 0-1

Wielowieś – Toszek II: 5-1

Toszek II – Olewsk: 0-3

Toszek I – Wielowieś: 4-1

Toszek II – Toszek I: 2-5

Olewsk – Wielowieś: 0-1

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z meczu.

WRZESIEŃ 2015

Toszeccy kolarze w miniony weekend brali udział w dwóch imprezach sportowych. Wojtek Pondo jako zawodnik Toszeckiej Akademii Kolarskiej okazał się bezkonkurencyjny w Bike Atelier MTB Maraton w Tychach. Wojtek jeździ coraz lepiej i szybciej i już za rok jako licencjonowany zawodnik Toszeckiej Grupy Kolarskiej będzie rywalizował z zawodnikami z kraju i zagranicy w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

Zawodnicy Toszeckiej Grupy Kolarskiej przygotowujący się do sezony przełajowego, pojechali świetnie w zawodach z cyklu Merida Cup w kolarstwie szosowym. Podczas pierwszej konkurencji, jazdy drużynowej na czas nasza drużyna w składzie Jan Łuków - prowadzący, Dawid Zadrożny - zmieniający i Kacper Kozioł - członek drużyny osiągnęli najlepszy czas przejazdu i zwyciężyli w kategorii żak. Pozytywnie naładowani i mówiąc po kolarsku rozkręceni zawodnicy stanęli do rywalizacji w kryterium kolarskim. Mieliśmy apetyt na całe podium i prawie tak było. Jan Łuków jako najmłodszy zawodnik w kategorii żak ograł wszystkich i wygrał. Tuż za nim na 2 miejscu przyjechał Dawid Zadrożny a Kacper Kozioł był 5. Również 5 miejsce w kategorii młodzik wywalczył Antoni Łuków.

A już 10 października startuje Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym gdzie będziemy rywalizować z kolarzami z całej Polski aż do finałowych zawodów Pucharu Polski  17.01.2016r. Jeżeli będziemy się ścigać we wszystkich zawodach to przemieszczając się samochodem pokonamy 8600 km. Kolarstwo Przełajowe czyli błoto, zimno, piach, śnieg i ściganie w pełnym interwale od startu do mety. Trzymajcie za nas kciuki.