• Dzień Edukacji Narodowej

      14.10.2023

      13 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud oraz cierpliwość jaki wkładają w wychowanie i troskę o uczniów. Zabawne scenki z życia szkoły rozbawiły wszystkich obecnych. Następnie Pani Dyrektor Agata Zawadzka złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył kartki z życzeniami.

     • Sprzątamy dla Polski

      14.10.2023
      "Sprzątamy Dla Polski" to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. W tegorocznej, VI już edycji wydarzenia #SprzątamyDlaPolski udział wzięli uczniowie klasy 7a i 8a. Wspólnie z opiekunami wyruszyli na tereny zielone wokół szkoły i zebrali 2 worki śmieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Kolejna edycja już na wiosnę. Zmieńmy nasze przyzwyczajenia, aby z roku na rok zebranych odpadów było coraz mniej.
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      19.10.2023

      W czwartek 28 września w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Dziadkowie i rodzice czytają dzieciom”.

      Patronką tego wydarzenia była Janina Porazińska, dlatego młodszym dzieciom czytano fragmenty jej książek.

      I tak, młodszym przedszkolakom Panie Daria Pysik i Beata Henkel przeczytały  książkę „Kozucha Kłamczucha”, starszakom Panie Ewa Galar i Anna Thomanek „Szewczyka Dratewkę”, a klasom 1-3 Panie Ewelina Dworczyk-Hajduk i Maria Bukowska fragmenty „Pamiętnika Czarnego Noska

      Klasy 3 i 4 wysłuchały fragmentów książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” Justyny Bednarek, czytanych przez Panie Joannę Wróblewską i Małgorzatę Rams.

      Klasom 5 i 6 czasy swojego dzieciństwa przybliżyły Panie Lidia Skowron-Rittau, Renata Swolany, czytając fragmenty książki „Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci” Anety Górnickiej-Boratyńskiej.

      Natomiast najstarszym uczniom z klasy 7 i 8 Panie Lidia Lipińska i Agata Zawadzka oraz Pan Piotr Kunce przypomnieli, co to jest odwaga i uczciwość poprzez lekturę książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”