• SPOTKANIE Z FOLKLOREM

      22.11.2023

      Drugi dzień „Tygodnia z Historią” przybliżył nam folklor naszego regionu. Obfitował w pokazy tańców i pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Z dumą też prezentowaliśmy tradycyjny strój ludowy, podkreślając w ten sposób przynależność do tak bogatej i różnorodnej kulturowo grupy, jaką niewątpliwie są Ślązacy.

     • V TYDZIEŃ Z HISTORIĄ

      21.11.2023

      Koncertem "Dźwiękowe oblicza śląskich kompozytorów" zainaugurowano w naszej szkole cykl wydarzeń w ramach V Tygodnia z Historią, który w tym roku przebiega pod hasłem "Śląsk - moja mała Ojczyzna". Koncert został przygotowany przez dr hab. Sabinę Olbrich-Szafraniec prof. Uniwersytetu Śląskiego w którym wystąpili: Mieczysław Błaszczyk, Katarzyna Rzeszutek, Aleksandra Golombek, Marta Hila oraz Sabina Olbrich-Szafraniec.

     • "KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE"

      21.11.2023

      W naszej szkole zaczyna się kolejna edycja akcji "KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE". Akcja jest organizowana na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Jej celem jest pomoc drugiemu człowiekowi oraz zapoznanie i zainteresowanie młodzieży z wolontariatem. Serdecznie zachęcamy zespoły klasowe, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców do zakupu kalendarza na rok 2024. Cena kalendarza wynosi 20 zł, jednak można wesprzeć akcję większą kwotą. Kalendarze można nabyć w gabinecie pedagoga lub podczas wywiadówki, która odbędzie się 29.11.2023 r. Wszystkie zebrane środki trafią do kasy Hospicjum.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      21.11.2023

      17 listopada to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku i my włączyliśmy się do obchodów tego dnia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była przez komisję, której skład utworzyły uczennice z klasy VII b. Podczas długich przerw uczniowie klas III - VIII losowali matematyczne łamigłówki. Wylosowani „szczęśliwcy”, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi zostali nagrodzeni odznaką „Eksperta tabliczki mnożenia”. Dużym powodzeniem cieszyły się packi na muchy - uczniowie, w zabawowy sposób sprawdzali tempo swojego mnożenia. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z bohaterką tego dnia - TABLICZKĄ MNOŻENIA.

     • Wizyta w Urzędzie Miasta

      13.11.2023

      Dnia 10 listopada, klasy siódme i ósme naszej szkoły, udały się do Urzędu Miasta w Toszku na spotkanie z zastępcą burmistrza, Panem Piotrem Kunce. Celem spotkania była prelekcja dotycząca preorientacji zawodowej, a konkretnie zawodów wykonywanych w tym miejscu. Wykład bardzo zaciekawił naszych uczniów, którzy zastanawiają się już nad wyborem w przyszłości swojego zawodu. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie naszych uczniów, ciekawy wykład oraz miłą atmosferę.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      11.11.2023

      W sobotę 11 listopada cała Polska obchodzi Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy 5a i 5b. Podczas akademii wzorowanej na lekcji historii uczniowie przypomnieli sobie ważne informacje historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Apel został również wzbogacony o pieśni patriotyczne. Na zakończenie o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Był to już kolejny raz, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewczyn

      13.11.2023

      Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewczyn odbył się w październiku na Orliku przy SP nr 2 w Toszku. Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu na Igrzyskach Dzieci udział wzięły szkoły: SP nr 1 Toszkek, SP Pniów SP Kotulin i SP nr 2 Toszek. Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie:

      Drużyna dziewcząt - N. Asztembrska,  K. Godula, A. Grabowska, J. Korba, K. Kiszkiel, N. Marciniszyn, D. Przybycin, L. Szczepek, L. Trzeciak i J. Węglarz. 

      Dziewczyny zajęły 2 miejsce natomiast 1 miejsce zdobyła SP Kotulin.

      Drużyna chłopców - K. Koczorek, J. Makuch, P. Misztela, F. Piguła, J. Steindor, K. Szelągiewicz, J. Sypniewski, M. Zapalski, J. Wycisk.

      Nasi chłopcy wywalczyli 1 miejsce w gminie.

      Pozostałe miejsca:

      2 miejsce SP Kotulin

      3 miejsce SP Pniów

      4 miejace SP nr 1 Toszek

      W drugim dniu na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej udział wzięły druzyny z:  SP nr 1 Toszek, SP Paczyna, SP Kotulin i SP nr 2 Toszek

      Reprezentanci naszej szkoły to, w drużynie dziewcząt: M. Czub, P. Goczał, N. Jensz, L. Lipińska, M. Miszczak, W. Surażyńska, N. Wycisk.

      1 miejsce SP Kotulin

      2 miejsce SP nr 1 Toszek

      3 miejsce SP nr 2 Toszek

      Drużynę chłopców reprezentowali:

      Sz. Berda, A. Daniel, M. Jurkowski, F. Koczek, M. Knopek, B. Malcherczyk, J. Morciniec, A. Miozga.

      1 miejsce SP Kotulin

      2 miejsce SP nr 1 Toszek

      3 miejsce SP nr 2 Toszek

      4 miejsce SP Paczyna

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14.10.2023

      13 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud oraz cierpliwość jaki wkładają w wychowanie i troskę o uczniów. Zabawne scenki z życia szkoły rozbawiły wszystkich obecnych. Następnie Pani Dyrektor Agata Zawadzka złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył kartki z życzeniami.

     • Sprzątamy dla Polski

      14.10.2023
      "Sprzątamy Dla Polski" to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. W tegorocznej, VI już edycji wydarzenia #SprzątamyDlaPolski udział wzięli uczniowie klasy 7a i 8a. Wspólnie z opiekunami wyruszyli na tereny zielone wokół szkoły i zebrali 2 worki śmieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Kolejna edycja już na wiosnę. Zmieńmy nasze przyzwyczajenia, aby z roku na rok zebranych odpadów było coraz mniej.
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      19.10.2023

      W czwartek 28 września w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Dziadkowie i rodzice czytają dzieciom”.

      Patronką tego wydarzenia była Janina Porazińska, dlatego młodszym dzieciom czytano fragmenty jej książek.

      I tak, młodszym przedszkolakom Panie Daria Pysik i Beata Henkel przeczytały  książkę „Kozucha Kłamczucha”, starszakom Panie Ewa Galar i Anna Thomanek „Szewczyka Dratewkę”, a klasom 1-3 Panie Ewelina Dworczyk-Hajduk i Maria Bukowska fragmenty „Pamiętnika Czarnego Noska

      Klasy 3 i 4 wysłuchały fragmentów książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” Justyny Bednarek, czytanych przez Panie Joannę Wróblewską i Małgorzatę Rams.

      Klasom 5 i 6 czasy swojego dzieciństwa przybliżyły Panie Lidia Skowron-Rittau, Renata Swolany, czytając fragmenty książki „Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci” Anety Górnickiej-Boratyńskiej.

      Natomiast najstarszym uczniom z klasy 7 i 8 Panie Lidia Lipińska i Agata Zawadzka oraz Pan Piotr Kunce przypomnieli, co to jest odwaga i uczciwość poprzez lekturę książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

    • INFORMACJA
     • INFORMACJA

      07.09.2023

      Opłata za obiady wrzesień 2023r. – 75,00zł 

      Dzieci, które złożyły podpisaną deklarację + klauzulę jedzą obiady od dnia 11.09.2023r

       

      Należność, zgodną z wyliczeniem za dany okres, wpłaca się:

      Przelewem na konto bankowe szkoły w: ING Bank Śląski nr 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757

      Na dowodzie wpłaty koniecznie jest podanie IMIENIA I NAZWISKA DZIECKA  korzystającego
      z obiadów  (nie rodzica/opiekuna), KLASY do której uczęszcza, oraz MIESIĄCA za jaki posiłki są opłacone.

       

      Wszelkich informacji udzieli osobiście, telefonicznie (032/233 43 14), poprzez e-dziennik Intendent - Justyna Riedel, e-mail: intendent@sptoszek.pl

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      04.09.2023

      4 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024, na której zjawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez klasy 5a i 5b. Szczególne słowa Pani Dyrektor Agata Zawadzka skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Pani Dyrektor przypomniała również o dwóch nadchodzących ważnych wydarzeniach dla życia szkoły, którymi będą nadanie sztandaru i obchody 60-lecia szkoły. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

     • ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      04.09.2023

      4 września 2023 r. podczas rozpoczęcia roku szkolnego, w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na tę ważną uroczystość przybyli nie tylko rodzice, ale również dziadkowie,
      wujkowie i ciocie. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie powtarzając słowa przysięgi. Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania. Dyrektor szkoły pani Agata Zawadzka specjalnym ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Na koniec nadszedł najmilszy moment – wręczanie prezentów. Dzieci otrzymały słodkie tyty, zawieszki i pamiątkowe dyplomy. Na ich głowach pojawiły się niebieskie birety.

      Drodzy Pierwszoklasiści! Powodzenia, samych sukcesów, ciekawości świata i radości ze zdobywania wiedzy !!!

    • Szkolny zestaw podręczników 2023/2024
     • Szkolny zestaw podręczników 2023/2024

      28.06.2023

      Szanowni Rodzice 

      W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-III i IV-VIII będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

      Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

      Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.

      Poniżej przedstawiamy listę podręczników.

     • Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

      24.06.2023

      Czy pamiętacie początek roku szkolnego, gdy po raz kolejny przekraczaliśmy mury szkoły? Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu! Czas na odpoczynek! Jutro rozpoczynają się wakacje!” Tymi słowami uczniowie klas siódmych kończyli swoje przedstawienie zamykające rok szkolny 2022/23. Zacznijmy jednak od początku…

      23 czerwca 2023 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole rozpoczęły się gminne uroczystości zakończenia roku szkolnego.

      Białe koszule, bluzki, eleganckie stroje, mnóstwo kwiatów i uśmiechów, muzyka płynąca z głośników, no i dzwonek inny niż zwykle, cichutki, wcale nas nie poganiał, by przyspieszyć kroku, bo lekcja…

      Na hali po raz ostatni w tym roku spotkali się uczniowie, wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy szkoły oraz goście; Zastępca Burmistrza Toszka Pan Piotr Kunce, Przewodniczący Rady Miejskiej w Toszku Pan Tadeusz Kobiernik, przewodniczący ZNP w Toszku Pan Mariusz Podbrożny, dyrektor Centrum Kultury Zamek w Toszku Pan Artur Czok, zastępca dyrektora CUW w Toszku pani Ewelina Hajduk-Dworczyk, dyrektorzy szkół i przedszkoli naszej gminy: Pan Waldemar Pigulak, Pani Grażyna Myszak oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły: Panie Joanna Klonek i Anna Kałuża.

      Uroczystość rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Czerner, który powitał zebranych. Następnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zabrała głos dyrektor szkoły Pani Agata Zawadzka, która podsumowała mijający rok i złożyła wszystkim wakacyjne życzenia. Szczególnie ciepłe słowa pożegnania skierowała do uczniów kończących naukę w naszej szkole. Wiele dobrych słów zebrani usłyszeli także w przemówieniach gości.

      To był rok ciężkiej pracy i niezwykłych wydarzeń, o czym przypomnieliśmy sobie, śledząc pokaz multimedialny pt. „Migawki ze szkolnej ławki” opracowany przez p. Joannę Wróblewską i Sabinę Paździor, a opatrzony komentarzem Pana Roberta Krzemińskiego. Kolejnym punktem ostatniego dnia szkoły była inscenizacja przygotowana przez klasy siódme pt. „Informacje telewizyjne - Szybka Pobudka” oraz pożegnanie ósmoklasistów. Było wesoło, ale i wzruszająco. W ciepłych słowach pożegnaliśmy ósmoklasistów, a oni pięknie podziękowali swoim nauczycielom.

      Punktem kulminacyjnym tego dnia są zawsze świadectwa – byliśmy świadkami wręczenia najlepszych świadectw, nagród książkowych, oraz dyplomów i medali za osiągnięcia sportowe uczniom klas ósmych oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców, a później w klasach sami doświadczyliśmy radości z otrzymania świadectwa z promocją do następnej klasy.

      Teraz już naprawdę: „Jutro rozpoczynają się wakacje!”

      Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku, bezpiecznych zabaw, niezwykłych przygód i do miłego zobaczenia we wrześniu.

     • Projekty i programy edukacyjne realizowane w klasach młodszych

      21.06.2023

      W roku szkolnym 2022/2023 najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w różnorodnych ogólnopolskich programach edukacyjnych. Udział w tych przedsięwzięciach miał na celu rozwijanie zainteresowań i kształtowanie twórczego myślenia dzieci. Pozwalał zdobyć nowe doświadczenia, poszerzał wiedzę uczniów, integrował zespół klasowy i był okazją do świetnej zabawy.

      Ogólnopolskie programy edukacyjne realizowane w młodszych klasach:

      Klasy I

      Akademia Bezpiecznego Puchatka  program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

      Czyściochowa Akademia – program edukacyjny kształtujący prawidłowe nawyki higieniczne. Obejmuje sześć obszarów dotyczących higieny: jamy ustnej, nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała, włosów oraz pielęgnacji skóry.

      „Uczymy Dzieci Programować” - inicjatywa ogólnopolska mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.

       "Z kulturą mi do twarzy”- międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”, którego celem jest podnoszenie poziomu kultury dzieci i młodzieży. Obejmuje 4 moduły „W krainie muz”, „Tu jest moje miejsce,  „Kocham, lubię, szanuję”,  „Kultury świata”. 

      Klasy II

      Kreatywne Prace Plastyczne – program promujący twórcze działania plastyczne w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi.

      Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż? – ogólnopolski projekt wspierający edukację przyrodniczą. Projekt rozwija umiejętności związane z rozumieniem praw panujących w naturze oraz uczy ochrony środowiska naturalnego.