• W dniach 24- 30 listopada 2019 r. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Toszku: Alicja Guzdek, Klaudia Bytomski, Weronika Sacher, Ryszard Wiśniewski, Martyna Kowalewska i Wojciech Pondo oraz nauczyciele: koordynator projektu Magdalena Rychalska i Renata Swolany wzięli udział w spotkaniu roboczym w Torrent w Hiszpanii. Gościła nas szkoła El Moly. Duże wrażenie wywarli na wszystkich serdeczni ludzie oraz wizyta u burmistrza Torrent, gdzie uczestnicy projektu zostali miło przyjęci i powitani przez władze miasta.

Uczniowie w trakcie wizyty przedstawili prezentacje multimedialne o swoich krajach i szkołach, wraz z nauczycielami uczestniczyli w licznych warsztatach ekologicznych, budowali samochody-zabawki napędzane powietrzem, poznawali odnawialne źródła energii pozyskiwanej ze słońca, zwiedzali gaje pomarańczowe, mandarynkowe, pola ryżowe i park krajobrazowy, uczestniczyli w otwarciu parku oliwnego, brali udział w zajęciach szkolnych i warsztatach kulinarnych. Mieli także możliwość poznania tradycji, zwyczajów, historii oraz kultury regionu Walencji dzięki zakwaterowaniu w rodzinach swoich hiszpańskich kolegów. Nawiązali przyjazne relacje z rówieśnikami, ich rodzicami i nauczycielami.

To był tydzień pełen emocji, niezwykłych wrażeń i nowych doświadczeń, które pozwolą wrócić do realizacji zadań projektowych w szkole ze zdwojoną energią.