• Dorośli – dzieciom

17.01.2018

6.01. w kościele parafialnym w Toszku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Znane osobistości z naszego środowiska postanowiły zaprezentować się szerszej publiczności biorąc udział w jasełkach. Nasza Pani Dyrektor również wzięła w nich udział i wystąpiła w roli Anioła. Ogromne wrażenie na oglądających zrobiła scenografia, piękne stroje,  niezwykła muzyka i śpiew.

Gratulujemy! Czekamy za rok na kolejne występy!

• Klub Odkrywców Niemieckiego

17.01.2018

Nawiązując do tematu listopadowego Klubowicze obejrzeli film pt: „Lauras Weihnachtsstern“. Rozwiązywali zadania na podstawie filmu. Na zajęciach powtórzyliśmy „świąteczne słownictwo“ oraz wykonaliśmy kartki świąteczne niemieckojęzyczne, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym w czasopiśmie „Keks“. Miłym akcentem naszym spotkań jest czas gier i zabaw oraz lektura „Keks’a“.

• Konkurs "Zapobiegajmy pożarom w powiecie gliwickim!"

14.01.2018

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Gliwicach zaprosiło przedstawicieli przedszkoli i szkół naszego powiatu do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Zapobiegajmy pożarom w powiecie gliwickim!”.Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, bo nadesłane prace  w większości były bardzo ładne, ale zgodnie z regulaminem konkursu, biorąc pod uwagę walory artystyczne oraz zgodność z tematem, wybrała zwycięzców w czterech kategoriach. W kategorii „przedszkolaki” III miejsce zdobyła praca 4 – letniej Mai Wasilewskiej z grupy „Misie” wykonana pod kierunkiem wychowawczyni p. Anety Jachimczuk. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Gratulujemy Mai!

• Wojewódzki Konkurs Wielka Liga Czytelników

08.01.2018

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału
            w Wojewódzkim Konkursie
            "Wielka Liga Czytelników"

Konkurs składa się z trzech etapów:

pierwszy – etap szkolny:

– indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczej – do 25.02.2018r.

– test kwalifikacyjny w szkole – między 26.02.2018r. a 5.03.2018r.

drugi – półfinały powiatowe: test drużynowy – 12.04.2018r.

trzeci – finał wojewódzki: drużynowe potyczki literackie w Katowicach – 24.05.2018r.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej u pani Joanny Wróblewskiej – szkolnego koordynatora konkursu.
            W bibliotece otrzymacie wszelkie niezbędne wyjaśnienia oraz listę książek konkursowych. Możecie także wypożyczyć książki konkursowe.
            Warunkiem zaliczenia pierwszego etapu jest przeczytanie sześciu książek
            w całości lub we fragmentach i zdobycie sześciu sprawności.

• Święta, święta i po świętach

05.01.2018

W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I b wzięli udział w serii warsztatów j.niemieckiego, wprowadzających ich w magię świąt. W pierwszej części warsztatów uczniowie poznali historię Laury – bohaterki filmu pt.,,Lauras Stern”. Na podstawie filmu rozwiązywali rebusy, bawili się w gry powiązane z tematyką filmu. Na koniec zaśpiewali piosenkę ,,KlingGlöckchen klingelingeling”. W kolejnej części warsztatów uczniowie pracowali znaną im już metodą – metodą stacji. Podczas wykonywania zadań utrwalali poznane słownictwo, doskonalili liczenie w j. niemieckim. Zaletą tych zajęć jest to, że uczniowie sami sprawdzają poprawność wykonanych zadań. W tym celu maja przygotowaną stację kontrolną - ,,Kontrollstation”. Jest też ,,poczekalnia” ,,Wartestation” i tam mogą zagrać w przygotowane gry. Podczas takich zajęć uczniowie pracują zarówno samodzielnie jak i w parach czy grupach. Praca w parach zmusza ich do stosowania poznanego słownictwa. Jak to przed świętami nie zabrakło stacji, gdzie można było wykonać ozdoby, kartki i inne prace związane z tematyką świąteczną. To był bardzo pracowity czas. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania z każdej stacji.