• I Szkolny Przegląd Teatralny cz.2

28.03.2018

27.03. szkoła znów na kilka godzin zamieniła się w bajkową krainę, bo właśnie w tym  dniu swoje popisy teatralne dały klasy 4-6. Jury też nie miało łatwego zadania. Na szczęście udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło klasie 6c, drugie klasie 4b,a trzecie klasie 6b. Wyróżnienie otrzymała klasa 6a. Tytuł najlepszej aktorki przyznano Wiktorii Ziob z klasy 5b, a najlepszym aktorem został Łukasz Pasławski z klasy 6c.

Gratulujemy!

• Technologie z klasą

26.03.2018

W roku szkolnym 2017/2018 klasa 3b z wychowawczynią Ireną Dobiosz bierze udział w programie Technologie z klasą, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Udział w programie pozwala w łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne lekcje o tematyce: Nowoczesne technologie, języki programowania i zagrożenia w sieci. Ciekawe scenariusze rozwijają u uczniów umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch dla klas I-III). Uczniowie pracują nad zadaniami , które pomagają im  budować kompetencje potrzebne do pracy zespołowej, kształcą umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów.Otrzymują wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci oraz  zaspokajają swoją naturalną ciekawość poznawczą. Po każdej lekcji do organizatorów przesyłana jest relacja (zdjęcia oraz krótka opinia).

• POWITANIE WIOSNY

25.03.2018

„Marzanno, Marzanno

ty zimowa panno,

do ognia cię wrzucamy

bo Zimę żegnamy”

Zgodnie z tradycją 21 marca uczniowie klas 0 -III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. W kolorowym korowodzie z Marzannami, dzieci oznajmiły, że wiosna już przyszła. Korowód przeszedł na plac szkolny, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością dzieci pożegnały zimę, którą spaliły we wcześniej przygotowanym ognisku.

• Witajcie w naszej bajce!

22.03.2018

21.03.2018 r. w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy odbył się Szkolny Przegląd Teatralny dla klas I - III.

Na jeden dzień szkoła zamieniła się w bajkową krainę, gdzie panują królewny, wróżki, królewicze, a nawet i Smerfy.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali i jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie postanowiono przyznać pierwszą nagrodę dla klasy IIa i IIb.

Drugie miejsce otrzymała klasa Ia, a trzecie miejsce przypadło klasie Ib. Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie dla klasy IIIc.

• Gminny Turniej Siatkówki

07.03.2018

W dniu 27.02.2018r. odbył się Gminny Turniej Siatkówki dziewcząt i chłopców, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kotulinie. Zadaniem turnieju było wyłonienie najlepszych drużyn, które będą reprezentować naszą gminę w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatu i ten zaszczyt wywalczyli nasi uczniowie. Dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom za walkę do samego końca i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach. Podziękowania należą się również nauczycielom wf-u za przygotowanie i opiekę nad swoimi uczniami.