• Zad.1.3.1

Wybór terenu na sad nie był trudny. Szkoła Podstawowa nr 2 w Toszku zajmuje duży teren, a w jej obrębie znajduje się ogród i arboretum. Drzewa i krzewy znajdujące się w arboretum ucierpiały podczas wichur i remontów, w związku z czym znaczna ich część została usunięta. Stworzyło to miejsce na nowe drzewa i właśnie tu chcemy umieścić nasze wiśnie. Miejsce otoczone jest z trzech stron od wiatru. Jasne, ale tylko część dnia narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Arboretum jest widoczne z korytarzy, podwórka oraz pobliskiego Orlika. Osoby niepowołane nie mają bezpośredniego dojścia do drzew, gdyż teren szkoły jest już ogrodzony. Na ogród można dostać się z głównego holu oraz trzech korytarzy. Przez bramki w ogrodzeniu można wejść z boiska Orlik lub z łąki biegnącej za ogrodzeniem szkoły. Wielkość terenu wynosi ok. 600 m2.