• POWITANIE WIOSNY

      24.03.2021

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych już od kilku dni przygotowywały się do powitania wiosny. Uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym poznawały charakterystyczne  oznaki nowej pory roku oraz tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne o tematyce wiosennej. Uczyły się wierszy i piosenek. A także zakładały hodowlę roślin. W salach zaczęło robić się wiosennie i kolorowo. Na ścianach pojawiły się piękne dekoracje. Dnia 22 marca dzieci z grup „Kotki”, „Promyczki”, „Sówki” już od rana podekscytowane   przygotowywały się do powitania wiosny.  Wszyscy w  tym  dniu  mieli  na sobie element stroju w kolorze zielonym. Każdy przedszkolak wykonał swoją papierową Marzannę, którą ozdobił według własnego pomysłu. Następnie barwnym korowodem przemaszerowaliśmy po szkole, udając się na salę gimnastyczną, gdzie każda z grup zaprezentowała wiosenną piosenkę. Nie  obyło się bez wspólnych zabaw i tańców. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. „Żegnaj Zimo” i  „Witaj Wiosno” z tym słowami, i z Marzannami przedszkolaki wyruszyły na spacer, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością. Dzieci zabrały swoje Marzanny do domu, gdzie spaliły je w towarzystwie bliskich. Teraz to już na pewno Wiosna zawita!

     • Wiosenny Konkurs

      08.03.2021

      Wiosenny Konkurs Recytatorski

      pt. „Przyroda poezją malowana”

      odbędzie się dnia w piątek 26 marca

      o godz. 11:30

         Przyrodę lubimy wszyscy. Wiosną szczególnie budzi ona w nas nadzieję i dodaje optymizmu. Adam Mickiewicz przyrodę swojej ukochanej Ojczyzny opisywał, będąc daleko od domu, w Paryżu, więc widział ją w sposób idealny, magiczny, niemal bajkowy. Wprowadził opisy: wschodu i zachodu słońca, lasu, „pól malowanych” i „łąk zielonych”, różnych gatunków grzybów, głębokiej strasznej puszczy – matecznika i wielu zwierząt w niej żyjących.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

         Wszyscy chętni wybierają dowolny fragment opisu przyrody z epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” i uczą się go na pamięć. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przejście eliminacji – czyli wyrecytowania swojego fragmentu przed nauczycielem oraz koleżankami i kolegami w klasie. Minimalna długość tekstu:

      dla klas IV – VI – 20 wersów

      dla klas VII – VIII – 30 wersów

         Jeśli nie zachęci Was: możliwość ćwiczenia pamięci (prywatnego twardego dysku o najszerszej pojemności i największych możliwościach) oraz szansa na poznanie tekstu naszego narodowego poety, to może przekona Was informacja, że jedną z nagród jest ocena cząstkowa z j. polskiego – celujący (6).

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!

     • Ogólnopolska olimpiada „OLIMPUSEK”

      21.03.2021

      19 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w wiosennej sesji ogólnopolskiej olimpiady „Olimpusek”. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Była to ich pierwsza szkolna olimpiada, stąd też emocji nie brakowało. Uczniowie klas drugich i trzecich zmierzyli się z testem z języka polskiego, w którym musieli wykazać się umiejętnością wyszukiwania informacji w tekście, znajomością podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Nasi olimpijczycy z  niecierpliwością oczekują na wyniki swoich zmagań, gdyż dla najlepszych organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci atrakcyjnych książek, dyplomów grawerowanych oraz dyplomów laureata. Trzymamy kciuki!

     • Dzień Kobiet w formie zdalnej?

      19.03.2021

      8 marca męska część klasy 7b przygotowała z okazji Dnia Kobiet miłą niespodziankę. Uczniowie przywitali dziewczyny uroczystym odśpiewaniem Sto lat". Gwoździem programu był konkurs. Chłopcy wcielili się w klasowe koleżanki. Zadanie dziewcząt polegało na odgadnięciu, która z nich jest prezentowana w danej chwili. Śmiechu było co nie miara. Następnie każda młoda panienka otrzymała zabawny mem dedykowany specjalnie dla niej. Panowie wykazali się niebywałą kreatywnością, za co żeńska część klasy serdecznie podziękowała! Ach, to był piękny dzień... 

     • Konkurs online na temat literatury brytyjskiej

      04.03.2021

      Zapraszam uczniów klas IV-VIII  do udziału w konkursie online  na temat literatury brytyjskiej.  

      Test w języku angielskim zawiera 20 pytań dotyczących najważniejszych autorów i dzieł literatury brytyjskiej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

      Test na formę wyboru. 

      Test odbędzie się 9 marca  o godz. 13.30 – 14.30  

      Chętnych proszę o zgłaszanie udziału przez Teams.  

      Tam też otrzymają Państwo link do testu. 

      UWAGA! 

      Tym razem będzie tylko 1 laureat. 

     • Dzień Kobiet

      09.03.2021

      8 marca uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, kwiatów i radości. Tego dnia dziewczyny pięknie prezentowały się w sukienkach, bądź spódniczkach. Chłopcy zaś, jak przystało na prawdziwych dżentelmenów, odświętnie ubrani byli w gustowne krawaty i muszki. Samorząd Uczniowski zorganizował liczne konkursy z nagrodami, które wzbudziły zainteresowanie wszystkich uczniów. Męskie jury miało “ciężki orzech do zgryzienia”, ale po długich obradach udało się wybrać laureatki. Wszystko opierało się na świetnej zabawie i potężnej dawce dobrego humoru. Czas upłynął w miłej atmosferze, a dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo. 

     • Czytam z klasą

      09.03.2021

      Klasa IIIb ukończyła II moduł Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnego dla klas I-III „CZYTAM Z KLASĄ  lekturki spod chmurki”  Do realizacji zimowego modułu  wybraliśmy lekturę H. CH. Andersena pt. „Królowa Śniegu”  Z wielką radością przenieśliśmy się w zaczarowany, zimowy świat książki. Wykonaliśmy zadania w Lekturniku, zrobiliśmy ilustracje do lektury oraz prace plastyczne związane z zimą. Projekt jest ściśle powiązany z ekologią.  Zrobiliśmy więc Eko bałwanki i zimowy pokaz Eko mody.   Zagadnienia ekologiczne zgłębialiśmy podczas realizacji zadania „Mała chmurka w krainie śniegu” Z niecierpliwością czekamy na kolejny, wiosenny moduł projektu.

     • KONKURS "1000 PIERWSZYCH INICJATYW ONLINE"

      04.03.2021

      Nasza szkoła od lat bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Podczas ósmej edycji CodeWeek został ogłoszony dodatkowy konkurs  "1000 pierwszych inicjatyw online" do którego zgłosiliśmy naszą inicjatywę. I udało się, zostaliśmy laureatem tego konkursu. Właśnie otrzymaliśmy matę do nauki programowania, która z całą pewnością przyda się do dalszych zabaw z programowaniem.

     • Dzień Dinozaura

      28.02.2021

      26 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie o niezwykłych, prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Uczniowie poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały ilustracje różnych gatunków wymarłych gadów zgromadzonych w kąciku prehistorycznym, a później same próbowały narysować swojego ulubionego dinozaura. Wystawa była również okazją do pochwalenia się swoimi zbiorami dinozaurów.  Dużym powodzeniem cieszyły się również liczne konkursy z nagrodami i loteria, w której każdy los wygrywał.  Największą atrakcją okazały się jednak fotobudki, w których każdy mógł zrobić sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcie. Energii do zabawy dostarczał dodatkowo słodki “dinozaurowy” poczęstunek. Był to wspaniały dzień pełen emocji. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

      19.02.2021

      Czy dzieci lubią koty? Oczywiście! Dlatego przedszkolaki z grup: „Kotki”, „Promyczki”, „Sówki” dołączyły do obchodów Światowego Dnia Kota. 17 lutego przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Na zajęciach dzieci oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat zwyczajów i sposobów pielęgnacji tych zwierząt. Przypomniały sobie kocich bohaterów literatury dziecięcej oraz filmów animowanych i miały okazję pooglądać lub posłuchać bajek z nimi w roli głównej. Uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach" w swoich salach lub na sali gimnastycznej, śpiewały różne „kocie” piosenki. Wykonały też pracę plastyczną, oczywiście z kotkiem w roli głównej. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.