• Gminne Biegi Przełajowe

      30.05.2019

      22 maja 2019r. w Kotulinie odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych, w których uczestniczyły szkoły z: Kotulina, Paczyny, Pniowa i Toszka.

      Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów klas I – VI po 2 dziewczynki i 2 chłopców z każdego rocznika. Uczniowie biegli w swoich kategoriach wiekowych ponieważ dystanse do pokonania były dostosowane do wieku uczestników.

      Sukcesem naszych reprezentantów było zdobycie aż 16 czołowych miejsc.

      Oto nasi medaliści:

      Igor Uryasz – I miejsce

      Vanessa Witkowska – I miejsce

      Adam Klonek – I miejsce

      Natalia Bytomska – I miejsce

      Sebastian Dziuba – I miejsce

      Oliwia Hynowska – I miejsce

      Vanessa Orlik – II miejsce

      FilipOsadnik – II miejsce

      Natalia Malcherczyk – II miejsce

      Franciszek Wycisk – II miejsce

      Maria Stolarczyk – II miejsce

      Martyna Kowalewska – II miejsce

      Mateusz Klonek – II miejsce

      Wiktoria Gałonska – III miejsce

      Kamil Szymczuk – III miejsce

      Marcin Kopytko – III miejsce

      Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

     • ,,Ekologia w piosence"

      23.05.2019

      22 maja w CK  „Zamek w Toszku”, już po raz dziesiąty, został zorganizowany Festiwal Dziecięcej Piosenki Przedszkolnej. To jubileuszowe spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Ekologia w piosence". Swoje umiejętności wokalne odważnie zaprezentowali soliści oraz zespoły z  Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych z powiatu gliwickiego. Przedszkolaki „Eko Brzdące” z naszych oddziałów przedszkolnych przygotowane przez p. Renatę Plich – Czerner i p. Anetę Jachimczuk wykonały  piosenkę „SOS dla ziemi”. I tym utworem wyśpiewały II miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

     • Szkolny Turniej Badmintona

      30.05.2019

      17 maja 2019r. zostały rozegrane finałowe rozgrywki Szkolnego Turnieju Badmintona. Uczniowie przez dwa tygodnie rozgrywali mecze w czterech kategoriach:

      dziewczęta klas I-III (w turnieju wzięło udział 7 dziewczynek),

      chłopcy klas I-III (12 chłopców),

      dziewczęta klas IV-VI (18 dziewcząt),

      chłopcy klas IV-VI (12 chłopców).

       

      Wszyscy uczestnicy rozegrali wiele meczy z ogromnym zaangażowaniem i piękną sportową walką. W wyniku rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju:

      dziewczęta klas I-III

      I miejsce – Martyna Puchała klasa 2a

      II miejsce – Wiktoria Gałonska 1b

      III miejsce – Karolina Janik 2a

       

      chłopcy klas I-III

      I miejsce – Paweł Morciniec klasa 1b

      II miejsce – Igor Uryasz 1b

      III miejsce – Dawid Strancich 3a

       

      dziewczęta klas IV-VI

      I miejsce – Daria Klak klasa 6a

      II miejsce – Natalia Bytomska 5b

      III miejsce – Katarzyna Morciniec 6c

       

      chłopcy klas IV-VI

      I miejsce – Łukasz Popek klasa 5c

      II miejsce – Karol Winicki 6c

      III miejsce – Nico Cuber 5c

       

      Gratulacje! Życzymy dalszych sportowych sukcesów!

     • Gminne Prezentacje Artystyczne

      28.05.2019

      14 i 15 maja 2019 r. odbyły się Gminne Prezentacje Artystyczne organizowane przez Centrum Kultury Zamek w Toszku. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali:
       

      Prezentacje muzyczne:

      W kategorii kl. I-III

      • Filip Osadnik kl. Ib – II miejsce
      • Anna Labus kl. IIa – wyróżnienie

      W kategorii kl. IV-VI

      • Justyna Mikosz kl.IVc – II miejsce
      • Klaudia Bytomski kl. Vc

      Prezentacje taneczne:

      W kategorii kl. IV-VI

      • Katarzyna Morciniec kl. VIc, Dominika Kobiernik kl. VIb – I miejsce oraz Grand Prix

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

     • II Szkolny Dzień Nauki

      19.05.2019

      17.05.2019 r. po raz drugi odbył sie Szkolny Dzień Nauki. Mottem przewodnim tegorocznego spotkania z nauką było hasło: "Przez naukę do gwiazd". Uczniowie mogli poznać tajemnice kosmosu biorąc udział w wyjątkowej lekcji w mobilnym planetarium. Kolejnymi atrakcjami był symulator jazdy, pokazy doświadczeń chemicznych przygotowanych przez studentów wydziału chemii Politechniki Śląskiej oraz ciekawa wystawa fotografii autorstwa: Radosława Makowczyńskiego i Andrzeja Morcinca. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął... Składamy serdeczne podziękowania wszystkim partnerom przedsięwzięcia.

     • V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

      07.05.2019

      7 maja przedszkolaki z grupy „Misie” wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW„Sprintem do maratonu”.Jest to projekt propagowany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej  w przedszkolu, a przez to popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Zawody biegowe zorganizowaliśmy na szkolnej hali sportowej, gdzie wyznaczona była trasa biegu dostosowana do wieku i predyspozycji naszych małych sportowców. Tak, jak na prawdziwych zawodach, każdy z uczestników biegu zjadł zdrowe śniadanie, zadbał o odpowiedni sportowy strój i otrzymał numer startowy. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, która pozwoliła naszym małym sportowcom osiągnąć jak najlepsze wyniki. Na zawodach o stronę medyczną zadbała pani higienistka. Na szczęście jej pomoc nie była nikomu potrzebna.Wszyscy starali się pokonać wyznaczony dystans i jak najszybciej dobiec do mety, gdzie na  każdego małego maratończyka czekały specjalne medale. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły w sumie aż 7700 metrów !!! Gratulujemy wszystkim 22 wspaniałym biegaczom!

     • Warsztaty językowe „Bilingua- łatwiej z niemieckim”

      09.05.2019

      30 kwietnia uczniowie klas dwujęzycznych IV c, IV d oraz V c uczestniczyli w warsztatach w języku niemieckim, zorganizowanych w ramach kampanii Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu pt. „Bilingua – łatwiej z niemieckim”. Zajęcia poprowadziła p. Iwona Breguła-Hanysek - doradca ds. dwujęzyczności w województwie Śląskim. Animacje były świetną okazją do utrwalenia poznanego słownictwa w zabawny, innowacyjny oraz kreatywny sposób. Dzieci wykazały się nie tylko zdobytą wiedzą, ale również sprytem oraz szybkością. Ze spotkania uczniowie wyszli nie tylko z upominkami, lecz przede wszystkim mądrzejsi o nową wiedzę i ciekawe doświadczenia. Wydarzenie okazało się kolejnym bodźcem do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów.

     • XV Powiatowy Konkurs Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej

      15.05.2019

      26 kwietnia w Pyskowicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej. Naszą szkołę z dużym sukcesem reprezentowali: Milena Czub z kl. IIb, Filip Osadnik i Julian Gabryś z kl. Ib.  Milena i Filip otrzymali wyróżnienie. Natomiast Julek zajął I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy również kciuki za Julka, który weźmie udział w XXIX Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach.