• Spotkanie z uczniami z klas o profilu mundurowym

      24.03.2023

                W środę 22 marca w naszej szkole gościła grupa uczniów wraz z młodszym aspirantem Sławomirem Tokarzem z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Uczniowie przedstawili kierunek nauczania - technik logistyk o profilu mundurowym naszym ósmoklasistom, którzy stoją obecnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Goście opowiadali o wyjazdach na poligony wojskowe oraz ćwiczeniach strzeleckich.

      Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia w wyborze szkół.

      😊19 kwietnia wyjeżdżamy na GLIWICKIE TARGI EDUKACYJNE 😊

     • Pierwszy Dzień Wiosny

      23.03.2023

      Dzień bez plecaka czyli radosna akcja na początku wiosny. Uczniowie mogli przynieść podręczniki i przybory szkolne w czym tylko chcieli. Ich wyobraźnia i pomysłowość przeszły nasze oczekiwania. Udowodnili, że są kreatywni i mają poczucie humoru. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć walizki, kosze wiklinowe, kartony, garnki, wiadra, pufy czy też taczki. Uśmiechom nie było końca. 

      21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji nauczyciele oraz uczniowie, solidaryzując się z chorymi, założyli do szkoły dwie różne kolorowe skarpetki. Była to dobra okazja, żeby porozmawiać na temat równości wszystkich ludzi, tolerancji, a także uświadomienia sobie, że pomimo różnic wszyscy jesteśmy wyjątkowi. 

     • Zdrowe odżywianie na najwyższym podium

      17.03.2023

      Już po raz siedemnasty zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt.: „Janosch i bohaterowie jego bajek”. Tym razem motyw przewodni brzmiał: „ Miś i Tygrysek zdrowo się odżywiają”. Głównym celem konkursu niezmiennie pozostaje propagowanie postaci Janoscha i jego twórczości przeznaczonej dla dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wyławianie młodych talentów literackich i plastycznych, motywowanie uczniów do samodzielnych poszukiwań twórczych, a w tym roku szczególnie - zwrócenie uwagi na rolę zdrowego odżywiania.

      Po długiej i trudnej naradzie (wszystkie wykonane prace były przepiękne) jury naszej szkoły zdecydowało o wysłaniu na konkurs 4 prac plastycznych naszych uczennic klas 3b i 4b. SP nr 2 reprezentowały w tym roku:

      - Emilia Hołda (3b)

      - Aleksandra Rams (3b)

      - Nina Cuber (4b)

      - Apolonia Szczepańska (4b)

      10 marca w Kinie Roma w Zabrzu odbyła się uroczysta gala, na której to ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono nagrody.

      Miło nam poinformować, iż Apolonia Szczepańska, uczennica klasy 4b zajęła I miejsce, natomiast Emilia Hołda, uczennica klasy 3b otrzymała wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów.

      Aleksandra Kupczyk

      P.S. Zachęcamy do obejrzenia galerii wszystkich prac konkursowych.

     • Konkurs recytatorski

      16.03.2023

      W poniedziałek 13 marca odbył się wreszcie kilkakrotnie przesuwany konkurs recytatorski pt.: „Rozmowy, dyskusje i kłótnie w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza”. Trzeba podkreślić, że poziom uczestników był bardzo wysoki. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i nie tylko zapoznali się z tekstem, ale doskonale zaprezentowali emocje bohaterów. Byliśmy w stanie wyobrazić sobie Asesora i Rejenta kłócących się o to, kto zabił niedźwiedzia i przechwalających się swymi fuzjami. Opowieść Telimeny o piesku, który został wzięty za łanię oraz rozmowy Tadeusza z Zosią i Sędzią zaskakiwały słuchaczy. Największe jednak wrażenie zrobiła manipulacja, jaką przeprowadził na zgromadzonej w Dobrzyniu szlachcie Klucznik Gerwazy. Wykorzystał ich zapał bitewny i poprowadził nie na Moskali, ale na Sopliców.

      Wyróżnienia otrzymali:

      Filip Osadnik (5b) za przedstawienie kłótni w zamku Horeszków rozpoczętej przez Klucznika nakręcającego zegary oraz

      Lena Lipińska (6b) za opowieść Telimeny o piesku, którego śmierć przysporzyła wiele kłopotów;

      Miejsce III: Justyna Sopala (8d) za mętne tłumaczenie się Tadeusza przed stryjem, dlaczego tak szybko opuszcza Soplicowo;

      Miejsce II egzekwo:  Julia Ziob (8a) – za sugestie dotyczące relacji Tadeusza z Telimeną i pretensje księdza Robaka do brata za wtargnięcie do nieswojego zamku;

      oraz Adam Klonek (8b) – za przedstawienie majstersztyku manipulacji na pełnej zapału do wojaczki szlachcie;

      Miejsce I:

      Natalia Malcherczyk – za ukazanie dyskusji w zaścianku Dobrzyńskich na temat, czy na Francuzów należy czekać, czy samemu zacząć powstanie.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

      Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!

       

      Katarzyna Kurdasińska

     • KONKURS HISTORYCZNY

      09.03.2023

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie historycznym o jednym z Patronów Roku 2023, Wojciechu Korfantym. Postać ta szczególnie zapisała się na kartach historii Górnego Śląska, stanowiąc wzór dla wielu polskich patriotów. Zachęcamy uczniów klas IV-VIII do zapoznania się z sylwetką przywódcy III powstania śląskiego i wykonania prezentacji multimedialnej na jego temat. 

      Prace można wysłać do 10 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: wylezolklaudia@gmail.com​​​​​​​

     • Wizyta w Urzędzie Miasta

      13.03.2023

      7 marca, młodzież klas ósmych, udała się z wizytą do urzędu w Toszku. W ramach doradztwa zawodowego, nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat zawodów,  które wykonują pracownicy tutejszej instytucji. Było nam bardzo miło, tym bardziej, iż wykład poprowadził zastępca burmistrza, Pan Piotr Kunce. Serdecznie dziękujemy.

     • Spektakl malowany piaskiem

      24.02.2023

      23.02.2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w spektaklu malowanym piaskiem wystawionym w CK Zamek w Toszku. Klasy starsze obejrzały „ Małego Księcia”, a młodsi mieli okazję podziwiać „ Królową Śniegu”. Na oczach widzów aktorzy – artyści wyczarowali piaskowe obrazy i wspaniale wciągnęli obecnych w prezentowaną historię. Było to niezwykłe przeżycie…

     • Mitologiczne gry planszowe

      19.02.2023

      Na zakończenie pracy z mitami greckimi uczniowie klas szóstych wykonali zadanie dodatkowe – grę planszową. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się wyzwania: wykonali plansze, rysunki, trasy wędrówki. Dodatkowo niektórzy przygotowali karty z zadaniami lub pytaniami, instrukcję oraz własnoręcznie robione pionki. Wszystkie plansze są kolorowe, bogate w szczegóły, ciekawie zaplanowane i po prostu PIĘKNE! W najbliższym czasie podczas lekcji j. polskiego zagramy i sprawdzimy naszą wiedzę. Dziękuję Wiktorii, Kingom, Krzysiowi, Marcinowi, Łukaszowi, Gabrysiowi i dwom Szymkom za pracę włożoną w wykonanie gier!

      Katarzyna Kurdasińska

     • Walentynki

      16.02.2023

      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w szkolny harmonogram. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie zrobione kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, pudełko zapełniło się po brzegi. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów 14 lutego przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia w przerwach między lekcjami można było wykonać sobie walentynkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów. 

     • Dzień Babci i Dziadka

      16.02.2023

      Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych świąt w kalendarzu. Z tej okazji  klasy drugie 9 i 10 lutego przygotowały uroczystość dla swoich dziadków. Były wierszyki, piosenki, skecz „Kopciuszek” oraz taniec do melodii „Chocolate”. Za swoje występy dzieci otrzymały gromkie brawa. Dla zaproszonych gości i dzieci rodzice przygotowali słodki poczęstunek. To były piękne chwile, pełne wzruszeń i radości.

     • MUSICAL "DZWONNIK Z NOTRE DAME"

      16.02.2023

      14 lutego klasy pierwsze i trzecie uczestniczyły w widowisku „Dzwonnik z Notre Dame”. Uczniowie poznali nową formę teatralną, która łączy muzykę, piosenkę i dialog - czyli musical. W przedstawieniu zostały poruszone główne wartości edukacyjno – profilaktyczne z uwzględnieniem aspektu tolerancji i dobroci wobec innych ludzi.

     • Bal Karnawałowy

      09.02.2023

      9 lutego odbył się szkolny bal karnawałowy przeprowadzony przez grupę animatorów Perfectto. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała to przedsięwzięcie. A jak bawiliśmy się, zobaczcie sami!

     • Deutsch AG

      22.01.2023

      We wrześniu 2022r. ruszyła w naszej szkole kolejna edycja projektu “Deutsch AG”. Projekt “Deutsch AG” skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, w których w VI klasie nauczany był język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu chętni uczniowie klas ósmych (w tej edycji-kl. VIIIa, VIIId ) uczestniczyli w dodatkowych lekcjach języka niemieckiego. Dzięki udziałowi w zajęciach językowych dzieci mogły polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie nie tylko powtarzali zagadnienia gramatyczne czy leksykalne, ale również poszerzali swoją wiedzę kulturoznaw. Jak podkreślają uczniowie klas ósmych na zajęciach Deutsch AG panuje zawsze serdeczna atmosfera. Po feriach zimowych znowu się spotykamy, tym razem w wiosennej edycji projektu !

    • DYŻUR FERYJNY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
     • DYŻUR FERYJNY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

      03.01.2023

      Informujemy, że nasz oddział przedszkolny w okresie ferii pełni dyżur od 23 do 27.01.2023 r.

      Zgłoszenia dziecka dokonujemy w sekretariacie w terminie  do  13 stycznia 2023 r.

      Opłatę za pobyt dziecka w okresie ferii należy uiścić najpóźniej dnia 17 stycznia 2023r.

      Rodzice dzieci uczęszczających do naszej placówki składają:

      • deklarację pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym w okresie ferii w roku szkolnym 2022/2023 

      natomiast rodzice dzieci z innych placówek składają dokumenty: 

      • deklarację pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym w okresie ferii w roku szkolnym 2022/2023,
      • oświadczenie rodziców o upoważnieniu innych osób do odbioru dziecka.

      Przyjęcie dziecka będzie realizowane do wyczerpania miejsc w placówce.

      Deklarację feryjną, oświadczenie do odbioru dziecka oraz Zarządzenie Burmistrza Toszka w sprawie przerw w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych można znaleźć poniżej: