• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

• Światowy Dzień Kota obchodzony jest  17 lutego. Pierwszy Dzień Kota odbył się w naszym kraju w 2006 roku i od tego czasu co roku w lutym mruczki świętują. O tym wyjątkowym dniu nie zapomniano także w naszej szkole. Uczniowie klas młodszych  przynieśli maskotki kotów do szkoły, opowiadali o swoich milusińskich, paradowali w kocich strojach po szkolnych korytarzach. Dzień ten był okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. To święto jest inicjatywą mającą na celu uwrażliwienie społeczności uczniowskiej na problem bezdomnych i głodujących kotów. W związku z tym w naszej szkole zorganizowana została przez Samorząd Szkolny kolejna zbiórka rzeczy potrzebnych kotom ze schroniska w Miedarach. Liczymy na Waszą hojność i dobre serce.

• Bal przebierańców w przedszkolu

• Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale…” – i także w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych bal przebierańców. Tego dnia nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Sale przedszkolne przystrojone kolorowymi balonami i serpentynami zamieniły się w salę balową, a zamiast przedszkolaków od rana pojawiały się kolorowe postacie. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Jak zwykle wśród dziewczynek przeważały księżniczki, a wśród chłopców - superbohaterowie z kreskówek. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy przewidziany był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników balu przygotowany przez rodziców. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy! Szkoda, że takie bale są tylko raz w roku!

• Kolejna zbiórka rzeczy potrzebnych bezdomnym psom i kotom w Miedarach

• Samorząd Szkolny oraz Dyrekcja Schroniska w Miedarach składają  serdeczne podziękowania dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, którzy przyczynili się do organizacji zbiórki darów dla  schroniskowych psiaków i kotów. Zebrane dary zostały dostarczone czworonożnym podopiecznym. Zwierzęta i pracownicy schroniska bardzo ucieszyli się z przywiezionych darów. Ale na tym nie poprzestaniemy. Otóż Samorząd Szkolny ogłasza kolejną zbiórkę rzeczy potrzebnych bezdomnym psom i kotom w schronisku w Miedarach. Lubicie pomagać? Będziemy wdzięczni za każdy okazany gest pieskom i kociakom.
            Do największych potrzeb schroniska zalicza się:

- suchą karmę, puszki, kasza, ryż, makaron, legowiska, kocyki, zabawki dla szczeniaków, szampony, miski, smycze, środki do dezynfekcji, używane prześcieradła, ręczniki.

Liczymy na Was!

Kolejna zbiórka rzeczy potrzebnych bezdomnym psom i kotom w Miedarach - Obrazek 1Kolejna zbiórka rzeczy potrzebnych bezdomnym psom i kotom w Miedarach - Obrazek 2

Kolejna zbiórka rzeczy potrzebnych bezdomnym psom i kotom w Miedarach - Obrazek 3

• Klub Odkrywców Niemieckiego

• Niespodzianka dla Klubowiczów!

W styczniu na Klubowiczów czekała miła niespodzianka!  Była to paczka zaadresowana dla Klubu Odkrywców Niemieckiego, a w niej gry, książki, plakaty oraz ogromna kolorowa chusta animacyjna, a wszystko, aby umilić  nasze „niemieckie spotkania”. Dziękujemy!!!

• Szkoła w mediach - I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

• Szkoła w mediach - I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Obrazek 1

• Dzień Babci i Dziadka

• 21 i 22 styczeń to najpiękniejsze dni w roku – „Dzień Babci i Dziadka”. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Również dzieci z oddziałów przedszkolnych nie zapomniały o swoich najbliższych i zaprosiły je do Szkoły. Poprzez wiersze, piosenki, tańce wyraziły swoją dziecięcą miłość. Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  prezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały upominki, które własnoręcznie wykonały. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a ukochane wnuki mogły pokazać swoim Dziadkom  ulubione zabawki i wykonane przez siebie prace plastyczne. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

• Wizyta uczniów klasy 3 d w Domu Opieki SIEDLISKO w Staniszczach Wielkich

• Uczniowie klasy III d pod opieką Pani Anny Havemeister  odwiedziły 23 stycznia mieszkańców Domu Opieki Siedlisko w Staniszczach Wielkich. Udały się tam z przygotowanym programem słowno-muzyczno- tanecznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ trzecioklasistów był wcześniej zapowiedziany i bardzo wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i podopiecznych Domu Opieki.Występ z udziałem tak małych aktorów dostarczył wszystkim wielu łez i wzruszeń. Na koniec uczniowie obdarowali pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi, drobnymi upominkami – serduszkami.  Dzieci zostały poproszone przez podopiecznych  o częstsze wizyty w ich domu. Szczęśliwe i radosne powróciły do szkoły. Organizując takie spotkania uczymy naszych uczniów szacunku do osób starszych oraz wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych.