• 2006/2007

• W roku szkolnym 2006/2007 Szkoła Podstawowa w Toszku organizowała różne imprezy i rozgrywki. W wielu z nich wzięli udział zaproszeni goście: Mikołaj, Jasełka, spotkania opłatkowe, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Rodzinki, uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, święto narodowe 11 listopada, Dzień wiosny, „sprzątanie świata”, toszecki konkurs o tytuł „Mistrza ortografii”, „Szkolny Idol 2007”. Jesteśmy organizatorami Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Bierzemy także udział w turniejach przygotowanych przez innych, często poza gminą.
          Cieszy nas każde osiągnięcie naszych uczniów, a w tym roku szczególnie fakt, że uczennica klasy VI Weronika Rolnik została finalistką Konkursu Interdyscyplinarnego na szczeblu wojewódzkim.
          Po zwycięstwie na szczeblu szkolnym, gminnym nasi uczniowie zdobyli w powiatowym konkursie recytatorskim I miejsce – Kuba Grzybek, II miejsce – Ania Ambrożewicz i Weronika Rolnik.
          W III Międzygminnym konkursie recytatorskim uczniów nauczania zintegrowanego „Polskie baśnie, legendy i wiersze – skarbnicą niezwykłych opowieści” : I miejsce – Patrycja Krupa a II miejsce Kamil Skawińskii i Wojtek Gleńsk.
          Sukcesem najwyższej rangi w mijającym roku szkolnym jest zdobycie I miejsca „złotego klucza do tajemnic wszechświata” w XVII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Starachowicach przez ucznia naszej szkoły Darka Kurę.
          W Gminnym konkursie Literackim „Brzechwa Dzieciom” w Kotulinie zajęliśmy I miejsce,
          I miejsce i wyróżnienie zdobyliśmy w organizowanym przez Zamek konkursie na kartkę bożonarodzeniową, a w Międzyświetlicowym Wojewódzkim Konkursie – III miejsce ucz. kl. IV Ola Przybytni i wyróżnienie - uczennica klasy VI Justyna Knopek. Ola otrzymała również wyróżnienie w Ogólnopolskim Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Piękno Kwiatów”.
          W konkursie „Świąteczne nastroje” organizowanym przez Zamek Julia Makowczyńska zajęła III miejsce, a wyróżnienie w konkursie „Misie, psiaki i kociaki” organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.
          Uczennica klasy III b Patrycja Gralla pokonała wszystkich rywali w Gminnym Konkursie Ortograficznym i otrzymała tytuł „Króla Ortografii”.
          Drużyna Szkoły Podstawowej w Toszku brała udział w Lidze Języka Niemieckiego Szkół Podstawowych w Gliwicach, gdzie zajęła II oraz V miejsce. W Międzygminnym Konkursie Języka Niemieckiego uplasowaliśmy się na IV i VII miejscu.
          Do sportowych sukcesów naszej szkoły zaliczamy:
          - I miejsce w gminnym Turnieju piłki nożnej,
          - I miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej,
          - I miejsce w gminnym turnieju w 4-boju lekkoatletycznym
          Wymienione wyniki to te, które przekładają się w widoczny sposób na puchary, medale i dyplomy. Jednak mamy bardzo dużo sukcesów takich , które nie są tak spektakularne, ale dla wielu uczniów są często jeszcze większym osiągnięciem. Są to np.: pokonanie oporu przed występem publicznym, czynny udział w lekcji pomimo niskiej samooceny, przeczytanie pierwszej książki, czy też samodzielne rozwiązanie zadania.
          Nasze osiągnięcia są wynikiem pracy całej społeczności szkolnej.

Nauczyciele potrafią również pomóc uczniom i rodzicom w inny sposób. W ramach projektu MEN pozyskaliśmy Internetowe centrum informacji multimedialnej oraz pracownię komputerową.
          W konkursie ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach wygraliśmy dofinansowanie do wycieczki klas szóstych w wysokości 70 %. Kolejny wniosek czeka na ogłoszenie wyników - jesteśmy dobrej myśli.