• V BIEG ERASMUSA

      21.09.2021

      Po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w Biegu Erasmusa!

      Impreza ma na celu promocję zdrowego sposobu życia, programu Erasmus+ oraz szkolnego projektu Erasmus „Recycle of life”.

      W godzinnej sztafecie 24 września br. wezmą udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły. Celem biegu jest przebiec jak najdłuższy dystans w sztafecie 4-osobowej.

      Celem biegu ogólnopolskiego jest pobicie zeszłorocznego rekordu.

      Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!

      Więcej informacji:  https://erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      21.09.2021

      20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji, w naszym przedszkolu  odbyło się uroczyste pasowanie naszych pociech na prawdziwego przedszkolaka :). Rangę tego świętowania uświetniła obecność pani dyrektor – mgr Agaty Zawadzkiej, która osobiście dokonała pasowania naszych najmłodszych uczniów. Po oficjalnej części, dalsze świętowanie miało miejsce w oddziale przedszkolnym, gdzie na naszych bohaterów z grup: ,,Kotki'', ,,Promyczki'', ,,Sówki'' czekało mnóstwo niespodzianek oraz słodkich nagród. Wspaniałą pamiątką tej ważnej chwili, pozostaną dyplomy i medale, które dzieciaki otrzymały podczas  uroczystości, na której zaprezentowały również swoje artystyczne talenty. Witamy Was kochani w naszym przedszkolu :)

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      21.09.2021

      15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki i właśnie w tym dniu przedszkolaki z naszej szkoły, dzięki swoim wychowawczyniom poznały to piękne święto. Dowiedziały się, w jaki sposób bohaterka książki P. Reynolds „Kropka” uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci z grupy „Kotki”, „Promyczki”, „Sówki” uczestniczyły w grach i zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem kropek. Stworzyły również wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. To święto uświadamia nam, że każdy z nas ma w sobie „kropkę” talentu.

     • Ratownik w naszej szkole :)

      20.09.2021

      9 września 2021 r.  gościliśmy ratownika KPP, który zaprezentował wyposażenie ambulansu pogotowia ratunkowego oraz  przypomniał  nam zasady: udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a także zasady bezpieczeństwa i ich skuteczność w przeciwdziałaniu trwającej pandemii covid-19. Uczniowie doskonalili również, biorąc chętnie udział w ćwiczeniach, techniki udzielania pierwszej pomocy.    

      Poniżej przedstawiamy przykładową fotorelację ze spotkania.

     • EINFACH MIT DEUTSCH !!

      18.09.2021

      Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej od 10 lat prowadzi ogólnopolską kampanię „Bilingua - łatwiej z niemieckim!” mającą na celu promocję polsko-niemieckiej dwujęzyczności. Realizowane w ramach projektu działania łączą naukę języka niemieckiego z poznawaniem historii i kultury Mniejszości Niemieckiej m.in. w naszym regionie. Podejmowane inicjatywy to m.in.  materiały edukacyjne z języka niemieckiego oraz wydawanie polsko-niemieckich magazynów dla dzieci KEKS, bäm!.

      W nowym roku szkolnym  kontynuujemy w naszej szkole prenumeratę bezpłatnego czasopisma  adresowanego do uczniów klas IV-VI “Keks", zachęcającego do poznawania niemieckiego w formie zabawowej.  W magazynie  znajdują się  gry, zabawy językowe i rebusy.

      Nowością jest magazyn dla uczniów klas VII-VIII bäm!, poruszający tematykę młodzieżową.  

      Uczniowie z niecierpliwością czekają  na nowe numery czasopism, chętnie czytają  i  rozwiązują  zadania w nich zawarte.Przyjemnej lektury 📖 😉

    • Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”
     • Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”

      13.09.2021

      8 września 2021 r. klasa 7c uczestniczyła w wydarzeniu zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Toszku oraz Centrum Kultury Zamek w Toszku. Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów sztuki Gabrieli Zapolskiej czytanych m.in. przez wiceburmistrza Toszka Pana Piotra Kunce, nauczycielkę naszej szkoły Panią Renatę Swolany, nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz znakomitych mieszkańców naszej gminy. Wszystkie wykonania we wspaniałej artystycznej formie przybliżyły bohaterów utworu i ukazały jego ponadczasową problematykę.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 oraz pasowanie uczniów klas I

      03.09.2021

      Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani dyrektor Agata Zawadzka powitała uczniów klas I - III. W tym dniu po raz pierwszy progi  szkoły przekroczyli pierwszoklasiści. Jeszcze trochę niepewni, trzymający za rękę swoich najbliższych, ale ciekawi nowych wyzwań przystąpili do ślubowania. W podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi zwierząt i roślin oraz, że nigdy nie przestaną marzyć i zawsze będą sobą. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała ołówkiem symbolicznego pasowania na ucznia. Również rodzice pierwszoklasistów ślubowali, że będą wspierać swoje dzieci oraz cieszyć się z ich nawet najmniejszych sukcesów. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, birety oraz odebrali słodkie „tyty” przygotowane przez rodziców. Wierzymy, że nowy rok szkolny 2021/2022 będzie wspaniały.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      25.08.2021

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 01.09.21 r.:

      Klasy I - III o godzinie 9:00 w hali sportowej, a następnie w przydzielonych salach

      Klasy IV - VI o godzinie 11:00 w hali sportowej, a następnie w przydzielonych salach.

      Klasy VII - VIII o godzinie 12:00 w hali sportowej, a następnie w przydzielonych salach.

      Świetlica w tym dniu będzie czynna od 8:00 do 13:00.

      Oddziały przedszkolne pracują od godziny 7:00 do 15:00 (zgodnie zindywidualnymi deklaracjami rodziców).

      Zgodnie z procedurą działalności szkoły w warunkach zagrożenia epidemicznego od 01.09.2021 r. 

      rodzice odprowadzający dzieci do szkoły i przedszkola nie wchodzą do budynku szkoły.

    • Spotkanie informacyjne z Rodzicami
     • Spotkanie informacyjne z Rodzicami

      09.08.2021

      Dnia 30.08.2021 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 im. G. Morcinka w Toszku.

      Na zebraniu zostaną ustalone karty pracy, z których dzieci będą korzystały w roku szkolnym.

     • Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2

      25.06.2021

      Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, a po nim przychodzi czas pożegnań.

      25 czerwca 2021 r. o g.8.00 odbyło się pożegnanie klas ósmych. Uczniowie podziękowali Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata, za wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Nie zabrakło słów pożegnania od klas siódmych, które przygotowały piękny program artystyczny.

      Na zakończenie Pani Dyrektor Agata Zawadzka wręczyła nagrody tym, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz złożyła podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali średnią 5,0 i wyższą.

      Naszym absolwentom życzymy sukcesów na nowej edukacyjnej drodze.

      „Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

      Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

      Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

      Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”

     • Projekt edukacyjny w kl IIIb

      29.06.2021

      Klasa IIIb w roku szkolnym 2020/21 zrealizowała projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie pt. „Ekologia. Jak chronić środowisko?” Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze i wykonali wiele doświadczeń. Dowiedzieli się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Pracowali kreatywnie, nadając nowe życie zużytym przedmiotom. Zajęcia pomogły im trenować kompetencje społeczne i rozszerzyły ich wiedzę przyrodniczą. To była świetna zabawa.

     • Wyniki „Olimpuska”

      24.06.2021

      19 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wiosennej sesji  Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” . Znamy już wyniki! Dwóch uczniów klasy pierwszej Damian Żak oraz Marek Sopala, zajmując wysokie 6 miejsce w rankingu ogólnopolskim, zostało nagrodzonych Dyplomem Laureata. Pozostali uczestnicy otrzymali Dyplomy Uznania. Gratulujemy!

     • „Proszę Pani, mamy bardzo ważną sprawę!”

      22.06.2021

      „Proszę Pani, mamy bardzo ważną sprawę!” – od tego smsa zaczęliśmy realizację pomysłu wsparcia rodziny pp. Mendla. Informacja o pożarze obory była dla nas wszystkich ogromnym wstrząsem. Oczywiście słyszeliśmy już o podobnych przypadkach w telewizji, jednak gdy tragedia dotyka kogoś, kogo znamy, jest tak, jakby dotykało nas samych. Razem z Niko chodziliśmy do klasy przez 6 lat. I choć od września zdecydował się przejść do innej szkoły, to nadal pozostał naszym dobrym kolegą. Kiedy więc dowiedzieliśmy się o pożarze, postanowiliśmy działać i zorganizować klasową zbiórkę pieniędzy. Po długich naradach i dyskusjach oraz dzięki ogromnej pomocy Panów weterynarzy – Andrzeja i Krzysztofa Kurków, zdecydowaliśmy przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup cielaczka. Kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, pandemia pokrzyżowała nasze plany. Zakaz zgromadzeń oraz nauka zdalna uniemożliwiła przekazanie cielaka gospodarzom. Pod koniec maja wróciliśmy jednak do szkoły i w końcu udało nam się zrealizować nasz pomysł. 2 czerwca zakupiona jałówka powędrowała do rodziny pp. Mendla. Mamy nadzieję, że Mela (bo tak nazwaliśmy krówkę) szybko zaaklimatyzuje się w nowym miejscu, będzie rosła zdrowa i szczęśliwa i odpłaci się swoim opiekunom pysznym mlekiem.   

      Klasa 7c wraz z Wychowawczynią Aleksandrą Kupczyk

     • Egzamin na kartę rowerową

      13.06.2021

      Dnia 09.06.2021 r. odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do tego etapu mogli przystąpić tylko uczniowie, którzy ukończyli 10 lat, wcześniej zaliczyli egzamin teoretyczny sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się w miejscu wypadku drogowego. Egzamin został przeprowadzony przez funkcjonariuszy z  Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice, którzy fachowym okiem oceniali umiejętności rowerzystów. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze po odpowiednio przygotowanym torze przeszkód. Pomimo ogromnego stresu wszyscy uczniowie zakończyli egzamin z pozytywnym wynikiem. Młodym rowerzystom życzymy szerokiej drogi oraz wspaniałych rowerowych wycieczek.

     • Turniej Piłki Nożnej

      11.06.2021

      2 czerwca reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym z okazji 60-lecia ZSS z Pyskowic. W rozgrywkach walczyło sześć szkół, a nasza drużyna w składzie: M.Dworczyk, M. Bażanowski, A. Klonek, F. Kusz, O. Ksiezopolski, C. Szymaniec oraz F. Wycisk wywalczyła 3 miejsce. Zwycięską drużyną zostali reprezentaci Szkoły Specjalnej z Pyskowic. Gratulujemy!