• Szkolny etap Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Wielowieś 2019

      25.09.2019

      Przesłuchania mające na celu wyłonienie kandydata reprezentującego Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Toszku podczas etapu finałowego Festiwalu Piśni Patriotycznej w Wielowsi odbędą się 8 października 2019 na 8 godz. lekcyjnej.

      - Kandydaci przygotowują jedną pieśń czy piosenkę z kanonu pieśni patriotycznych, żołnierskich, wojskowych;

      - Podkład muzyczny na pendrive;

      - Niedopuszczalne są tzw. Półplaybacki (podkład z nagraną, śpiewaną linią melodyczną);

      - Mile widziany „żywy akompaniament” (gitara…).

      Zgłoszenia, konsultacje – Andrzej Lukoszek podczas lekcji muzyki, dodatkowych zajęć muzycznych (wtorek 14.30-15.30, piątek 15.00-16.00).

      Może Ty zostaniesz tegorocznym laureatem prestiżowego Festiwalu???...

      ZAPRASZAM!!!

     • 24 września naszą szkołę odwiedził zwykły, niezwykły gość - Tomasz Sobania.

      24.09.2019

      Absolwent naszej szkoły, społecznik, sportowiec, pisarz. Pan Tomasz opowiedział uczniom w jaki sposób mimo młodego wieku udało mu się wydać trzy książki. W ciekawy sposób przedstawił również historię początków swojej przygody z bieganiem oraz podzielił się przeżyciami z samodzielnie zorganizowanego biegu do Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz charytatywnego biegu z Zakopanego do Gdyni. Drugą część spotkania nasz gość poświęcił na opowieść o tym w jaki sposób przepłynął Ocean Atlantycki na pokładzie polskiego żaglowca, Daru Młodzieży, w ramach Rejsu Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaciekawieniem słuchali o szerokich zainteresowaniach pana Tomasza, o jego dokonaniach oraz planach na przyszłość.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      23.09.2019

      23 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na stanowisko przewodniczącego szkoły zaprezentowali swoje programy i pomysły na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie  klas I - VII oddali głosy na swoich faworytów. Największą liczbę głosów otrzymała Natalia Poniekiewicz i tym samym objęła stanowisko przewodniczącej szkoły. Funkcja zastępcy przypadła Julii Wypich i Mateuszowi Dworczykowi. Sekretarzem została Daria Woźniak. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

     • W partnerskiej gminie

      22.09.2019

      W dniach 6 – 11 września br. klasy dwujęzyczne Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziły naszą partnerską gminę Hohenau. Pobyt u naszych przyjaciół dał dzieciom możliwość wykorzystania w praktyce nabytych umiejętności językowych, poznania kultury bawarskiej, spróbowania regionalnych potraw oraz podziwiania piękna przyrody Bawarskiego Parku Narodowego.

      Po raz kolejny gościliśmy w ośrodku Jugendwaldheim-Wessely-Haus, położonymw samym sercu Parku Narodowego. Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i tym razem, przygotowano dla nas bogaty program. Na powitanie Młodzieżowa Straż Pożarna Schönbrunn przeprowadziła pokazową  akcję ratunkową oraz zorganizowała dla nas ognisko.

      Mimo, iż drugi dzień w Hohenau przywitał nas deszczem, w dobrych humorach udaliśmy się do muzeum Bawarskiego Parku Narodowego (Hans-Eisenmann-Haus) oraz na ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą(Baumwipfelpfad). Nasz spacer koronami drzew zakończył się na tarasie widokowym ponad 40 metrów nad ziemią. Po południu w Zwierzyńcu (Tier-Freigelände) poznaliśmy faunę Parku Narodowego z jej głównymi przedstawicielami: rysiem, niedźwiedziem brunatnym, wilkiem oraz głuszcem.

      W kolejnych dniach zwiedziliśmy Muzeum Historii Lasu, odwiedziliśmykościół, szkołę oraz artystów wyrobów szklanych. Pan Burmistrz Eduard Schmid osobiście pokazał nam piękne zakątki swojej gminy. Kulminacyjnym punktem naszego wyjazdu było zdobycie góry Lusen (1373 m n.p.m.). Skąpani w słońcu,ze szczytupodziwialiśmy przepiękną panoramę Bawarii. Wieczór spędziliśmy wraz z naszymi przyjaciółmi ciesząc się ostatnimi chwilami w Hohenau.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam spędzenie niezapomnianych chwil w gminie Hohenau. W imieniu uczniów, rodziców, dyrekcji SP nr 2 w Toszku oraz nauczycieli pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi Eduardowi Schmid,  Pani Kierownik ośrodka młodzieżowego Jugendwaldheim-Wessely-Haus Ricie Gaidies, wszystkim darczyńcom oraz mieszkańcom Gminy Hohenau, jak również Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Kupczykowi oraz Pani Kierownik CUW Agnieszce Szalińskiej. Czas spędzony w Hohenau na długo pozostanie w naszej pamięci. Danke schön!

     • Dzień Przedszkolaka

      20.09.2019

      Obchody Światowego Dnia Przedszkolaka przypadającego jak zawsze 20 września wpisały się już na stałe do kalendarza imprez w naszym oddziale przedszkolnym. Tego dnia na naszych milusińskich czekało mnóstwo niespodzianek. Świętowanie rozpoczęliśmy od Uroczystego Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy „Misie” i „Promyczki” przez Panią wicedyrektor Justynę Obruśnik. Po oficjalnym pasowaniu, złożeniu przysięgi przedszkolaków, odśpiewaniu „Hymnu Przedszkolaka” i otrzymaniu pamiątkowych medali, obie grupy uczestniczyły w zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej. Następnie trzymając w dłoni balony, symbolizujące przynależność do swojej grupy przedszkolnej, przeszliśmy kolorowym korowodem wokół naszej szkoły. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki, która czekała na naszych najmłodszych w sali. Ten dzień na długo zapadnie nam w pamięci.

     • "Extra talent"

      17.09.2019

      16 września uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w imprezie "Extra talent", która odbyła się w Gliwicach. Organizatorem przedsięwzięcia była "Ekstraklasa" i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasi uczniowie oprócz turnieju piłkarskiego w którym wzięły udział gliwickie szkoły mieli też możliwość sprawdzenia swojej kondycji w testach przeprowadzonych przez pracowników AWF u z Warszawy. Na 150 uczestników Adam Dziuba miał drugi wynik w BIP teście, a Franciszek Wycisk pierwsze w biegu wahadłowym. Będziemy zapraszani przez organizatorów na kolejne edycje wydarzenia.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      17.09.2019

      16 września przedszkolaki z grupy „Misie” i „Promyczki” obchodziły święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia zapoznały się z treścią książki „Kropka” Petera Reynoldsa, która była inspiracją do powstania Międzynarodowego Dnia Kropki. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. W tym dniu dzieci wykonywały różne zadania, powstawały „kropkowe” dzieła sztuki, wspólnie bawiły się przy muzyce. Przedszkolaki miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. A na zakończenie dnia otrzymały pamiątkowe medale. Ten wspaniały dzień uświadamia nam, że każdy z nas ma jakiś talent. Powinniśmy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

     • IX Integra Sportowa

      17.09.2019

      12 września 2019 roku na kompleksie boisk "Orlik" odbyła się IX Integra Sportowa czyli Integracyjna Spartakiada im. dr Ludwiga Guttmanna. Uczestniczyli w niej uczniowie i młodzież z naszej gminy oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu gliwickiego. Pomysłodawczynią i organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Pani Maria Bukowska. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się sportowe zmagania. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach np. w piłce nożnej, tenisie stołowym, biegach przełajowych i wielu innych. Na koniec  wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

     • UWAGA!!!

      17.09.2019
      • Jeśli kochasz muzykę,
      • Nie masz możliwości rozwijania swoich zainteresowań muzycznych poza szkołą:

      Zasil szeregi szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego lub/i skorzystaj z oferty SZKOLNEGO STUDIA PIOSENKI.

      Zapewniamy:              

      • możliwość zdobywania i rozwijania warsztatu wokalnego i instrumentalnego,
      • koncertowania w szkole i poza szkołą,
      • udziału w festiwalach i przeglądach o zasięgu powiatowym, regionalnym, wojewódzkim.

      Zapisy u p. Andrzeja Lukoszka:

      • na lekcjach muzyki
      • podczas zajęć zespołu wokalno-instrumentalnego,
      • podczas zajęć STUDIA PIOSENKI

       

      Zajęcia odbywają się:

      STUDIO PIOSENKI we wtorki 14.30-15.30

      ZESPÓŁ WOK.-INSTR. w piątki 15.00-16.00
       

     • 2 września 2019 r - żegnajcie wakacje

      02.09.2019

      Tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Kobiernik, Dyrektor Kuratorium Oświaty Pan Jacek Tarkota, Przewodniczący ZNP Pan Mariusz Podbrożny, Dyrektor Placówek Oświatowych Pani Agnieszka Szalińska oraz dyrektorzy innych szkół w gminie. Podczas uroczystości Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, a szczególne powitania skierowała do najmłodszych uczniów, którzy dopiero wkroczyli w mury szkoły. Następnie zaprosiła na krótki program artystyczny przygotowany przez klasy 3 i 6c. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do realizacji postawionych celów.