• Wielka Liga Czytelników

26.05.2020

Wielka Liga Czytelników to setki tysięcy przeczytanych książek i łącznie kilkadziesiąt tysięcy uczestników w całej Polsce. To największy konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży. To także ogólnopolska akcja czytania książek, w której wspólna przygoda z bohaterami literackimi, nie kończy się tuż po ostatniej stronie.” ­Tak o konkursie piszą sami organizatorzy. Mimo trudnej sytuacji i zamkniętych szkól postanowili kontynuować akcję i przeprowadzić test finałowy, czyli Mistrzostwa Powiatu.

W związku z tym, w dniu 11 maja 2020 r., w warunkach pracy zdalnej, dziesięcioro uczestników z naszej szkoły (Lena Lipińska, Filip Osadnik, Paweł Morciniec, Julian Gabryś, Emilia Żak, Kinga Godula, Florian Kusz, Justyna Mikosz, Marta Mikos i Karol Czerner), którzy ukończyli pierwszy etap konkursu, uczestniczyło w Mistrzostwach Szkoły, zmagając się z testem kwalifikacyjnym. Uczniowie musieli wykazać się niebywałą wprost znajomością najdrobniejszych szczegółów książek: "Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)" Justyny Bednarek (klasy 1-4) i "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" Hanny Ożogowskiej (klasy 5-8).

Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili z trudnymi testami. Najwięcej punktów zdobyli:

• w kategorii klas 1-4: Lena Lipińska, Julian Gabryś i Paweł Morciniec,

• w kategorii las 5-8: Justyna Mikosz, Florian Kusz i Karl Czerner.

Uczniowie ci, będą reprezentować nasza szkołę w trzecim etapie konkursu – Mistrzostwach Powiatu w dnu 28 maja 2020 r.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a za finalistów trzymamy mocno kciuki!

• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

13.05.2020

18 maja 2020 r. komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do klas pierwszych w naszej szkole. Listy dostępne będą w sekretariacie oraz na drzwiach wejściowych do szkoły.

W terminie od 18 do 22 maja 2020 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych składają pisemne oświadczenie potwierdzające wolę uczęszczania dziecka do klasy pierwszej w naszej szkole.

26 maja 2020 r. komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klas pierwszych w naszej szkole.

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

05.05.2020

8 maja 2020 r. komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Listy dostępne będą w sekretariacie oraz na drzwiach wejściowych do szkoły.

W terminie od 11 do 14 maja 2020 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych składają pisemne oświadczenie potwierdzające wolę uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w naszej szkole.

15 maja 2020 r. komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.