• Niezwykłe odwiedziny

      12.05.2021

      Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki miały wyjątkowe odwiedziny, bo do szkoły zawitały Alpaki, które nazywane są żywymi maskotkami, ponieważ są zwierzątkami bardzo  towarzyskimi. Spotkanie to, sprawiło niesamowitą radość dzieciakom, które po tak długiej nieobecności, powróciły w mury szkolne. Należy tutaj też wspomnieć o  walorach terapeutycznych Alpak, bo kontakt z nimi powoduje wydzielanie endorfin, które rozluźniają i uspakajają, a tym samym wpływają pozytywnie na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Ich społeczne umiejętności, jak na zwierzęta, są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu w łatwy sposób nawiązują relacje z człowiekiem i innymi zwierzętami. Uwielbiają być głaskane i przytulane, dlatego też dziś wszystkie nasze dzieci miały świetną okazję do tego typu działań. Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jeden walorze edukacyjnym, otóż Alpakoterapia cieszy się coraz większym powodzeniem również ze względu na fakt, że zwierzęta te wykazują bardzo wysoko poziom IQ, co w konsekwencji przekłada się na szybką naukę nowych umiejętności.

     • Online, też kreatywnie

      11.05.2021

      W piątek i we wtorek naszą „online szkołę” odwiedziła Pani Iwona Hanysek – Breguła (doradca do spraw dwujęzyczności), która w ramach Projektu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej  „Bilingua – łatwiej z niemieckim!" przeprowadziła warsztaty językowe.  

           W piątkowych  warsztatach wzięli aktywny udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej, dla których były to jednocześnie ostatnie zajęcia online.  Czytanie książek rozwija nie tylko wyobraźnię dziecka, ale także słownictwo , a przy tym sprawia wiele radości. Dzieci klas dwujęzycznych poznały historię  małej, głodnej gąsienicy „ Die kleine Raupe Nimmersatt” na podstawie książki E. Carle.  

         We wtorek z kolei pani Iwona  przybliżyła uczniom klasy VIc oraz VId  postać  Oscara Troplowitza, twórcy  śnieżnobiałego kremu Nivea i potęgi firmy kosmetycznej Beiersdorf, który urodził się w Gliwicach.
        Uczniowie uzyskali mnóstwo  ciekawych informacji, byli zaangażowani przez całą lekcję, tym bardziej wielkie słowa uznania   w kierunku Pani Iwony!!!

      Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie  zaproszenia do naszej „online szkoły”!!!