• 2010/2011

•

10 grudnia 2010r. uczniowie naszej szkoły pracujący w ramach projektu "Dobry start - dobra przyszłość" w Warsztatach teatralnych zdobyli

w VII konkursie "Bery i bojki śląskie"

W konkursie plastycznym "Berów i bojek śląskich I miejsce zdobyła także uczennica naszej szkoły Aleksandra Broda.

Ola stworzyła najlepszą pracę satyryczną ilustującą dowcip śląski. Gratulacje!!!

W styczniu 2011r. uczniowie klasy III pod kierunkiem mgr Doroty Grzybek zdobyli

I miejsce i tytuł: "Złotej Szopki"

z przedstawieniem pt "Świąteczne porządki" w wojewódzkim konkursie szopek. Opiekunem plastycznym przedstawienia była mgr Małgorzata Ogonowska.

W tegorocznym konkursie recytatorskim Spotkania Zamkowe uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele nagród, a troje z nich: Michał Gabryś /zwycięzca konkursu w Pyskowicach/, Karol Grzybek oraz Patrycja Krupa zostało wytypowanych do udziału w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Wśród tegorocznych laureatów na różnych etapach znaleźli się także: Kamil Skawiński, Paweł Kałuża i Izabela Pondo.

Świetna drużyna! Jesteśmy z was dumni!

/Zdjęcia z turnieju prezentujemy w albumie fotograficznym./

MAJ

19 maja 2011 odbyły się w naszej szkole eliminacje do II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego w Paczynie. Wzięło w nich udział ok. 30 uczniów. Trójka z najlepszymi wynikami (Wojciech Gleńsk, Sara Kuczkowska, Patrycja Krupa) reprezentowała naszą szkołę w finale w Paczynie. 25 maja w konkursie udział wzięło 6 drużyn. Zadania związane były ze zwyczajami żywieniowymi.Po licznych zróżnicowanych konkurencjach (test, dopasowywanie podpisów do zdjęć, oglądanie filmików ze zrozumieniem) na uczestników czekał poczęstunek.

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Pyskowicach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Toszku

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rudnie

KWIECIEŃ

18 kwietnia odbył się finał konkursu wielkanocnego. Przyjechały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Paczynie i Szkoły Podstawowej nr 6 z Pyskowic. Dzieci rywalizowały w 6 konkurencjach sprawnościowych, językowych i plastycznych.  Po zaciętej walce przyszła chwila wytchnienia przy słodkim poczęstunku. W międzyczasie jury podliczyło punkty. Wyniki:

I miejsce - Szkoła Podstawowa z Pyskowic - 41,5 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa z Toszka - 35 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Paczyny - 30,5 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na rewanż w Paczynie!

Zdjęcia z konkursu - patrz: Album fotograficzny.

4 kwietnia zorganizowano testowy konkurs wielkanocny w jezyku angielskim. W konkursie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Konkurs miał na celu wyłonienie laureatów, którzy reprezontowali naszą szkołę na regionalnym konkursie wielkanocnym. Do finałowej trójki zakwalifikowali się: Julia Gralla i Wojtek Wiśniewski z Vb oraz Sebastian Osadzin z VIb.

LUTY

23 lutego odbyła się tradycyjna już zabawa karnawałowa, tym razem na szkolnej świetlicy. Tym razem w organizacji wsparł nas pan Kałmuk, który ozdobił całą imprezę muzyką dyskotekową. Za dekoracje, konkursy i zabawy odpowiedzialni bylu uczniowie klasy VB. Najlicznijszą grupę na zabawie reprezentowały klasy I-III. Oko cieszyły niesamowite stroje i przebrania karnawałowe. Uczestnicy chętnie bawili się razem i tłumnie zgłaszali się do różnorodnych konkursów. Opiekę nad imprezą sprawowały panie: Aneta Jachimczuk, Irena Dobiosz i Magdalena Rychalska. Dziękujemy pani Irenie Dobiosz za nagrody na konkursy. Zdjęcia z imprezy - patrz: Album forograficzny.

Z okazji Dnia Zakochanych zorganizowano szybki konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim. Jury w składzie p. M. Ogonowska i M. Rychalska wybrały 3 najładniejsze Walentynki, które zaprezentowano na gazetce ściennej.

GRUDZIEŃ

17 grudnia odbył się w naszej szkole "I konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim".  W kokursie wystartowało 27 uczetników podzielonych na duety, zespoły i solistów. Każda z grup zaprezentowała inną piosenkę. Również wykonania różniły się od siebie - część uczestników śpiewała z podkładem muzycznym, część - sama sobie akompaniowała na gitarach i organach. W ocenie jury wzięło pod uwagę znajomość języka angielskiego i poprawność wymowy. Jury w składzie: p. L. Badura i p. M. Rychalska postanowiło nie przyznawać I nagrody. II miejsce zdobył zespół klasy Vc w składzie: Sara Kuczkowska, Angela Żołnowska, Victoria Paluch, Wojciech Gleńsk. III miejsce zajął duet z Va - Denis Nentwich i Adrian Borowczyk.

1 grudnia to dzień ogólnopolskiego konkursu językowego PINGWIN. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI. Przez 45 minut zmagali się z zagadanieniami gramatycznymi i językowymi w języku angielskim.

Poziom 1

Wojciech Gleńsk   47 pkt    -    14 miejsce