• Jasełka

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i najpiękniejszy okres w roku, na który wszyscy czekają. Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia, 21.12.2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Przedstawienie wprowadziło nas w magiczny czas oczekiwania na święta. Uroku inscenizacji dodały kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, które wszystkich napełniły radością.

„Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka miłość przy Matce Świętej

Dziś cała ziemia i niebo lśni

Dla tej Miłości Maleńkiej."

• Szanowni Rodzice!

W dniach 27.12, 28.12 oraz 2.01 świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7:30 do 15:30, a w dniach 24.12 oraz 31.12 w godzinach od 7:30 do 14:30.

• Pieczenie pierniczków

• Grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas niezwykły, który kojarzy nam się z wieloma tradycjami.  Zwyczajem w naszej szkole stało się pieczenie przez dzieci pierniczków. Tak też i w tym roku, uczniowie klasy III b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Eweliny Wojewodzic wypiekali pierniki. We wtorek 11 grudnia 2018 roku od samego rana dzieci przystąpiły do wałkowania ciasta, wykrawania przeróżnych  figurek i układania pierników na blachach. Aromatyczny zapach przypraw korzennych unosił się po całej szkole.  Po upieczeniu przyszedł czas na lukrowanie, dekorowanie oraz konsumowanie. Zabawa była doskonała, a pierniczki smaczne i przepyszne.

• Pieczenie pierniczków

• Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w  klasie 2b „Warsztatów pieczenia świątecznych pierniczków". Pod okiem zaproszonej mamy, uczniowie poznali etapy ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto oraz wycinali foremkami ulubione kształty. Przed nami jeszcze dekorowanie. Mamie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

• "Dzieciaki do rakiet" To już ostatni dzień, aby oddać swój głos. Zapraszamy wszystkich do głosowania na Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Toszku.

• Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki do rakiet", w której można wygrać dla szkoły zestaw sprzętu do nauki tenisa ziemnego, do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego. Aby wygrać, szkoła musi zdobyć jak największą ilość głosów. Głosowanie odbywać się będzie drogą internetową od 19 listopada do 18 grudnia. Każdy glosujący może oddać maks. 5 głosów dziennie z jednego adresu IP - wykorzystajmy możliwie każde dostępne urządzenie (komputer, telefon, tablet itd.) Serdecznie zachęcamy do głosowania https://www.dzieciakidorakiet.pl/ i z góry dziękujemy za zaangażowanie. Nauczyciele wychowania fizycznego

• Wyróżnienie dla uczniów klasy IIIa w „Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”

• Uczniowie kl. 3a zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą i fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Konkurs trwał od 29 września do 24 października 2018 roku, a jego celem było propagowanie systematycznego nawyku czytania książek wśród dzieci. Udział w konkursie wymagał zorganizowania w klasie obchodów Dnia Głośnego Czytania.
            W realizację tego zadania aktywnie włączyła się biblioteka szkolna.
            Druga część zadania konkursowego polegała na opisaniu i zilustrowaniu kolejnych przygód bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania prac.

Dnia 19 listopada 2018 roku otrzymaliśmy informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyły aż 4815 klas z całej Polski.

W nagrodę każde dziecko otrzymało poduszkę - Ryś Rysio. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Prace można zobaczyć pod linkiem.

• Mikołajki

• Jak co roku nadszedł dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci – i te małe, i te większe. 6.12. do naszej szkoły zawitał Mikołaj ze swoją asystą. Od samego rana zaczął odwiedzać wszystkie klasy. Miał ze sobą drobne upominki dla wszystkich uczniów. W tym dniu nikt nie pozostał bez prezentu.
            Dziękujemy Święty Mikołaju!