• „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

      30.09.2018

      Przedszkolaki z grupy „Misie” z nieukrywaną radością dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz współpraca między przedszkolami.

      Dzieci wraz z wychowawczynią Anetą Jachimczuk wybrały grupową maskotkę – Misia, któremu nadały imię Bruno i to właśnie z nim, przedszkolaki odbędą w roku szkolnym 2018/2019 swoją czytelniczą podróż. Projekt został zainaugurowany głośnym czytaniem w przedszkolu przez wychowawcę. Następnie do wspólnego czytania przedszkolaki zaprosiły pierwszych gości - osoby związane z przedszkolem. Z okazji Dnia Chłopak odpowiedziała na nasze zaproszenie i poczytała nam Pani Dyrektor Agata Zawadzka. Czytała już nam także pani Joanna Wróblewska - bibliotekarka naszej szkoły.  Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpisują się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Czekamy na kolejnych gości!

      Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnego etapu projektu, w którym miś Bruno będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”.

     • Sukcesy naszych uczniów

      28.09.2018

      VII Klubowy Turniej Łuczniczy „Cały Bytom strzela z łuku”, Stolarzowice 1-2.09.2018.
      Zawody zostały przeprowadzone 1-2 września 2018, a organizatorem była sekcja łucznicza klubu LKS TEMPO w Stolarzowicach. 
      Najwyższe miejsce zdobyła Julia Krupa – 1 miejsce kat. Dzieci Młodsze 

      Śląska Liga Dzieci i Młodzików – finałowa runda IV -  Ruda Śląska, 16.09.2018
      Julia Krupa – wystrzelała złoty hat-trick Ligi. Po raz kolejny zdobyła Złoty medal zajmując 1 miejsce w kategorii dzieci młodsze, tym samym zapewniając sobie w klasyfikacji generalnej Złoty Puchar i 1 miejsce w całej Lidze. Laura Szczędzina – zaliczyła bardzo udany debiut w łucznictwie nagrodzony Srebrnym medalem za 2 miejsce w rundzie oraz Brązowym Pucharem za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi.

      Julia i Laura są zawodniczkami Klubu Łuczniczego A3D TOSZEK.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Ogródek szkolny

      27.09.2018

      Jesienne prace na naszej szkolnej działce trwają… Chętnych uczniów do pomocy zapraszamy na kółko przyrodnicze w każdy poniedziałek na 8 lekcji. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby zechcieli wesprzeć szkolny ogródek roślinami wieloletnimi, które zasadzimy.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      22.09.2018

      20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. W 2013 roku Sejm przyjął bowiem uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia nasza placówka zorganizowała moc atrakcji dla naszych najmłodszych. Pogoda dopisała, więc po uroczystym  pasowaniu na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych przez Panią dyrektor Agatę Zawadzką i odśpiewaniu Hymnu Dnia Przedszkolaka, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Następnie wyposażeni w transparenty, ozdoby i balony wyruszyliśmy uliczkami naszego miasta, ogłaszając wszem i wobec, że dziś jest właśnie Dzień Przedszkolaka i że fajnie jest być przedszkolakiem. Po powrocie do naszych sal, na dzielnych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę udziału w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka każde dziecko otrzymało dyplom.

      Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

     • Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

      05.09.2018

      3 września 2018r. społeczność uczniowska zgromadziła się na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019. 

      Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Agata Zawadzka. Podczas uroczystej inauguracji nasi uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki.

      Z radością zostali powitani nowi uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali słodkie rogi obfitości.

      W tym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i  uzdolnień.