• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH I-III

      26.11.2020

      Pomimo, że edukacja naszych uczniów odbywa się obecnie zdalnie, to nie znaczy, że nie pamiętamy o uczczeniu tak ważnego wydarzenia w życiu każdego dziecka, jakim jest niewątpliwie Święto Pluszowego Misia. Zarówno nasi najmłodsi, jak i nauczyciele zrobili wszystko, aby ten dzień, jak co roku był pełen misiowych atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło więc powrotu do historii pluszowego misia, misiowych teleturniejów, zagadek i zabaw. Na zakończenie wspólnego świętowania dzieci wykonały pomysłowe prace plastyczne oczywiście o tematyce misiowej. Nasza obszerna fotogaleria nie pozostawia wątpliwości, że moda na misie nie przemija bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      26.11.2020

      25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie tego dnia przypadała rocznica powstania tej maskotki. Choć przedszkolaki nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków do przedszkola, nie przeszkodziło im to w dobrej zabawie. Na zajęciach dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, a także bohaterów literackich oraz filmów animowanych. Rozwiązywały różne zadania, układały puzzle z misiami, wspólnie śpiewały misiowe piosenki. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, wykonały różnorodne prace plastyczne z wizerunkiem misia. Na pamiątkę obchodów święta dzieci otrzymały medale „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

      Pluszowy miś, mimo upływającego czasu oraz pojawiających się coraz nowocześniejszych zabawek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

     • DYŻUR PEDAGOGA SZKOLNEGO

      10.11.2020

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

      W razie pytań i potrzeby konsultacji, zapraszam do kontaktu z pedagogiem szkolnym poprzez dziennik elektroniczny lub poprzez adres mailowy: pedagog@sptoszek.pl . Ustalimy dogodny termin i formę kontaktu (istnieje także możliwość kontaktu telefonicznego lub umówienia się na spotkanie w szkole). Godziny  pracy pedagoga szkolnego:

      w szkole:

                          Poniedziałek            08:00  - 10:00    

                                                          12:20  - 14:20

       

      zdalnie:      
                           Wtorek                   10:20 – 14:20

                           Środa                      08:00 – 10:00
                                                          12:30 – 16:00

                           Czwartek                10:20 – 14:20
                           
                            Piątek                     08:00 – 12:30

     • POMAGAMY CHORYM NA COVID - 19

      08.11.2020

      Szpital Powiatowy w Pyskowicach uruchomił oddział dla pacjentów chorujących na covid-19. Hospitalizacja każdego z chorych wiąże się z kwarantanną rodziny. Przebywając na oddziale potrzebują oni bieżącego zaopatrzenia w artykuły codziennego użytku:

      - ręczniki (frotte i papierowe)

      - szampony i żele pod prysznic

      - gumowe klapki (łatwe w dezynfekcji)

      - woda butelkowana do picia

      Do najbardziej potrzebnych artykułów, na które istnieje obecnie największe zapotrzebowanie, należą też urządzenie medyczne:

      - pulsoksymetr do badania nasycenia krwi tlenem (cena ok. 50,00)

      - termometr bezdotykowy (cena: 70,00).

      Prosimy mieszkańców naszej gminy o wsparcie pacjentów przebywających na oddziale covidowym w szpitalu w Pyskowicach! Artykuły i urządzenia można przekazywać od najbliższego poniedziałku 9 listopada (poniedziałek-piątek), w przedsionku przy wejściu głównym do szkół:

      - Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dworcowej (w godz. 8:00-14:00)

      - Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Wilkowickiej (w godz. 12:00-15:00).

      Jeśli ktoś chciałby oddać dary w innych godzinach albo chciałby, aby artykuły lub urządzenia odebrać bezpośrednio z konkretnego miejsca, prosimy o kontakt zrp@toszek.pl lub tel. 516-245-237. Prosimy, aby dary przekazywane były w workach foliowych.

      Zadbamy o to, aby przekazane artykuły lub urządzenia bez zbędnej zwłoki trafiły do potrzebujących chorych. Spodziewamy się, że akcja będzie miała charakter długofalowy - może się okazać, że wspieranie pacjentów będzie potrzebne przez wiele miesięcy. Tę inicjatywę polecamy gorąco wszystkim, którzy mogą obecnie udzielić potrzebnego wsparcia!

     • Wizyta w bibliotece

      04.11.2020

      28 października dzieci z grupy starszaków "Sówki" wraz z wychowawczynią mgr A. Mikosz-Królak, wybrały się na wycieczkę do szkolnej biblioteki. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się książkom zgromadzonym na półkach, w szczególności książeczkom poświęconym najmłodszym czytelnikom. Głównym tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Pani Joanna Wróblewska (bibliotekarka) w bardzo interesujący sposób opowiadała dzieciom o zbiorach zgromadzonych w bibliotece oraz omówiła zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak właściwie należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci z uwagą wysłuchały przeczytaną przez Panią Wróblewską bajkę - "Franklin i książeczka z biblioteki" i otrzymały drobne upominki. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nieostatnia ...