• DZIEŃ KOBIET W MULTIKINIE

      09.03.2022

      Święto Kobiet to dobra okazja, aby spędzić ten dzień wyjątkowo. Dlatego w przeddzień Dnia Kobiet uczniowie klas drugich, wyjechali do Multikina w Zabrzu na film z ulubionym bohaterem – Mikołajkiem. Mikołajek to chłopiec, dla którego najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. By sprawić radość naszym klasowym „paniom” chłopcy nie zapomnieli o własnoręcznie wykonanym upominku. Było wesoło, miło i kolorowo.

     • Bal karnawałowy :)

      10.02.2022

      Tuż przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany bal karnawałowy. Ze względu na wytyczne GIS każda z klas bawiła się  w swojej sali, co nie przeszkodziło w doskonałej zabawie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają przebierać się za ulubione postacie z bajek, dlatego z ogromną ciekawością czekaliśmy na to, jacy bohaterowie pojawią się na tegorocznym balu. Jak zwykle przebrania były bajeczne! Pomysłowe kostiumy, kolorowy wystrój i skoczna muzyka sprawiły, że wszystkie dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawczynie.

      A jak się bawiliśmy, zerknijcie do galerii!

    • KONKURS
     • KONKURS

      08.02.2022

      W lutym tradycyjnie odbył się konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową w III kategoriach.

      Grupy przedszkolne wykonały wspólne walentynki ogromnych rozmiarów.

      W grupie uczniów klas I-III następujące miejsca zajęły:

      I miejsce – Apolonia Szczepańska – kl.3b

      II miejsce – Emilia Hołda, kl. 2b

      III miejsce – Lena Gruszka, kl. 1a

       

      W grupie uczniów klas IV-VIII następujące miejsca zajęły:

      I miejsce – Julia Florian, kl.8b

      II miejsce – Laura Szczepek, kl. 4a

      III miejsce – Karolina Jarosz, kl.7c

       

      Laureatów zapraszamy po odbiór nagród w piątek,

     • Najmłodsi uczniowie pięknie reprezentują naszą szkołę.

      24.01.2022

      Kolejny raz grupa 3-latków zajęła pierwsze miejsce w konkursie, którego organizatorami było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Chechło, Ochotnicza Straż Pożarna w Chechle oraz Stowarzyszenie Ludzi Miasta. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy dowolną techniką na temat: „ NIE DLA CZADU”. Warto dodać, że konkurs był organizowany dla wszystkich szkół z województwa śląskiego. Przedszkolaki, które uwielbiają kreatywne zajęcia, chętnie podjęły działania i wspólnie z panią Moniką i panią Klaudią wykonały plakat. Jak widać aktywność twórcza naszych najmłodszych podbiła serca jury, które przyznało im pierwsze miejsce w województwie śląskim. Gratulacje dla grupy Kotków.

     • Kochane Babcie i drodzy Dziadkowie

      20.01.2022

      „Droga Babciu, drogi Dziadku wszyscy bardzo Was kochamy

      i dlatego właśnie dzisiaj w Wasze święto Wam śpiewamy”.

      Tymi słowami uczniowie klas drugich ślą muzyczne życzenia dla Dziadków naszej szkoły.

      Życzymy Wam, by zawsze towarzyszyło Wam zdrowie,

      radość i pogoda ducha.

      Spełnienia wszystkich marzeń, miłości, uznania

      oraz młodzieńczej energii.

      Jednocześnie dziękujemy za troskę, ciepło i miłość.

      Zapraszamy do słuchania i oglądania.

       

     • „Kartka Bożonarodzeniowa”

      19.01.2022

      W powiatowym konkursie plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa”, II miejsce w kategorii wiekowej dzieci od 7 do 12 lat zdobyła Wiktoria Orlik z kl. Ib , a wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła koleżanka z klasy Wiktorii- Emma Ertel . Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • " Wielki sukces naszych 3 latków "

      19.01.2022

      Jest nam bardzo miło poinformować, iż nasi najmłodsi uczniowie, którzy brali udział w Ogólnopolskim konkursie " Szkolny gang swojaków " otrzymali wyróżnienie za przygotowany występ, który został zaprezentowany w wersji online. Jury doceniło zarówno występ naszych najmłodszych uczniów, ich zaangażowanie i talent aktorski jak również  piękną scenografię wykonaną do niniejszej prezentacji. To Wielki sukces , który niesamowicie uradował naszych najmłodszych oraz ich rodziców, którzy trzymali kciuki życząc powodzenia:) jeszcze raz  wielkie gratulacje dla nich :)

     • Wolontariat - "Podaruj Serce"

      10.01.2022

      Dziś, w szkole odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających udział w wolontariacie. Jedenastu uczniów, wzięło udział w grudniowej akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dobroczynne ,, Podaruj Serce". Celem akcji była zbiórka słodyczy i żywności w wyznaczonym miejscu z przeznaczeniem na rzecz osób niepełnosprawnych, podopiecznych organizacji pozarządowej. Postawa ta, niewątpliwie uczy młodych empatii i zrozumienia względem drugiego, potrzebującego człowieka. Zaświadczenia wręczyła pani wicedyrektor Agnieszka Godula, z kolei pamiątkowe medale prezes Stowarzyszenia ,,Podaruj serce" pan Grzegorz Gruszka.

       

     • IDZIEMY Z FUNDACJĄ PHO3NIX DLA WOŚP

      30.12.2021

      Nasza szkoła dołączyła do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu na najaktywniejszą szkołę. Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną, polegającą na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids.

      Zmagania odbywać się będą przez 2 tygodnie w terminie:

      24 stycznia – 6 lutego 2022.

      Fundacja Pho3nix nagrodzi uczniów 20 najaktywniejszych szkół. Do wygrania setki opasek sportowych Huawei Band 4!

      Rywalizacji towarzyszy dodatkowy super cel! Za każdego aktywnego ucznia szkoły zapisanej do konkursu, który wykona w czasie trwania akcji minimum 1000 kroków, Fundacja Pho3nix wpłaci 5 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Celem Fundacji jest przekazanie 1 000 000 zł. Liczy się jak największa liczba zarejestrowanych, aktywnych dzieci! Dołącz do wydarzenia! Każdy krok się liczy! Gramy dla WOŚP!

      Akcja rejestracyjna ruszy pełną parą już 3.01.2022!

       

       

      Regulamin akcji:
      Regulamin Akcji Charytatywnej Fundacja Pho3nix Gra z WOŚP – Pho3nix Kids Polska (pho3nix-kids.com)

       

     • „Advent, Advent , ein Lichtlein brennt - o zwyczajach adwentowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii”

      23.12.2021

      Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły uczestniczyli prelekcji multimedialnej Biblioteki Austriackiej w Opolu w ramach projektu  Biblioteka z klasą online. Tym razem uczniowie klas 4-8 obejrzeli prelekcje związane z Świętami Bożego Narodzenia, pt.: „Advent, Advent , ein Lichtlein brennt - o zwyczajach adwentowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii,  „ Adventsmarkt, Weihnachtsmarkt - o tradycjach jarmarków adwentowo -bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego”, „Weihnachten - o tradycjach bożonarodzeniowych. Po obejrzeniu uczniowie sprawdzali swoje wiadomości uzupełniając karty pracy.  Podczas wykładu dzieci dowiedziały się, które niemieckie miasto słynie z produkcji marcepanu, w jakiej austriackiej miejscowości powstała pieśń "Cicha noc, święta noc" - najpopularniejsza kolęda na świecie? Jakie tradycje są dla Niemców, Austriaków i Szwajcarów ważne, a jakie dla nas Polaków.

     • Idą święta, nie SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!

      18.12.2021

      W ramach kampanii „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Ogólnopolskim Tygodniu Pisania Kartek Świątecznych”. Limitowana wersja kartek do wypełnienia została nam przesłana przez Fundację „Dbam o Mój Zasięg”, która jest organizatorem akcji, a następnie rozdana dzieciom. Podczas wypisywania pocztówek uczniowie mogli wykazać się umiejętnością ich adresowania oraz redagowania i pisania życzeń bożonarodzeniowych. Przygotowane kartki dzieci wysłały do swoich bliskich oraz przyjaciół naszej szkoły, nie zapomniały również o osobach samotnych i potrzebujących. Dodatkowo w ramach projektu uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na zaprojektowanie i wykonanie kartki świątecznej. Wszystkie prace zostały wysłane do fundacji i teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę niezwykłą akcję.

     • Jakim powietrzem oddychamy?

      17.12.2021

      Uczniowie klasy 6a i 6b biorą udział w eksperymencie, który ma pokazać jakim powietrzem oddychamy. Dzieci zapoznały się z rodzajami zanieczyszczeń powietrza, ich wpływem na zdrowie i życie człowieka. Poznały również sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza, zarówno globalne oraz te, które mogą wprowadzić w życiu swoim i swojego otoczenia. Na koniec wywiesiliśmy nasze "płuca" za oknem sali, po przerwie świątecznej będzie można zaobserwować, czy i jak bardzo są zanieszczysczone. Eksperyment ten, ma uwrażliwić dzieci na potrzebę dbania o środowisko.

     • Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

      11.12.2021

      Idą święta. Odłóż telefon, włącz relacje.

      Nasza szkoła włączyła się do kolejnej, czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”. Koordynatorem projektu jest pani Aneta Jachimczuk.
      Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uzmysłowienie sobie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

       

      DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

      • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
      • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
      • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
      • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
      • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
      • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
      • To naprawdę łatwe i fajne.
     • Mikołajki

      07.12.2021

      6 grudnia wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku już od rana z niecierpliwością wypatrywały Świętego Mikołaja. Kiedy wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość, radości było co niemiara. Każda klasa przywitała Go piosenką i wierszem, On zaś obdarował naszych milusińskich prezentami i słodkościami. Spotkanie z Mikołajem sprawiło uczniom wiele radości. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać ale Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok. Kolejną atrakcją tego dnia była loteria mikołajkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Przez cały tydzień poprzedzający mikołajki uczniowie zbierali podpisy nauczycieli potwierdzające ich dobre zachowanie. Karta z dziesięcioma podpisami uprawniała do wzięcia udziału w loterii. Jak się okazało nie dla wszystkich było to łatwe zadanie. Dzieci, które oddały wypełnioną kartę mogły wylosować nagrody, w postaci zabawek, książek, gier, przyborów szkolnych czy też słodyczy. Loteria sprawiła dzieciom wiele radości i cieszyła się dużym powodzeniem. Wszyscy bawili się świetnie, przyjemnie było patrzeć na szczęśliwe buzie naszych podopiecznych.