Światowy Dzień Origami
26.10.2022824 października 2022 roku klasa 1b przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Origami. Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje bardzo wiele możliwości. Może stanowić doskonałe ćwiczenie kompozycyjne, zabawowe, relaksacyjne i wyciszające. Składając papier dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija myślenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Kształtuje też osobowość dziecka, ucząc je cierpliwości i skupienia.
Pierwszaki z naszej szkoły również nabywały tych umiejętności. Podczas zajęć, dzieci najpierw zobaczyły prezentację multimedialną na temat Origami. Następnie wyposażeni w kolorowy papier ochoczo przystąpiły do pracy, której celem było stworzenie zgodnie z etapami pracy np. ulubionego zwierzątka- kota, pieska lub innej pracy np. latawca, łódki, czy też grzybka bądź parasola. Zadanie bardzo pochłonęło wszystkich, w klasie panowało skupienie i wyciszenie. Powstały bardzo ciekawe prace. Zapraszamy do galerii.
Gminny Turniej Drużynowego Tenisa Stołowego
26.10.202219 października w Pniowie odbył się Gminny Turniej Drużynowego Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2010 i młodsi), w którym wzięły udział reprezentacje szkół gminnych: SP Pniów, SP Kotulin, SP nr 1 Toszek i SP nr 2 Toszek. W turnieju drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła 2 MIEJSCE, w składzie: Martyna Puchała, Nadia Marciniszyn oraz Hanna Wierzbicka. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali Filip Osadnik, Paweł Morciniec oraz Szymon Osadnik, którzy wywalczyli 1 MIEJSCE i dzięki temu przechodzą do kolejnego etapu tenisowych zmagań na etapie powiatowym, który odbędzie się w Pyskowicach 26 października.
Gratulujemy!
Dzień Gier Planszowych
19.10.2022„Cała Polska Gra w planszówki”, to hasło pierwszej edycji Dnia Gier Planszowych, który miał miejsce 10 października 2020 r. To coroczne święto, wspierane przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły i inne miejsca, ma coraz większe grono miłośników, do którego w tym roku dołączyli także uczniowie klas trzecich naszej szkoły.
Jak wiadomo „planszówkowe rozgrywki” to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie.
Nasz dzień gier plaszowych przebiegł pod hasłem „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – Bezpieczni na drodze”. Uczniowie zdobywając kolejne sprawności mogli wykazać się wiedzą z tego zakresu. Spotkanie przy grach planszowych okazało się idealną okazją do kreatywnego spędzenia czasu i integracji międzyklasowej.
Zachęcamy do grania w gry planszowe - szczególnie teraz,
gdy wieczory stają się coraz dłuższe !!!
14.10.2022 r. Dzień Edukacji Narodowej
17.10.20221Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. W tym roku wybraliśmy się ponad dwudziestoosobową grupą na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Jaskini Głębokiej w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Nie taka ona znowu głęboka – bo zeszliśmy tylko 22m pod ziemię. Oglądaliśmy nietoperze w liczbie sztuk 1 (słownie: jeden) – prekursora tych, które za kilka dni przylecą przezimować w jej ciemnych, bezpiecznych wnętrznościach, a także sieciarza jaskiniowego – czarnego, jadowitego pająka, który przędzie swą sieć niedaleko wejścia. Nie był jednak tak fotogeniczny jak nietoperz, który zahibernowany oczekuje kwietniowego słońca w chłodnych i wilgotnych wnętrznościach jaskini. W miejscu tym wydobywano krystaliczny kalcyt, wykorzystywany w ubiegłych stuleciach do wyrobu szkła. Góra Zborów – to był kolejny etap naszej wycieczki. Piękne widoki, słońce i skały pozwoliły na krótki wypoczynek i sesję fotograficzną. Przed wiekami było to miejsce, w którym odbywały się sabaty czarownic ... ale my odwiedzaliśmy to miejsce w ciągu dnia, więc żadnej nie spotkaliśmy. ��
Drugiego dnia po wczesnym śniadaniu pojechaliśmy szlakiem Orlich Gniazd do ruin zamku w Ogrodzieńcu. Wyobraźcie sobie – zwiedzaliśmy ruiny! Czy wiecie, że budowę tych wszystkich fortec, po których już dziś niewiele zostało, rozpoczął król Kazimierz Wielki? Miały bronić naszych ziem przed najazdem wrogów i dzielnie się to udawało, dopóki w XVII wieku Szwedzi nie przyciągnęli ze sobą armat. One skutecznie zniszczyły mury obronne, których już nigdy nie odbudowano. Chodziliśmy po stromych schodach, wyglądaliśmy prze dziwne okienka, przypominające swym kształtem ogromniaste dziurki od klucza. Otwór służył do wystawienia broni, a górny fragment do obserwacji, aby na pewno strzelić do wroga. Na dziecińcu nawet zakuliśmy jednego niepokornego uczestnika w dyby.
Ostatni etap to sala tortur, na temat której spuścimy zasłonę milczenia. Choć niektórzy zastanawiali się, czy nie warto by było niektórych eksponatów zamówić do gabinetu Pani Pedagog. Czas wycieczki to czas niezapomnianych wrażeń, wzruszeń, radości, śmiechu. Po prostu integracji. Prowadziliśmy także „długie nocne Polaków rozmowy”, które mamy nadzieję, że podobnie jak u naszego wieszcza, zaowocują. Jak? Czas pokaże.
Dzień Edukacji Narodowej
16.10.2022813.10.2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta część artystyczną akademii pod opieką wychowawców przygotowali uczniowie z klas: 4a i 4b. Młodzi artyści w zabawny sposób zaprezentowali obraz szkoły i przedstawili postać nauczyciela. Pani Dyrektor Agata Zawadzka powitała wszystkich zgromadzonych gości i złożyła serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
Gminne Zawody w Piłce Nożnej
17.10.2022711 i 12 października na boisku Orlik przy naszej szkole odbyły Gminne Zawody w Piłce Nożnej ID-Igrzyska Dzieci dla klas VI i młodszych oraz IMS - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
rocznik 2008 i 2009. W obu turniejach udział wzięły SP Pniów, SP Kotulin, SP nr 1 Toszek i SP nr 2 Toszek.
Mecze odbyły się w duchu gry "fair play", a wyniki przedstawiają się następująco:
ID dziewczęta - I miejsce Kotulin, II miejsce SP nr 1, III miejsce SP nr 2
ID chłopcy - I miejsce SP nr 1 Toszek, II miejsce Kotulin, III miejsce SPnr2 i IV miejsce Pniów
IMS dziewczęta - I miejsce SP nr 2 Toszek, II miejsce Kotulin
IMS chłopcy - I miejsce Kotulin, II miejsce SP nr 1, III miejsce SP nr 2, IV miejsce Pniów
Reprezentacja :
ID dziewczęta: D. Przybycin, L. Trzeciak, M. Podkowa, N. Asztemsorska, W. Gałonska, H. Hila, A. Grabowska, L. Szczepek, N. Marciniszyn, J. Korba, P. Goczał.
ID chłopcy: J. Wycisk, J. Steindor, K. Koczorek, K. Szelągiewicz, A. Daniel, A. Miozga, F. Koczorek, B. Gruszka.
IMS dziewczęta: J. Ziob, J. Zbirowska, S. Styrc J. Waleńdzińska, M. Dworczyk, M. Dziambor, L. Bałaga.
IMS chłopcy: J. Morciniec, P. Łabuz, C. Szymaniec, K. Kęska, M. Bażanowski, A. Klonek, J. Mostowski, K. Dawid, D. Zych.
Sztafeta
17.10.2022114 października odbyły się w Gliwicach zawody na etapie 1/4 wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii młodszych i starszych dziewcząt (6x800m) oraz młodszych i starszych chłopców (6x1000m).
Uczniowie reprezentujący SP nr 2 wystartowali we wszystkich kategoriach, a najlepszy wynik uzyskała sztafeta młodszych dziewcząt kończąc bieg na IV miejscu. Były to: K. Kiszkiel, A. Szczepańska, K. Cierlica, V. Orlik, L. Szczepek i L. Lipińska.
Pozostali uczestnicy biegu: ID chłopcy: I. Śląski, J. Steindor, P. Morciniec, A. Przybyła, A. Miozga, M.Knopek.
IMS dziewczęta: J. Ziob, J. Zbirowska, N. Błażytko, V. Pandel, J. Walendzińska, N. Wiśniewska.
IMS chłopcy: K. Kęska, M. Bażanowski, K .Dawid, A. Klonek, J. Mostowski, K. Jensz i T. Sapota.
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”
17.10.2022W tym roku szkolnym uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni Eweliny Wojewodzic przystąpili do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Celem projektu jest podnoszenie poziomu kultury dzieci i młodzieży. Projekt ten, jest zgodny z podstawą programową oraz obecnymi kierunkami polityki oświatowej Państwa. W trakcie jego trwania, uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu:
-
kultury rozumianej jako sztuka (muzyka, malarstwo, teatr, architektura, kino, literatura),
-
kultury lokalnej i narodowej,
-
kultury społecznej (szacunek, empatia, pomoc innym, tolerancja),
-
kultury słowa, szczególnie w Internecie,
-
ekokultury,
-
kultury innych narodów.
Uczniowie naszej szkoły będą realizować zadania i lekcje z zakresu 4 modułów.
Moduł I - W krainie muz
Moduł II - Tu jest moje miejsce
Moduł III - Kocham, lubię, szanuję
Moduł IV - Kultury świata
Wszystkim uczniom życzymy udanej zabawy i osiągnięcia celu!!!
-
DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA
17.10.202212 października, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Takie dni ustanawiane są po to, aby uświadomić zagrożenia, jakie coraz częściej dotyczą cyberprzestrzeni. W czasach, kiedy komputer jest wszechobecny w życiu człowieka, bardzo ważne jest, by poprawnie i bezpiecznie z niego korzystać. W tym roku szkolnym po raz pierwszy klasa I b w ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzy” dołączyła do obchodów. Na zajęciach uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z komputerami, a także dowiedzieli się, w jaki sposób trzeba zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci oraz jakie zagrożenia płyną z Internetu. Stworzyli również regulamin umiejętnego korzystania z komputera i Internetu, tzw. netykietę.
Bracia Lwie Serce
16.10.202212Klasa 6b podczas zajęć kreatywnych i lekcji j. polskiego w poniedziałek 10.10. wykonała projekt – „Dolina Dzikich Róż” oraz „Dolina Wiśni” na podstawie książki Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”. Mimo, że zaczyna się jesień w sali nr 10 panowała wiosna, bo trzeba było stworzyć świat przedstawiony lektury. Papierowe drzewa mieniły się wszystkimi odcieniami zieleni, Prastara Rzeka płynęła środkiem plastelinowej łąki, a róże, fiołki i inne kwiaty dopełniały całości. Mogliśmy choć na chwilę przenieść się do krainy bohaterów i żałować, że nie mieszkamy w krainie Nangijala w Zagrodzie Jeźdźców. Pewnie kiedyś tam dotrzemy..., bo w naszym świecie znamy to miejsce pod inną nazwą.
Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Miejskim w Gliwicach
11.10.20222„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najsłynniejszych powieści Astrid Lindgren, która od pokoleń cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i sympatią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Chcąc poznać sceniczną adaptację powieści, uczniowie klas 3 wybrali się na spektakl „Dzieci z Bullerbyn”, który wystawiany jest na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Podczas przedstawienia dzieci mogły uczestniczyć w niezapomnianych przygodach szóstki przyjaciół, którzy bez złości i zazdrości potrafili się wspólnie świetnie bawić. Mali widzowie byli bardzo skupieni i zaciekawieni tym, co działo się na scenie, a na śmieszne scenki i zabawne dialogi reagowali bardzo żywiołowo. Spektakl, który jest ukłonem w stronę wyobraźni i hołdem dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu, był dla naszych uczniów inspiracją do uruchomienia pomysłowości, kreatywności i nieograniczonej fantazji. Czas spędzony w teatrze okazał się magiczny! Polecamy!
Mały Książę
11.10.20227W poniedziałek 03.10 uczniowie klasy 8b dwie lekcje j. polskiego poświęcili na wykonanie ciekawego i rozwijającego zadania – makiety podróży Małego Księcia. W ruch poszły farby, patyczki, kredki, plastelina, styropianowe kule, kubki plastikowe i wiele innych materiałów. Najważniejsze jednak jest to, że dwie godziny pracowały szare komórki, by wymyślić, a potem stworzyć świat małego bohatera. Muszę przyznać, że efekty pracy są imponujące, a kreatywność zaskakuje.. Nasza młodzież jak zwykle udowodniła, że stać ją na wiele. Brawo!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
09.10.20221229 września 2022 roku obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytam, bo lubię!”. Wszystko po to, by zachęcić naszych uczniów, młodszych i starszych, do czytania, poznawania literatury i spędzania czasu z książką.
W role czytających wcielili się nauczyciele i uczniowie.
Nina i Karol z klasy 8c odwiedzili przedszkolaków, którym przeczytali książkę pt. Franklin mówi „przepraszam”. Dzięki tej lekturze dzieci przekonały się, że należy dochowywać tajemnic, a za pomyłki przepraszać.
Sesje czytania odbywały się także w czasie długich przerw na szkolnym korytarzu. Słuchacze poznali fragmenty powieści pt. Ulysses Moore. Wrota Czasu P. Baccalario. W bibliotece zaś uczniowie mieli okazję posłuchać o przygodach Babcochy Justyny Bednarek. Wielkie czytanie odbyło się również podczas lekcji w klasach 1-3. Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały, ale też aktywnie rozwiązywały zadania związane z tekstem, rysowały ilustracje i brały udział w zabawach kreatywnych inspirowanych czytanymi utworami.
Książki to nie tylko jedno z najwspanialszych źródeł wiedzy, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, przeżywanie emocji i wzbogacanie słownictwa. Wspólne czytanie jest doskonałą zabawą, okazją do budowania wzajemnych relacji i sposobem na spędzanie wolnego czasu – nie tylko w szkole, ale również w domu – z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem oraz z przyjaciółmi, do czego serdecznie namawiamy.
Wycieczka do Rabki klasy 5a i 5b oraz 7b.
09.10.20222Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili muzeum Władysława Orkana i uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Zwiedzili również z przewodnikiem najciekawsze miejsca uzdrowiska Rabka Zdrój oraz mogli zapoznać się z kulturą górali podczas wizyty w Muzeum Górali i Zbójników. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Wadowic i odwiedzenie miejsc związanych z polskim papieżem.
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
09.10.2022W piątek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Przewodniczący SU - Karol Czerner
Wiceprzewodniczący SU - Jakub Jędrysik
Sekretarz SU – Hanna Zienć
Skarbnik SU – Karolina Świerguła
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023.
Informacja
06.10.2022Płatność do zapłaty za miesiąc październik 2022 r. wynosi 95,00 zł.
W tytule przelewu prosimy umieścić imię, nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc 10/2022r.
Płatność za obiady prosimy wpłacać do dnia 05.10.2022r.
Konto bankowe szkoły w : ING BANK ŚLĄSKI nr 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757
Dzień Chłopaka
02.10.20222Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na największego dżentelmena w każdej klasie. Dziewczęta mogły oddać głos na wybranego kandydata, który według nich odznacza się nie tylko wyjątkową urodą ale przede wszystkim nienagannymi manierami, elegancją, życzliwością oraz uprzejmością i taktem. Emocji nie brakowało. Prezentacje dżentelmenów były gorąco oklaskiwane głównie przez żeńską stronę widowni. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!
Oto lista laureatów:
1a - Łukasz Smyła
1b - Miłosz Groszczyk
2a - Oskar Wycisk
2b - Borys Buchta
3a - Mateusz Zapalski
3b - Marek Sopala
4a - Paweł Misztela
4b - Kacper Koczorek
5a - Fabian Chronowski
5b - Szymon Osadnik
6a - Adam Miozga
6b - Filip Koczorek
7a - Piotr Dobiosch
7b - Patryk Osadnik
8a - Damian Koźlik
8b - Marek Bażanowski
8c - Patryk Malcherczyk
8d - Tymoteusz Sapota
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie