• 2009/2010

• ROK SZKOLNY 2009/2010

Dnia 19 września 2009 uczniowie Szkoły Podstawowej w Toszku brali udział w XIV Międzynarodowych Biegach Ulicznych w Tychach. Startowało 14 uczniów naszej szkoły (5 dziewcząt i 9 chłopców) w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-II, III-IV, V-VI, osobno dziewczęta, osobno chłopcy.

Uczniowie zdobyli  5 miejsc medalowych:

ZŁOTY MEDAL  -  Szymon Przybylski

SREBRNE MEDALE  - Klaudia Woźniak i Dominik Korba

BRĄZOWE MEDALE – Michał Dziubek i Klaudia Dobiosz.

Pozostali uczniowie zajęli miejsca w pierwszej 10-tce.

Uczestnicy i zajęte miejsca:

I.                   Szymon Przybylski

II.                Klaudia Woźniak

Dominik Korba

III.             Michał  Dziubek

Klaudia Dobiosz

IV.              Dominik Halama

Mariusz Płaczek

Magdalena Primus

V.                 Sylwia Dobiosz

Dawid Golly

VI.              Małgorzata Mainka

Aleksander  Milewski

VII.           Marcin Wycisk

Cieślik Paweł

Pojawił się na ten temat krótki artykuł w katowickiej GAZECIE WYBORCZEJ z dnia 21 września 2009. Zobacz:

Sukces naszych uczniów

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W dniu 27 stycznia 2010 roku odbył się w naszej szkole finał konkusru bożonarodzeniowego.
          16 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej w Paczynie, Szkole Podstawowej w Kotulinie, w Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach i w naszej szkole odbył się I etap konkursu. Był to test wyboru dotyczący tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Na podstawie wyników testu wyłoniono laureatów do II etapu.
          Od godz. 11-ej zaczęły zjeżdżać się drużyny ze szkół przyjezdnych. Konkurs rozpoczęto o godz. 11.30. Uczniowie pracowali w grupach. Zadania polegały m.in. na zaśpiewaniu kolędy, narysowaniu choinki według opisu, czytaniu ze zrozumieniem i pracy ze słownikiem.
          Naszą szkołe reprezentowali:
          1. Daria Zygan
          2. Daria Orlik
          3. Alicja Makowczyńska
          4. Róża Cichoń
          5. Mateusz Junka

Szkołę Podstawową z Paczyny:
          1. Daria Polek
          2. Kamila Dornberg
          3. Paulina Kowalik
          4. Marlena Bilaszewska
          5. Katarzyna Mika

Szkołę Podstawową z Kotulina:
          1. Paulina Kokoszka
          2. Mirella Golombek
          3. Katarzyna Kulik
          4. Kinga Michna
          5. Kamil Rak

Szkołę Podstawową nr 6 z Pyskowic:
          1. Karolina Rutkowska
          2. Agata Cieślik
          3. Aleksandra Wróblewska
          4. Agnieszka Bartniczek
          5. Anna Krzaczyńska

Wyniki:
          I miejsce - Szkoła Podstawowa z Pyskowic
          II miejsce - Szkoła Podstawowa z Paczyny
          III miejsce - Szkoła Podstawowa z Toszka
          IV miejsce
          - Szkoła Podstawowa z Kotulina

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

W dniu 12 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej w Paczynie o godz. 10-ej rozpoczął się II etap konkursu z języka angielskiego.

Wzięło w nim udział 6 uczniów z naszej szkoły - finalistów I etapu - testu z wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, który odbył się w 21 kwietnia.

W Paczynie rywalizowali z nami uczniowie szkół podstawowych z Pyskowic, Pniowa, Paczyny i Kotulina.

Konkurs przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Konkurs rozpoczęło uroczyste powitanie wszystkich uczestników przez dyrektora szkoły w Paczynie - Pana Dutkiewicza. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach m.in. śpiewanie, dopasowywanie zdjęć do nazw geograficznych, rysunek prezentujący Wielką Brytanię.

Po części rywalizacyjnej nastąpiła chwila wytchnienia przy typowym angielskim śniadaniu przygotowanym przez uczestników konkursu.

W konkursie zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kotulina.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 z Pyskowic.

III miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa z Paczyny i Szkoła Podstawowa  z Toszka w składzie: Oliwia Gola, Nikola Kurz, Paulina Rekus, Szymon Stokłosa, Marek Wąsik i Alfred Błażytko.

IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Pniowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!