• Bal charytatywny - 2015

• Bal charytatywny

Dnia 10 stycznia na zamku w Toszku odbył się z inicjatywy pani Anny Czub - przewodniczącej rady rodziców - już drugi bal charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej w Toszku. Bawiło się na nim około 100 osób- rodzice, nauczyciele, absolwenci oraz osoby spoza Toszka. W trakcie imprezy miały miejsce licytacje przedmiotów przekazanych przez sponsorów: tortu, kolacji we dwoje w Gliwicach, rysunku ucznia toszeckiej podstawówki oraz sprzedaż losów. Wylosowane przedmioty nierzadko wzbudzały wielką wesołość. Wiele osób zaangażowało się w organizację tego przedsięwzięcia, np. rodzice ofiarowali ciasta, a toszeccy przedsiębiorcy fanty na loterię i fundusze na orkiestrę. Całkowity dochód wyniósł 4400zł. Zarówno te pieniądze jak i z zeszłorocznej zabawy będą przeznaczone na budowę placu zabaw przy szkole. Liczymy na to, że organ prowadzący szkołę także się do tego dołoży.

Joanna Falborska

Zastępca przewodniczącej rady rodziców SP Toszek