• Robot-przyjaciel uczniów z klasy 4d

      29.11.2018

      Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy 4d zajmowali się programowaniem robota Vernie zbudowanego z klocków LEGO BOOST. Zestaw LEGO BOOST to klocki innowacyjne łączące w sobie tradycyjne klocki Lego z rozwiązaniami z zakresu mechaniki, robotyki oraz nowoczesnego oprogramowania komputerowego. Proces konstruowania i programowania robota wspomaga rozwój logicznego myślenia u młodych osób i pozwala w sposób praktyczny wykorzystywać wiedzę technologiczną. Uczniowie zaprogramowali robota w ten sposób, że pokonał on trasę z klasy na korytarz szkolny.

     • Udział klasy 4d w projekcie edukacyjnym pt. „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska”

      29.11.2018

      Uczniowie klasy 4d biorą obecnie udział w projekcie edukacyjnym pt. „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska” który został przygotowany przez Muzeum w Gliwicach dla młodzieży szkolnej. W czasie zajęć warsztatowych nasi uczniowie będą odkrywać odległą przeszłość naszego regionu. Nauki takie jak geologia, paleontologia oraz archeologia pozwalają nam je zrozumieć i lepiej poznać. W trakcie siedmiu spotkań w Zamku Piastowskim dowiemy się, gdzie na Śląsku można stanąć na wulkanie, czy co wydarzyło się w lesie karbońskim. Uczniowie zapoznają się też z takimi zagadnieniami jak: smok z Lisowic, wykopaliska i odkrycia w Krasiejowie, na co polowali nad Kłodnicą łowcy z końca epoki lodowcowej. Dowiedzą się też o tajemniczych ludziach z przełomu epok brązu i żelaza, który pozostawił po sobie cmentarzyska w Łabędach i Świbiu. Podczas wyjazdów związanych z projektem młodzież szkolna bierze udział w licznych eksperymentach oraz warsztatach plastycznych.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      26.11.2018

      W dniu 23 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchody tego święta to już tradycja. Jak co roku tego dnia dzieci przyszły do przedszkola i szkoły ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Misie były różne małe, duże, białe i brązowe, ale wszystkie ukochane.Nasi najmłodsi mieli okazję opowiedzieć kolegom o swoich maskotkach, poznały historię pluszowego misia,słuchały czytanych przez wychowawców fragmentów książek o niedźwiadkach, wykonały ciekawe prace plastyczno - techniczne. Dużo radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy z ulubionym pluszakiem  przy misiowych przebojach oraz turniej gier misiowych. Nie obyło się oczywiście bez degustacji misiowych słodkości. Na pamiątkę obchodów święta dzieci otrzymały „Odznakę Przyjaciel Pluszowego Misia”.

     • Informacja

      21.11.2018

      Szanowni Państwo,

      Rada Rodziców serdecznie zaprasza przedstawicieli każdej z klas na spotkanie, które odbędzie się we wtorek (27.11) o godz.17:30. Przedstawiony zostanie nowy skład Rady Rodziców oraz omówione zostaną najważniejsze bieżące kwestie.

      Liczymy na Państwa przybycie.

      Rada Rodziców

     • Dzień Świętego Marcina

      17.11.2018

      Kiedy my w Polsce 11.11.2018 roku świętowaliśmy rocznicę  100 lecia Odzyskania Niepodległości, w Niemczech i Austrii obchodzono Martinstag, czyli Dzień Świętego Marcina, który stanowi zapowiedź okresu świąt Bożego Narodzenia, wprowadza nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra.

      Wydarzenie to, zostało zaakcentowane również w naszej szkole. Oprócz przybliżenia postaci św. Marcina i legend z nim z związanych, dzieci wykonywały  lampiony i śpiewały ulubioną piosenkę  Laterne, Laterne. Pragnąc kultywować tradycję „pieczenia rogali marcińskich”, uczniowie klas dwujęzycznych tj. klasy II b I III b pod okiem swoich wychowawczyń  Agaty Kostrzewskiej i Eweliny Wojewodzic wcielili się w rolę cukierników. Uczniowiepoznali tajniki pieczenia rogali. Wszyscy z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyli się do pracy: nadziewali ciasto marmoladą i nadawali kształt rogalikom.  W stołówce szkolnej roznosił się cudowny zapach pieczonego ciasta.Dzieci z apetytem zajadały upieczone smakowitości.

     • Ogólnopolski program edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”

      14.11.2018

      Program „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu.Zbudowanie świadomości, że choroby wieku przedszkolnego nie wynikają z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu. Kluczem w działaniu jest wczesne, wzajemne informowanie się rodziców i wychowawców o wszystkich niepokojących objawach w myśl zasady: im wcześniej tym lepiej! W ramach programu w przedszkolu organizowane są zajęcia dla dzieci, których celem jest zbudowanie zaufania do lekarzy, by w przypadku choroby śmiało udały się z rodzicem na konsultacje i stosowały się do jego zaleceń.

     • Akademia z okazji 11 listopada

      10.11.2018

      Uroczysty i podniosły charakter miała akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów klas czwartych z wychowawcami. Ze sceny mogliśmy usłyszeć piosenki patriotyczne, wysłuchać recytacji wierszy i zobaczyć krótkie scenki historyczne. Uroczystość dostarczyła nam nie tylko wrażeń estetycznych, ale wzbudziła refleksję nad przeszłością naszego narodu.

     • Ogólnopolska akcja „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

      07.11.2018

      Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Założeniem akcji było przesłanie widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski, które również brały udział w akcji.

      Udział w tym innowacyjnym wydarzeniu to wyjątkowa lekcja geografii, historii oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata.

      Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Dziękujemy nauczycielom, uczniom, rodzicom, którzy w sposób aktywny zaangażowali się w naszą akcję.

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

      05.11.2018

      Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy Ib poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe są też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.