• Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2

      25.06.2021

      Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, a po nim przychodzi czas pożegnań.

      25 czerwca 2021 r. o g.8.00 odbyło się pożegnanie klas ósmych. Uczniowie podziękowali Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata, za wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Nie zabrakło słów pożegnania od klas siódmych, które przygotowały piękny program artystyczny.

      Na zakończenie Pani Dyrektor Agata Zawadzka wręczyła nagrody tym, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz złożyła podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali średnią 5,0 i wyższą.

      Naszym absolwentom życzymy sukcesów na nowej edukacyjnej drodze.

      „Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

      Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

      Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

      Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”

     • Projekt edukacyjny w kl IIIb

      29.06.2021

      Klasa IIIb w roku szkolnym 2020/21 zrealizowała projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie pt. „Ekologia. Jak chronić środowisko?” Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze i wykonali wiele doświadczeń. Dowiedzieli się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Pracowali kreatywnie, nadając nowe życie zużytym przedmiotom. Zajęcia pomogły im trenować kompetencje społeczne i rozszerzyły ich wiedzę przyrodniczą. To była świetna zabawa.

     • Wyniki „Olimpuska”

      24.06.2021

      19 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wiosennej sesji  Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” . Znamy już wyniki! Dwóch uczniów klasy pierwszej Damian Żak oraz Marek Sopala, zajmując wysokie 6 miejsce w rankingu ogólnopolskim, zostało nagrodzonych Dyplomem Laureata. Pozostali uczestnicy otrzymali Dyplomy Uznania. Gratulujemy!

     • „Proszę Pani, mamy bardzo ważną sprawę!”

      22.06.2021

      „Proszę Pani, mamy bardzo ważną sprawę!” – od tego smsa zaczęliśmy realizację pomysłu wsparcia rodziny pp. Mendla. Informacja o pożarze obory była dla nas wszystkich ogromnym wstrząsem. Oczywiście słyszeliśmy już o podobnych przypadkach w telewizji, jednak gdy tragedia dotyka kogoś, kogo znamy, jest tak, jakby dotykało nas samych. Razem z Niko chodziliśmy do klasy przez 6 lat. I choć od września zdecydował się przejść do innej szkoły, to nadal pozostał naszym dobrym kolegą. Kiedy więc dowiedzieliśmy się o pożarze, postanowiliśmy działać i zorganizować klasową zbiórkę pieniędzy. Po długich naradach i dyskusjach oraz dzięki ogromnej pomocy Panów weterynarzy – Andrzeja i Krzysztofa Kurków, zdecydowaliśmy przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup cielaczka. Kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, pandemia pokrzyżowała nasze plany. Zakaz zgromadzeń oraz nauka zdalna uniemożliwiła przekazanie cielaka gospodarzom. Pod koniec maja wróciliśmy jednak do szkoły i w końcu udało nam się zrealizować nasz pomysł. 2 czerwca zakupiona jałówka powędrowała do rodziny pp. Mendla. Mamy nadzieję, że Mela (bo tak nazwaliśmy krówkę) szybko zaaklimatyzuje się w nowym miejscu, będzie rosła zdrowa i szczęśliwa i odpłaci się swoim opiekunom pysznym mlekiem.   

      Klasa 7c wraz z Wychowawczynią Aleksandrą Kupczyk

     • Egzamin na kartę rowerową

      13.06.2021

      Dnia 09.06.2021 r. odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do tego etapu mogli przystąpić tylko uczniowie, którzy ukończyli 10 lat, wcześniej zaliczyli egzamin teoretyczny sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się w miejscu wypadku drogowego. Egzamin został przeprowadzony przez funkcjonariuszy z  Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice, którzy fachowym okiem oceniali umiejętności rowerzystów. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze po odpowiednio przygotowanym torze przeszkód. Pomimo ogromnego stresu wszyscy uczniowie zakończyli egzamin z pozytywnym wynikiem. Młodym rowerzystom życzymy szerokiej drogi oraz wspaniałych rowerowych wycieczek.

     • Turniej Piłki Nożnej

      11.06.2021

      2 czerwca reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym z okazji 60-lecia ZSS z Pyskowic. W rozgrywkach walczyło sześć szkół, a nasza drużyna w składzie: M.Dworczyk, M. Bażanowski, A. Klonek, F. Kusz, O. Ksiezopolski, C. Szymaniec oraz F. Wycisk wywalczyła 3 miejsce. Zwycięską drużyną zostali reprezentaci Szkoły Specjalnej z Pyskowic. Gratulujemy!