• Sztandar Szkoły

   • Toszek, 31.05.2023 r.

    Szanowni Państwo,

          Komitet Organizacyjny Fundacji Sztandaru dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku pragnie dokonać nadania szkole sztandaru 24 listopada 2023 r. Uroczystość będzie centralnym punktem piątej edycji organizowanego przez szkołę „Tygodnia z historią” pod hasłem „Śląsk moja mała ojczyzna”. Nasza placówka przywiązuje dużą wagę do tradycji, historii, patriotyzmu i w duchu tych wartości kształcimy podopiecznych. Nadanie sztandaru jest dla naszej społeczności ważnym, godnym i nobilitującym wydarzeniem.

           Od dłuższego czasu czynimy starania, by sfinalizować powyższe przedsięwzięcie, którego koszty przekraczają jednak możliwości szkolnej wspólnoty. Zatem zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszej inicjatywy.

           Całkowity koszt sztandaru wynosi blisko 10 000 zł. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę. Wszystkie wpłaty zostaną potwierdzone przez organizatora, a ofiarodawców uhonorujemy na specjalnie przygotowanym banerze. Podczas nadania sztandaru przewidziana jest uroczysta msza święta oraz spotkanie i poczęstunek dla gości i fundatorów.

           Szanowni Państwo, tradycją tego typu przedsięwzięć jest możliwość zapisania się na kartach historii poprzez honorowe wsparcie zbiórki w postaci darowizny na ufundowanie Sztandaru.

    Zapiszcie się zatem złotymi literami w historii „Morcinka”. Liczy się każda złotówka. Fundatorzy mogą wesprzeć inicjatywę także w formie:

    • zakupienia imiennego gwoździa oraz okolicznościowej statuetki i podziękowań 1 000 zł

    • nabycia pamiątkowej statuetki i podziękowań 500 zł

    • otrzymania podziękowań 100 zł

    ​​​Darowizny prosimy wpłacać na konto bankowe:

    Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Toszku z dopiskiem Sztandar Szkoły

    Bank Spółdzielczy konto nr 11 8454 1024 2008 1400 4578 0001


     

    Z poważaniem