• Jasełka

22.12.2018

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i najpiękniejszy okres w roku, na który wszyscy czekają. Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia, 21.12.2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Przedstawienie wprowadziło nas w magiczny czas oczekiwania na święta. Uroku inscenizacji dodały kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, które wszystkich napełniły radością.

„Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka miłość przy Matce Świętej

Dziś cała ziemia i niebo lśni

Dla tej Miłości Maleńkiej."

Szanowni Rodzice!

W dniach 27.12, 28.12 oraz 2.01 świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7:30 do 15:30, a w dniach 24.12 oraz 31.12 w godzinach od 7:30 do 14:30.

• Pieczenie pierniczków

22.12.2018

Grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas niezwykły, który kojarzy nam się z wieloma tradycjami.  Zwyczajem w naszej szkole stało się pieczenie przez dzieci pierniczków. Tak też i w tym roku, uczniowie klasy III b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Eweliny Wojewodzic wypiekali pierniki. We wtorek 11 grudnia 2018 roku od samego rana dzieci przystąpiły do wałkowania ciasta, wykrawania przeróżnych  figurek i układania pierników na blachach. Aromatyczny zapach przypraw korzennych unosił się po całej szkole.  Po upieczeniu przyszedł czas na lukrowanie, dekorowanie oraz konsumowanie. Zabawa była doskonała, a pierniczki smaczne i przepyszne.

• Pieczenie pierniczków

20.12.2018

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w  klasie 2b „Warsztatów pieczenia świątecznych pierniczków". Pod okiem zaproszonej mamy, uczniowie poznali etapy ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto oraz wycinali foremkami ulubione kształty. Przed nami jeszcze dekorowanie. Mamie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

• Wyróżnienie dla uczniów klasy IIIa w „Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”

13.12.2018

Uczniowie kl. 3a zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą i fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Konkurs trwał od 29 września do 24 października 2018 roku, a jego celem było propagowanie systematycznego nawyku czytania książek wśród dzieci. Udział w konkursie wymagał zorganizowania w klasie obchodów Dnia Głośnego Czytania.
            W realizację tego zadania aktywnie włączyła się biblioteka szkolna.
            Druga część zadania konkursowego polegała na opisaniu i zilustrowaniu kolejnych przygód bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania prac.

Dnia 19 listopada 2018 roku otrzymaliśmy informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyły aż 4815 klas z całej Polski.

W nagrodę każde dziecko otrzymało poduszkę - Ryś Rysio. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Prace można zobaczyć pod linkiem.

09.12.2018

Jak co roku nadszedł dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci – i te małe, i te większe. 6.12. do naszej szkoły zawitał Mikołaj ze swoją asystą. Od samego rana zaczął odwiedzać wszystkie klasy. Miał ze sobą drobne upominki dla wszystkich uczniów. W tym dniu nikt nie pozostał bez prezentu.
            Dziękujemy Święty Mikołaju!