• Różne języki - jedna Europa!

      28.09.2022

      Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie społeczności wartości jakie wnoszą różne języki i kultury oraz ukazanie korzyści, jakie daje znajomość języków obcych, jak również promowanie wielojęzyczności i wspieranie nauki języków obcych.                                                                                          

      Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 roku i od tego czasu obchodzony jest co roku. Podczas Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas 1-3 obejrzeli bajkę  w j. niemieckim pt.: „Der Regenbogenfisch”. Następnie wysłuchali treści książki czytanej przez nauczyciela oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne. Dzięki tej inicjatywie dzieci przekonały się, że nie tylko warto uczyć się języków, ale warto też dzielić się, bo prawdziwe szczęście przynosi dzielenie się z innymi. Uczniowie klas starszych obejrzeli prelekcję pt.: „LG- Liebe Grüße” na temat ciekawych i przydatnych skrótów, które każdy uczący się j. niemieckiego i j. angielskiego powinien znać. Współczesny język obfituje w liczne skróty, które szczególnie chętnie używane są w SMS-ach i czatach. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli  również prezentacje multimedialne w ramach udziału w projekcie pt.:” Biblioteka z Klasą online” oraz współpracy z Biblioteką Austriacką w Opolu.

     • Dzień Uśmiechu

      26.09.2022

      Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku ogłosił środę 21 września Dniem Uśmiechu. Chciał tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek uśmiechnięty. Tego dnia odbyły się wybory na najbardziej uśmiechniętego ucznia i nauczyciela. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni medalami. Laureaci musieli skosztować plaster cytryny i szeroko się uśmiechnąć. Ciekawą atrakcją była również fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele chętnie pozowali do radosnych zdjęć, które można podziwiać w naszej galerii. Oby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach uczniów i pracowników naszej szkoły. 

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20.09.2022

      Dziś był wyjątkowy dzień. Wszystkie przedszkolaki podczas uroczystego pasowania zostały prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Wybrana data na tę uroczystość, nie jest wcale przypadkowa, gdyż 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po oficjalnej części odbyło się dalsze świętowanie. Na ,,świeżo upieczonych" uczniów czekało mnóstwo fajnej zabawy jak i słodkich nagród. Nie zabrakło również okolicznościowych pamiątek - medali. Witamy Was Kochani w naszym przedszkolu!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      19.09.2022

      Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości, była inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki. Nasi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Powstały ciekawe prace plastyczne inspirowane ich wyobraźnią.

      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

     • Informacja

      02.09.2022

      W roku szkolnym 2022/2023 kwota za jeden obiad wynosi 5,00 zł. Kwota do zapłaty za wrzesień wynosi 100 zł. Wpłatę za żywienie należy dokonać do 5 września 2022 r. Nr konta SP nr 2 im. G. Morcinka w Toszku: ING Bank Śląski 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757 .

     • Gminna inauguracja roku szkolnego 2022/23

      01.09.2022

      1.09.2022 roku odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2022/23.

      Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez Panią Dyrektor Agatę Zawadzką odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy piąte i trzecie. Następnie kilka słów do uczniów wygłosił wiceburmistrz Toszka Pan Piotr Kunce oraz przewodniczący Rady Miasta Pan Tadeusz Kobiernik. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas pierwszych rogi obfitości, by osłodzić im pierwszy dzień w murach nowej szkoły.

      Wszystkim uczniom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.