• „I śmiech niekiedy może być nauką” cz.II

• 27.03. przypada Międzynarodowy Dzień Teatru święto uchwalone w 1961 r. na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

Nasza szkoła uczciła to święto II Szkolnym Przeglądem Teatralnym.

„I śmiech niekiedy może być nauką” cz.II.

25.03. odbyła się II część Szkolnego Przeglądu Teatralnego dla klas I-III. Młodsi uczniowie również jak ich starsi koledzy znakomicie się zaprezentowali. I tym razem jury nie miało łatwego zadania. Postanowiono przyznać I miejsce klasie 3a i 3b, II miejsce 2b, a III miejsce przypadło klasie 1b. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
            I DO KLASY PIERWSZEJ

JEST DOSTĘPNA W SEKRETARIACIE
            SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. G. MORCINKA

W TOSZKU

26 – 29.03.2019 r.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

• Przyszła już wiosna!

• W naszym ogródku szkolnym pierwsze kwiaty budzą się do życia.

Niedługo rozpoczniemy wiosenne prace.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do pomocy przy wiosennych porządkach.

• "I śmiech niekiedy może być nauką"

• 22.03.2019 r. w szkole po raz drugi odbył się szkolny przegląd teatralny dla klas 4-6. W tym dniu nie było wśród nas żadnych smutasów bo wszystkie przedstawienia wzbudzały ogromne salwy śmiechu, które rozbrzmiewały po szkolnych korytarzach. Wszystkie klasy wspaniale się zaprezentowały i jak zwykle jury miało trudny wybór. Po burzliwej naradzie postanowiono przyznać dwa I miejsca dla klasy 4c i 5c, II miejsce otrzymała klasa 5d a III klasa 4b. Wyróżnienia otrzymały klasy 6b, 5a, 4a, 4d. Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych występów.

• Konkurs na Najpiękniejszą Marzannę 2019

• Jak co roku w naszej szkole zorganizowaliśmy Konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. W tym roku uczniowie przygotowali 10 kukieł, wszystkie piękne i oryginalne. Jury przyznało tytuł Najpiękniejszej Marzanny 2019 roku klasie IIIb, II miejsce zajęła klasa Ib, a III miejsce – klasy 0b i IIIa.

21.03.2019r. wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. W ten sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

Do zobaczenia za rok!

• Siatkówka dziewcząt

• Dnia 13.03.2019 roku w hali im.H.Wagnera w Pyskowicach odbyły się zawody powiatowe Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej.

Gminę Toszek na zawodach reprezentowała drużyna dziewcząt naszej szkoły, która prowadzona przez panią Karinę Jarmułowicz - Łozińską wygrała wcześniej zawody gminne jakie odbyły się w Szkole Podstawowej w Kotulinie.

Po zaciętej zwycięskiej walce ze szkołami z: Knurowa, Wilczy, Świbia i jedną przegraną ze szkołą z Pyskowic ostateczne nasza drużyna zajęła 2 miejsce.

Gratulujemy

• Otrzymaliśmy wirtualną odznakę „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły"

• Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły".

To znak, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

• Konsultacje dla rodziców uczniów naszej szkoły uczestniczących w projekcie „Na edukacyjnym szlaku – programy wspierania uczniów w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku oraz w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku odbędą się 13.03.2019 r. (środa) od 16:00 do 17:00 w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku.