• Uwaga, uwaga czas posprzątać bałagan
     • Uwaga, uwaga czas posprzątać bałagan

     • Zabierz się za domowe sprzątanie,

      zrób przyjemność mamie.

      Babci jeden włos siwy ubędzie,

      gdy w Twoim pokój porządek będzie.

      Dziadek Cię po ramieniu poklepie,

      z radości, że takie schludne z Ciebie dziecię.

      A gdy pożegnasz się z bałaganem, możesz  do szkoły przynieść zabawki, pluszaki, książki  i gry w dobrym stanie. (Prosimy przynosić rzeczy do szkolnej biblioteki  do dnia 10.06.2018r.)

     • BILET DO MUZEM ENERGETYKI W ŁAZISKACH GÓRNYCH, 28.05.2018r.

     • Wyjazd do muzeum był nie lada wyzwaniem dla wyróżnionych laureatów konkursów  towarzyszących Szkolnemu Dniu Nauki. Ci najmłodsi, jak i starsi, zmierzyli się z dość trudnym słownictwem związanym z prądem. Największą zabawę mieli chłopcy, którzy chętnie testowali zabytkowe urządzenia.

     • ,,Piękna nasza Polska cała"

     • 28 maja w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w CK  „Zamek w Toszku” odbył się Festiwal Dziecięcej Piosenki Przedszkolnej pt. ,,Piękna nasza Polska cała". Do udziału w konkursie stanęli zarówno soliści, jak i zespoły z  Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych z powiatu gliwickiego. Poziom był bardzo wyrównany i jury nie miało łatwego zadania. Ale „Rozśpiewane przedszkolaki” z naszych oddziałów przedszkolnych przygotowane przez  p. Renatę Plich - Czerner i p. Anetę Jachimczuk wyśpiewały II miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

     • Udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Małych Form Scenicznych w Języku Niemieckim

     • W zeszły piątek, w Mokis-ie w Pyskowicach  odbył się XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Scenicznych  w Języku Niemieckim. W dorocznym konkursie udział  wzięli uczniowie szkół podstawowych  powiatu gliwickiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas dwujęzycznych: I b, II b i III d, którzy przedstawili utwór ,,Am Gemüsestand”. Jury oceniało oryginalność, pomysłowość, wymowę, ruch sceniczny i kostiumy. Młodzi aktorzy mieli okazję zaprezentować się przed innymi grupami, a także rozwijać własne  umiejętności językowe i teatralne. Nasi uczniowie zmierzyli się z uczniami klas I – VII. Mimo, że nie zajęli żadnego miejsca, to zdobyli serca jury, które zachwycone było strojami, rekwizytami do naszego przedstawienia oraz grą aktorską. Każdy uczestnik otrzymał nagrody wspomagające naukę języka niemieckiego oraz dyplom. Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

     • Szkolny Dzień Nauki

     • Zobaczysz - dotkniesz - zrozumiesz

      21.05.2018. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Nauki. W tym dniu działo się wiele ciekawych i atrakcyjnych pokazów i zajęć. Uczniowie poprzez bliskie spotkanie z nauką mogli doświadczyć np. jak działa spadochron, dron, wsiąść do symulatora jazdy i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Posłuchać ciekawych wykładów m.in.pani dr hab.inż. Danuty Gillner na temat " Co w powietrzu mamy i czym je zanieczyszczamy. Obejrzeć i samemu spróbować przeprowadzić doświadczenia przygotowane przez pana Mirosława Szpaka, uczniów klasy 4c i 6c naszej szkoły oraz uczniów ZSO nr 8 w Gliwicach. W tym dniu nikt na nudę nie narzekał. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego...Szkoda, że wszystko co fajne tak szybko się kończy...

     • Szkolny Dzień Nauki

     • Ostatni tydzień, łacznie z wolną sobotą, to pracowity czas dla naszych nauczycieli i uczniów. Przygotowania do Szkolnego Dnia Nauki są prawie sfinalizowane a efekty ciężkiej pracy już widoczne. Teraz tylko wyczekiwać naszych uczniów i gości. A wszystko po to, by ZOBACZYĆ - DOTKNĄĆ - ZROZUMIEĆ.

     • II edycja konkursu fotograficznego „Wiosna w obiektywie” - Wyniki

     • I miejsce:

      - Marta Wróbel – Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendler w Toszku

      - Julia Dziewa – Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku

       

      II miejsce:

      - Emilia Jaworek - Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Pniowie

      - Wanesa Prymula - Szkoła Podstawowa w Paczynie

       

      III miejsce:

      - Karolina Goczał - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku

      - Emilia Weis - Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendler w Toszku

      - Magdalena Zarzecka - Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Pniowie

     • Szkolny Turniej Matematyczno - Przyrodniczy

     • Szkolny Turniej Matematyczno - Przyrodniczy "CO TRZY GŁOWY TO NIE JEDNA" dobiegł finału! Uczniowie zmagali się z tangramami, krzyżówkami przyrodniczymi, puzzlami, rebusami matematycznymi i zadaniami typu prawda - fałsz. Już wkrótce dowiemy się, która drużyna została MISTRZEM TURNIEJU.

     • Jesika Piętak z wizytą w naszej szkole

     • 14.05. w naszej szkole w ramach akcji ,,Znani, nieznani czytają czytają dzieciom bajki” gościliśmy Panią Jesikę Piętak, która jest piosenkarką, kompozytorkąi autorką tekstów, tworzącą muzykę rozrywkową. Wokalistka przeczytała uczniom klas I-III swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa pt. ,,Kopciuszek”. Dzieci wspólnie z piosenkarką zaśpiewały znaną piosenkę ,,Kawiarenki”. Ponadto chętne dzieci otrzymały autografy wokalistki, a także zaśpiewały Pani Jesice ,,Sto lat”, ponieważ w tym tygodniu będzie obchodzić swoje urodziny. Po spotkaniu wszyscy zadowoleni wrócili do swoich zajęć.

     • TRIATLON

     • Kolejne dni trwają nasze matematyczno - przyrodnicze zmagania. Uczniowie klas młodszych spotykają się trzy razy w tygodniu, by zmierzyć się z rożnymi zagadkami i łamigłówkami. Warto, bo nagrodą główną jest wyjazd do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Trzymamy kciuki. O wynikach konkursu poinformujemy 21 maja podczas Szkolnego Dnia Nauki.

     • XIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

     • W dniu 8 maja 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej. W wydarzeniu tym brało udział 3 uczniów z klas III: Natalia Malcherczyk, Vanessa Witkowska i Florian Kusz. Recytatorzy zaprezentowali się najlepiej jak potrafili, zmagając się z dużą konkurencją i towarzyszącym im stresem związanym z występem przed liczną publicznością. Dużym sukcesem zakończył się występ dziewczyn; Natalia Malcherczyk zdobyła III miejsce, a Vanessa wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy uczniom za włożenie ogromnego wysiłku w przygotowanie recytacji i życzymy kolejnych sukcesów.

     • TANGRAM

     • I etap Szkolnego Turnieju Matematycznego. W poniedziałek, 14 maja, uczniowie zmagali się z Tangramem. Puzzle TANGRAM pomagają zrozumieć podstawy geometrii, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą twórczego i kreatywnego myślenia, rozwijają koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość.

     • Informacja

     • W środę (16.05.2018r.) o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas IV-VI. Temat spotkania: „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI – BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”.

    • Podziękowania
     • Podziękowania

     • Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły składają serdeczne podziękowania  Zarządowi ROD „Nadzieja” w Toszku oraz wszystkim działkowiczom  za nieodpłatne przekazanie w użytkowanie na cele edukacyjne jednej z działek.

      Działka została przygotowana przez działkowiczów i uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli rozpoczęli jej zagospodarowanie.

      Zapewniamy, że będziemy użytkować działkę zgodnie z regulaminem ROD „Nadzieja”  w celu wszechstronnej edukacji uczniów i propagowania wiedzy ogrodniczej.

    • Klub Odkrywców Niemieckiego
     • Klub Odkrywców Niemieckiego

     • W kwietniu Klubowicze  zajęli się głównie pracą nad mapą Niemiec. Ułożyli z puzzli mapę Niemiec, a następnie zaznaczyli na mapie najważniejsze miasta, rzeki i góry Niemiec. Obejrzeli prezentację multimedialną pt: „ABC Deutschland”, na podstawie której zrobili swoje ABC (to wiem o Niemczech).  Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli „DieSocke”  oraz dowiedzieli się kto mieszka w Sockenland.

     • Warsztaty Ekologiczne

     • W dniach 23-25 kwietnia 2018 uczniowie klas IV b, IV c oraz VI c uczestniczyli  w trzydniowych Warsztatach Ekologicznych w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w Olsztynie. Pierwszego dnia rano pogoda uniemożliwiła zajęcia w terenie, ale zamiast nich uczniowie próbowali swych sił w rękodziele artystycznym- nauczyli się  robić ozdoby z filcu. Po wypogodzeniu poznawali miasteczko oraz specyfikę terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jeszcze tego samego dnia uczniowie udali się na Szlak Orlich Gniazd, w Góry Towarne, gdzie znajdują się jaskinie. Oczywiście najodważniejsi  uczniowie mogli wejść do środka jaskini, zobaczyć piękne nacieki wapienne oraz podziwiać jej faunę i florę.  Drugiego dnia uczniowie zbierali i badali skały, skamieniałości i minerały w kamieniołomie „Kielniki”.Pod czujnym okiem pani przewodnik obejrzeli z latarkami  jaskinię niedźwiedzia,  aw środku stalaktyty i stalagmity. Podążali  szlakiem turystycznym  Orlich Gniazd, gdzie wszędzie napotkać można ostańce wapienne – doskonałe miejsce aby uprawiać wspinaczkę skałkową i inne zabawy w skałkach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło wieczorne wyjście na zamek w Olsztynie. Ruiny Zamku z XIV wieku przyciągają wielu turystów zachwycając swoim urokiem, charakterystycznym elementem ruin jest 35 metrowa baszta, służąca niegdyś jako więzienie. Stamtąd rozciągała się panorama całej okolicy. Trzeciego dnia naszej wyprawy uczniowie udali się do rezerwatu „Sokole Góry”. Zdobyli również szczyt nazywany nie bez przyczyny Giewontem Olsztyńskim- na jego szczycie stoi krzyż. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.