• EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      15.06.2024

      Jak co roku w naszej szkole, po intensywnej nauce, czwartoklasiści przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw 28 uczennic i uczniów musiało wykazać się swoją wiedzą dotyczącą obsługi technicznej roweru, przepisów ruchu drogowego (test teoretyczny pisemny), następnie znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, by na końcu zdać egzamin praktyczny z jazdy na rowerze. Egzamin przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach – mł. asp. Michał Gaik i mł. asp. Mateusz Piórkowski, którzy przypomnieli również podstawowe zasady ruchu drogowego i udzielili młodym rowerzystom wielu cennych wskazówek. Wśród osób zasługujących na szczególną pochwałę znaleźli się: Julita Krycka z klasy 4a i Marek Sopala z klasy 4b. 

      Zgodnie z artykułem 96. Kodeksu Drogowego osoby powyżej 10 roku życia (i poniżej 18tego) mogą kierować rowerem po drogach publicznych jedynie posiadając kartę rowerową. Dotyczy to również m.in. hulajnogi elektrycznej, pojazdu zaprzęgowego (od 15 roku życia) i roweru wielokołowego (od 17 roku życia). Warto przypomnieć, że za poruszanie się bez uprawnień może grozić pouczenie lub nawet mandat.

      W tym roku dokument uprawniający do samodzielnej jazdy rowerem otrzyma 25 osób z klas czwartych, 2 z klasy piątej i 2 z klasy siódmej.

      Serdecznie gratulujemy!

      Szerokiej drogi!

     • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

      12.06.2024

      Dzień Pustej Klasy jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.
      W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami opuścili mury szkoły i wyruszyli w teren w poszukiwaniu wiedzy, dobrej zabawy i przestrzeni.

      Pierwszoklasiści zagrali w przyrodnicze bingo. Z uwagą i determinacją poszukiwali elementów przyrody ożywionej i nieożywionej. Z kolei uczniowie klas starszych rozpoznawali gatunki drzew liściastych i iglastych. Prowadzili obserwacje nieba. Wskazywali rodzaje  chmur a poprzez doświadczenie z plastikową butelką poznali zjawisko ich powstawania.

      Był to nie tylko czas obserwowania natury i wsłuchiwania się w jej dźwięki, ale także tworzenia na tej podstawie całkiem ciekawych opowiadań i pięknych opisów przyrody. Na jej łonie łatwiej było też sobie wyobrazić, co czuł kopalniany Łysek tęskniący za pięknym słońcem i zapachem trawy i siana.

      Naszym uczniom w tym dniu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Udało się wspólnie zrealizować jeszcze wiele ciekawych projektów. Był to czas nie tylko relaksu, ale i całkiem owocnej pracy.
      Z pewnością był to udany dzień, pełen pozytywnych emocji - uczniowie spędzili czas aktywnie i radośnie w bliskim kontakcie z naturą.
      Cel wspaniałej inicjatywy został osiągnięty!

     • VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

      10.06.2024

      VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników już za nami.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszystkie nasze trzy drużyny tj.

      – w kategorii klas 1 -3: Emilia Szymaniec kl. 3b, Milena Skubisz kl. 3b;

      – w kategorii klas 4-6: Tatiana Misiaszek kl. 5a, Nina Cuber kl. 5b, Liliana Królak kl. 5b;

      – w kategorii klas 7-8: Lena Lipińska kl. 7b, Natalia Wycisk kl. 7b;

      zajęły I miejsca i zdobyły  tytuły: Mistrza Polski.

      Serdecznie  gratulujemy sukcesu i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

     • Roztańczony Dzień Dziecka

      05.06.2024

      Wszystkim dzieciakom, tym młodszym i starszym życzymy samych wspaniałych chwil przepełnionych  radością i dziecięcą beztroską. Tego dnia w naszej szkole królował taniec. Ze swoją choreografią zaprezentowały się dziewczyny z klas: 4b, 5a. Następnie  uczennice  z klasy 7b poprowadziły warsztaty taneczne i porwały tłumy do wspólnej zabawy. Dodatkowo Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek dla każdego. Było głośno i wesoło, czyli dokładnie tak jak powinien wyglądać Dzień Dziecka.