• Biblioteka poleca

• Misia i jej mali pacjenci

Znacie już Misię? To wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Ma rude włosy, pełne radości oczy, a na jej buzi można doliczyć się kilkunastu piegów. Co lubi? Misia uwielbia truskawki i kakao z pianką, lubi zbierać kolorowe liście, malować farbami i czytać o przygodach swojego ulubionego bohatera – doktora Dolittle, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jednak najwięcej czasu Misia spędza w ogrodzie. Nic dziwnego: ma tam swoje tajemnice…

Kilka lat temu tata zbudował dla niej mały drewniany domek na gałęziach starej lipy. Nie jest to jednak taki zwyczajny domek do zabawy. O nie! To właśnie tam Misia prowadzi lecznicę. Prawdziwą lecznicę dla zwierząt! Pomaga chorym ptakom, wiewiórkom, jeżom i innym potrzebującym. Dziewczynka zawsze wie, co dolega biedakom, bo doskonale rozumie ich mowę… Ale ciiii! To sekret! Zna go tylko dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem, oraz Popik. I oczywiście wszystkie zwierzęta, które na pomoc Doktor Misi zawsze mogą liczyć!

Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a znakomitym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

Misia ma też swoją stronę internetową, na którą trzeba koniecznie zajrzeć: http://doktormisia.pl/

W bibliotece znajdziesz 13 książek z serii.

• Szkoła Trzęsiportków

Witajcie w Szkole Trzęsiportków!
        Tu wszystko może się zdarzyć i zawsze wiele się dzieje.
        Czy w basenie pływa rekin?
        Czy w chłopięcej toalecie straszy?
        Czy śmierdzący but potrafi przepowiadać przyszłość?
        Czy można zachorować na ospę kałużową?
        Czy pani od muzyki jest czarownicą?
        Czy chomik Pierożek potrafi czarować?
        Czy Zuzia posiada jajo kosmity?
        I co to wszystko oznacza dla klasy 2b?
        Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w przezabawnej serii autorstwa Pameli Butchart.
        Czeka Was mnóstwo zabawy!

Uwaga: Będziecie się śmiać tak mocno, że spadną Wam portki!