• Akcja informacyjno-- "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"

25.08.2020

W województwie śląskim ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Akcja ma na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV-2. Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji na temat wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony „mandat zaufania” ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk.  Akcja będzie realizowana na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

20.08.2020

Spotkania informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2020/2021 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. G. Morcinka w Toszku odbędą się :

dnia 27.08.2020r. (czwartek)

godz. 16.00 s.5 (świetlica szk.) - gr. starszaków (5- i 6-latki)

- mgr Anna Mikosz-Królak

godz. 17.00 s.5 (świetlica szk.) - gr. maluchów (3- latki) -

mgr Monika Gruszka

dnia 28.08.2020r. (piątek)

godz. 16.30 s.5 (świetlica szk.) - gr. średniaków (4- i 5-latki)

- mgr Renata Plich-Czerner

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z oddziałów przedszkolnych ze SP nr 2 im. G. Morcinka w Toszku będą korzystały z następujących kart pracy:

Klasa „0” ŚREDNIAKI – dzieci z rocznika 2015r. oraz 2016r.

Pakiet „Entliczek - 4-latki”

wydawnictwo NOWA ERA

Klasa „0” STARSZAKI – dzieci z rocznika

2014r. i rocznika 2015r.

Pakiet „Dzieciaki w akcji - 6-latki”

wydawnictwo NOWA ERA

RODZICE WE WŁASNYM ZAKRESIE ZAKUPUJĄ

KARTY PRACY

DLA SWOICH DZIECI.

Listy z podziałem na grupy znajdują się w sekretariacie.

05.08.2020

Zachęcamy  uczniów szkoły w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników do udziału w Konkursie dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

20 autorów najlepszych rymowanek zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 300 zł. Prace konkursowe należy przesłać na adres rymowanka@krus.gov.pl w terminie do 30 sierpnia 2020 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej krus.gov.pl