• Bal karnawałowy w przedszkolu

      12.02.2021

      Karnawał to czas bali, podczas których bawią się nie tylko dorośli, ale również i dzieci. 11 lutego odbył się Bal Przebierańców dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej Szkoły. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, czarownice, motylki,  piratów, strażaków… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Choć w tym roku  Bal Karnawałowy odbył się z pewnymi ograniczeniami spowodowanymi reżimem sanitarnym, to i tak dzieci bawiły się wyśmienicie. O dobrą atmosferę zadbały wychowawczynie grup – Panie: Ania, Monika i Renata. Wystrój sali, w którym królowały kolorowe światełka, serpentyny, maski, balony, wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i zachęciły do zabawy. Przedszkolaki w barwnych przebraniach brały udział w różnych konkursach, nie zabrakło tańców oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Tego dnia również obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Jak co roku, zgodnie z tradycją, wszyscy z ochotą smakowali pyszne pączki. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

    • Szanowni Państwo,
     • Szanowni Państwo,

      17.01.2021

      dyrektor SP nr 2 informuję, iż decyzją Rządu, od poniedziałku 18 stycznia 2021 roku, uczniowie klas 1-3 wracaja do nauki stacjonarnej w szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego (dystans, maseczki, dezynfekcja).

      Szczegółowe zasady organizacji pracy szkoły zostaną Państwu przekazane przez dziennik elektroniczny.

     • Projekt

      29.12.2020

      NA EDUKACYJNYM SZLAKU – PROGRAMY WSPIERANIA UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. IRENY SENDLER W TOSZKU ORAZ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. GUSTAWA MORCINKA W TOSZKU

      Wydatki projektu wyniosły: 388.055,00 zł, z czego płatność ze środków europejskich wyniosła 329.846,75 zł, dotacja celowa z budżetu krajowego 19.402,75 zł i wkład własny gminy w wysokości: 38.805,50 zł. Termin trwania projektu to: 01.01.2019 – 30.06.2020, wydłużony z powodu pandemii do 30.11.2020.

      Projekt zakładał prowadzenie dodatkowych zajęć dla uczniów z dwóch szkół wg potrzeb ujętych
      w diagnozie przeprowadzonej przed złożeniem projektu. Dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku były to:

      • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego,
      • koła zainteresowań: Entuzjaści matematyki, English is fun,
      • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne,
      • warsztaty psychoedukacyjne – radzenia sobie ze stresem i z emocjami,
      • zajęcia psychoedukacyjne rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne,
      • zajęcia specjalistyczne ukierunkowane na korygowanie wad postawy,
      •  zajęcia terapeutyczne (indywidualne) z wykorzystaniem metody EEG Biofeedback,
      • terapia logopedyczna,
      • koła rozwijające uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego.

      W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku prowadzone były zajęcia:

      • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego,
      • koła zainteresowań: Klub naukowca, Entuzjaści matematyki, English is fun, koło

      j. niemieckiego, koło komputerowe, Z fizyką za pan brat,

      • zajęcia specjalistyczne: korekcyjno – kompensacyjne, terapia logopedii, arteterapia,
      • zajęcia specjalistyczne ukierunkowane na korygowanie wad postawy,
      • terapia logopedyczna,
      • koła rozwijające uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego.

      Dodatkowo zorganizowano wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu i do Ogrodu Doświadczeń im. Lema w Krakowie. Wzięły w nich udział  dzieci z dwóch placówek.

      Zorganizowano szkolenia dla nauczycieli trzy dla SP nr 1 i dwa dla SP nr 2.

      Zakupiono pomoce dydaktyczne do prowadzenia wskazanych wyżej zajęć, tablice panoramiczne multimedialne, laptopy, projektor multimedialny, tablety, programy komputerowe do prowadzenia warsztatów psychoedukacyjnych, zestaw do EEG Biofeedback. Wnioskodawcą projektu była gmina Toszek, a realizatorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Toszek.

     • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

      23.12.2020

      Nasza szkoła kolejny raz zorganizowała akcję charytatywną pt.: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele aktywnie włączyli się w zbiórkę żywności, środków czystości oraz artykułów szkolnych. Wszystkie dary zostały przekazane dla rodzin z gminy Toszek, którym chcieliśmy udzielić wsparcia i w okresie przedświątecznym sprawić trochę radości. Dziękujemy całej lokalnej społeczności za ogromne zaangażowanie i okazane serce.

     • Kalendarz w każdej klasie

      23.12.2020

      Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejną akcję charytatywną „Kalendarz w każdej klasie”. Wspólnie wsparliśmy Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach poprzez rozprowadzenie 20 kalendarzy. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej i życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

     • POCZTA ŚWIĄTECZNA KLASY 3A

      18.12.2020

      Z powodu panującej epidemii Święty Mikołaj nie mógł, jak to co roku czynił, odwiedzić dzieci w szkole. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił innego sposobu kontaktu z dziećmi. I tak, jak to robi aktualnie większość z nas, połączył się z dzieciakami klasy 3a online przekazując życzenia i pozdrowienia.

      Poprosił też o to, by tęskniące za sobą dzieci, uszczęśliwiły siebie nawzajem poprzez wykonanie własnoręcznie kartek świątecznych. Pani wychowawczyni zrobiła losowanie, a uczniowie przyszli do szkoły, by, do specjalnie przygotowanej poczty świątecznej, wrzucić kartki z życzeniami dla wylosowanej osoby.

      Wszyscy obdarowujący i obdarowani byli bardzo szczęśliwi, że mogli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

     • Konkurs z angielskiego

      09.12.2020

      Zaprojektuj kartkę świąteczną: kategoria I: klasy 0-3 - technika dowolna, format - pocztówkowy
       

      Zaprojektuj kartkę świąteczną i zapisz życzenia świąteczne w j. ang: kategoria II: klasy 4-8 - technika dowolna, format pocztówkowy, KRÓTKI tekst w j. ang. - max. 4 wersy

      Test online - Christmas in Great Britain and the USA - klasy 4-8

      Prace plastyczne proszę dostarczyć do szkoły lub wysłać zdjęcie do 22 grudnia - na Teamsie lub edzienniku do p. Rychalskiej.

      Test: zgłosić chęć udziału do 20 grudnia do p. Rychalskiej, link do testu zostanie wysłany zgłoszonym osobom. Termin testu: 22 grudnia, godz. 15.00 - 15.45

      Ogłoszenie laureatów po 20 stycznia 2021r.

     • Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

      08.12.2020

      Na wizytę Świętego Mikołaja dzieci czekały przez cały rok. Kiedy nadszedł ten wyjątkowy dzień to od samego rana podekscytowane wyczekiwały Świętego. Wpatrywały się w drzwi, nasłuchiwały odgłosów dzwoneczków. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, w tym roku Mikołaj również nie zawiódł. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych, z grup „Kotki”, „Promyczki”, „Sówki”.

      Oprócz prac plastycznych, na których oczywiście królował Mikołaj, dzieci przygotowały także piosenki, wierszyki oraz laurki dla wyjątkowego gościa. Mikołaj zasłużenie wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.

      Dzieci bardzo długo będą wspominać to spotkanie, któremu towarzyszyło mnóstwo emocji. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok.

     • MIKOŁAJKI

      07.12.2020

      Pomimo braku białego puchu i nieobecności naszych uczniów w szkole Święty Mikołaj nie zapomniał o naszych najmłodszych. Niewątpliwie ten długo wyczekiwany gość, miał w tym roku utrudnione zadanie, ale zrobił wszystko co w jego mocy, aby prezenty dotarły do adresatów. Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie, co pozwala sądzić, że tegoroczne mikołajki były jak zawsze udane. Dziękujemy Święty Mikołaju!