• Dzień Patrona
     • Dzień Patrona

     • Dnia 28.11.17 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym dniu wszyscy uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez klasy: 3c, 3d i 6 c. Uczniowie przedstawili krótko życiorys Gustawa Morcinka i odśpiewali piosenki biesiadne ,,Poszła Karolinka”, ,,Szła dzieweczka”. Ponadto dzieci zatańczyły tańce ludowe ,,Miotlarza” i ,,Kowala”, a uczniowie klasy 6 przedstawili ,,Kopciuszka” po śląsku. Na zakończenie zostały wręczone nagrody laureatom konkursów ,,Mistrza gwary śląskiej” oraz ,,Miś jako bohater literacki”.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • Witaj Warszawo!
     • Witaj Warszawo!

     • 24.11.2017r. podczas jednodniowej wycieczki uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się jak piękna jest stolica. Grupa liczyła 45 uczestników. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.

      To była świetna nauka przez zabawę.

      Aż żal było wyjeżdżać!

      Witaj Warszawo! - Obrazek 1

    • ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym”
     • ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym”

     • Dnia 16.11.2017 r. uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym przygotowanym przez Teatr  Show w CKS ,,Mrowisko” w Gliwicach. Podczas tego spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając  się w  role filmowych bohaterów. Podczas wspólnej zabawy poznały także kilka tajników realizacji obrazu oraz jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa. Już  wkrótce będzie dostępny film z udziałem uczniów.

      ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym” - Obrazek 1

    • Spektakl kabaretowy ,,Za ile dzwonek”
     • Spektakl kabaretowy ,,Za ile dzwonek”

     • 10.11.17 r. uczniowie klas trzecich obejrzeli w Centrum Kultury Zamek w Toszku spektakl kabaretowy pt. ,, Za ile dzwonek” przygotowany przez Teatr Deja Vu pod kierownictwem Pani Agaty Przewieźlik. Dzieci miło spędziły czas. Były pełne podziwu dla gry aktorskiej swoich kolegów i koleżanek ze szkoły oraz starszych dzieci biorących udział w przedstawieniu.

      Spektakl kabaretowy ,,Za ile dzwonek” - Obrazek 1

    • Zajęcia dla klas dwujęzycznych o Św. Marcinie
     • Zajęcia dla klas dwujęzycznych o Św. Marcinie

     • Od kilku dni w naszej szkole można było odczuć radość z nadchodzącego Dnia Św. Marcina. Uczniowie klas dwujęzycznych pod opieką nauczycieli wykonywali własnoręcznie lampiony, które uświetnią uroczysty pochód z okazji Dnia Św. Marcina. Ponadto uczniowie klas dwujęzycznych pierwszej, drugiej i trzecich uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką Św. Marcina przygotowanych przez Panią Ewelinę Wojewodzic i Panią Annę Havemeister. Dzieci mogły poznać legendę o Św. Marcinie przedstawioną za pomocą teatru obrazkowego ,,Kamishibai”.  Sprawdziły zdobyte wiadomośći o tej tematyce podczas udziału w grach i zabawach dydaktycznych, a piosenki  ,,Laterne, Laterne” i ,,Dreh dich, Laterne” odśpiewane przez dzieci, podkreśliły charakter tych zajęć.

      Zajęcia dla klas dwujęzycznych o Św. Marcinie - Obrazek 1

    • Uroczysty apel z okazji 11 listopada
     • Uroczysty apel z okazji 11 listopada

     • Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasy czwarte i ich wychowawców. Apel wprowadził nas w atmosferę wydarzeń sprzed lat tak ważnych dla każdego Polaka. Uczniowie zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o wolność Ojczyzny. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali tej szczególnej lekcji historii.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

    • Gminny Turniej Piłki Nożnej
     • Gminny Turniej Piłki Nożnej

     • 27.09.2017 r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem zawodów była nasza szkoła. Do walki o tytuł mistrza gminy stanęły trzy szkoły SP Paczyna, SP Kotulin i SP Toszek. Zwycięstwo wywalczyli chłopcy ze szkoły Podstawowej im G. Morcinka w Toszku i awansowali do dalszych rozgrywek.

      Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

     • „Śniadanie Daje Moc!”

     • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada w klasach 0-3 robiliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci z przygotowanych składników ułożyły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce i warzywa. Podczas śniadania omówiliśmy zasady zdrowego odżywiania.

      „Śniadanie Daje Moc!” - Obrazek 1


       

     • „KASZTANY W ROLI GŁÓWNEJ”

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole wzięły w udział w powiatowym konkursie manualnym dla Przedszkoli i Szkól Podstawowych kl. 1-3 „Kasztany w roli głównej”. Przedszkolaki miały za zadanie wykonanie przestrzennej formy (figurki, stworka, ludzika, zwierzątka) wykorzystując dary jesieni. Na konkurs nadesłano niemal 300 prac. Spośród naszych przedszkolaków nagrodzone zostały prace:

      Hanny Zienć - III miejsce

      Pauliny Bartela - wyróżnienie

      Julii Wilczek - wyróżnienie

      Kaspiana Gregarek - wyróżnienie

      Ponieważ większość z nadesłanych prac na konkurs cechowała się ogromną pomysłowością i dbałością o szczegóły organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika konkursu dyplom i drobną nagrodę.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • Dzień 24 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy średniaków z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Toszku i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość: „Pasowanie na Przedszkolaka”.

      Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią dyrektor Agatę Zawadzką i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani wicedyrektor Justyna Bem - Kotlarz dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz przygotowany przez rodziców mały słodki upominek, tz. róg obfitości.

      Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

      Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.