• Konkurs „Kalendarz w każdej klasie”

      22.01.2019

      „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią.” Friedl Beutelroch

      Dnia 13 grudnia 2018 r. w Gliwicach odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego towarzyszącego akcji „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Nasi uczniowie wykonali prace ilustrujące następujący fragment: „Chcę otaczać się ludźmi, którzy wiedzą, jak dotykać serc innych. Ludźmi, którzy przez ciężkie ciosy nauczyli się wzrastać poprzez delikatne dotknięcia duszy” Mario de Andrade „Moja dusza się śpieszy”. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie: Julia Florian kl.5d i Amelia Bryzik kl.6b. Rodzice i uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w akcji zakupując hospicyjne kalendarze.

    • Sukcesy naszych uczniów
     • Sukcesy naszych uczniów

      22.01.2019

      Bardzo cieszy nas kiedy nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w szkole, ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Takie sukcesy od lat odnosi uczeń klasy IV d Bartosz Dziuba.Bartek od szóstego roku życia trenuje karate. Początkowo zgłębiał aspekty tej wschodniej sztuki walkw Śląskim Klubie Karate, gdzie w stylu OYAMA KARATE osiągnął 8 kyu czyli niebieski pas. Obecnie jest członkiem Gliwickiego Klubu KARATE. Karate to forma samoobrony wywodząca się z Japonii, a dokładnie z wyspy Okinawa. Do najbardziej znanych osób które rozpowszechniły tą sztukę samoobrony należeli Gichin Funakoshi oraz jego uczeń, twórca stylu KYOKUSHIN MasutatsuŌyama. Obecnie karate, podzielone na wiele stylów i szkół posiada od niedawna status sportu olimpijskiego. Sport ten oprócz skutecznych form samoobrony uczy także pokory, dyscypliny oraz szacunku wobec innych osób. Bartkowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach tejwymagającej wiele wysiłku i koncentracji formie aktywności fizycznej.

     • Wielki sukces naszej uczennicy!

      16.01.2019

      Podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym 12-13.01.2019r. nasza uczennica Julia Wypich, a jednocześnie zawodniczka LUKS Toszeckiej Grupy Kolarskiej zdobyła srebrny medal w kategorii żak. Tak duży sukces został poprzedzony jej ciężką i sumienną pracą. Warto zaznaczyć, iż od 3 miesięcy Julia nie opuściła ani jednego treningu Toszeckiej Grupy Kolarskiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”

      02.01.2019

      W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w bardzo ciekawym projekcie Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”. To kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli, która została przygotowana przez Fundację Wspomagającą Wychowanie “ARCHEZJA” a współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości. Twórcy projektu uważają, że młodzi ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów mają poczucie własnej godności i godności drugiej osoby. Pierwszym etapem tego interesującego społecznie  przedsięwzięcia będzie nauczenie młodzieży odróżnienie prawdziwych, wartościowych postaw ludzkich od różnego rodzaju internetowych pseudo idoli czy celebrytów. W dobie gdy większość młodych ludzi spędza wiele czasu w wirtualnym świecie nie jest to zawsze proste i jednoznaczne. Mamy nadzieję, że program ten przyniesie zamierzone efekty.