• Bal karnawałowy

      24.02.2020

      14 lutego było w naszej szkole kolorowo i bajecznie – tego dnia odbył się bal karnawałowy. Na ten radosny dzień przedszkolaki i uczniowie czekali z niecierpliwością już od wielu dni. Tym bardziej, że miał to być bal wyjątkowy, z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez animatorów z grupy “Perfectto”. Dla najmłodszych był to niezwykły czas, w którym spełniały się marzenia. Dzieci na krótką chwilę mogły wcielić się w swoją ulubioną postać.

      Księżniczki, wróżki, biedronki, aniołki, policjanci, rycerze, strażacy, piraci – wszyscy świetnie się bawili. Animatorki nawiązały świetny kontakt z dziećmi i niemalże wszystkich uczestników balu skutecznie zachęciły do wspólnej zabawy. Przy skocznych rytmach dzieci wesoło tańczyły, ucząc się prostych układów tanecznych. Nie zabrakło też atrakcyjnych konkursów i kreatywnych zabaw ruchowych. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiechy nie znikały z twarzy, a kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci w doskonałych nastrojach opuszczały halę.

      Serdecznie dziękujemy animatorom grupy “Perfectto” za profesjonalną organizację zabawy. Dziękujemy również pani Katarzynie Jendrysik, rodzicom oraz wszystkim sympatykom szkoły, którzy zaangażowali się w zbieranie głosów w konkursie, dzięki któremu mógł odbyć się  bal.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

      09.02.2020

      W I semestrze roku szkolnego 2019/20 pierwszoklasiści dołączyli do XI edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiał uczniom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na ulicy, w czasie zabawy, a także w Internecie. W ramach programu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdobyli wiedzę o przepisach ruchu drogowego, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym oraz poznali sposoby unikania i prawidłowego reagowania na szeroko rozumiane zagrożenia. Po zrealizowaniu cyklu zajęć każde dziecko rozwiązało Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Była to okazja nie tylko do sprawdzenia, ale też utrwalenia zdobytej wiedzy. Po pozytywnym zaliczeniu testu uczestnicy otrzymali dyplom, a nasza szkoła zdobyła certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

    • Zbieraj z klasą
     • Zbieraj z klasą

      06.02.2020

       Szanowni Państwo,

      Drodzy uczniowie,

      nasza szkoła przystąpiła do ogólnokrajowego projektu zbiórki baterii i sprzętu elektrycznego i elektronicznego w placówkach oświatowych „Zbieraj z klasą”. Od dziś można do szkoły przynosić zużyte baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Z pewnością zauważyliście już specjalne skrzynki na baterie, które pojawiły się w naszej szkole.

      Co zbieramy?

      Baterie - zużyte baterie i akumulatory przenośne. Baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone.

      ZSEIEzużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych np.  lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, wiertaka, gra video, suszarka, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna. Sprzęt kompletny, nie zdemontowany. 

      1 kilogram oddanych baterii oznacza 1 punkt dla naszej szkoły. 1 kilogram oddanego sprzętu oznacza 0,5 punktu. Zgromadzone punkty będziemy mogli wymieniać na nagrody, m.in. bony do empiku.

      Zachęcamy do wspólnego zbierania!

      Wszelkie pytania możan kierować do koordynatora projektu – Pani Aleksandry Kupczyk.

     • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

      04.02.2020

      Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

      Nasza szkoła po raz kolejny zgłosiła swój udział w konkursie.

      Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej u pani Joanny Wróblewskiej – szkolnego koordynatora konkursu

      W bibliotece otrzymacie wszelkie niezbędne wyjaśnienia, listę książek konkursowych a także możecie wypożyczyć książki konkursowe.

      Nie czekaj ! Zgłoś się jak najszybciej!
      Zdobywaj sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody!

     • “Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

      04.02.2020

      Dnia 28 stycznia  2020 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”.

      Celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa dzieci jako uczestników rynku telekomunikacyjnego oraz podnoszenie świadomości, że Internet to nie tylko źródło wiedzy czy zabawy, ale również źródło pułapek oraz niebezpieczeństw.

      Podczas warsztatów uczniowie dyskutowali o tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczyli się również, czym jest wirus komputerowy, hejt, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz  uniknąć wysokich rachunków. Został pokazany film animowany o chłopcu, który spotkał się z wyżej wymienionymi sytuacjami.

      Tematyka warsztatów, pokazana w bardzo przystępny i poparty przykładami sposób, spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy zadawali wiele konkretnych pytań. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a także materiały informacyjne i krzyżówkę, młodsi uczniowie dostali puzzle, a starsi karty do gry.

      Mamy nadzieję, że akcja przyniesie zamierzony efekt,  a zdobyta  wiedza pozwoli uniknąć w przyszłości przykrych sytuacji.