• I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

      05.12.2023

      Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
      Od lat z tej okazji staramy się pomagać potrzebującym.

       

      W TYM ROKU POTRZEBNE SĄ:

      Żywność trwała:
      herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, cukier, mąka, olej, dżem, budynie, słodycze, konserwy mięsne, konserwy rybne itp.


      Środki czystości:
      proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło, pościel, ręczniki itp.

      Zabawki i pomoce szkolne:
      długopisy, kredki, mazaki, zeszyty, farbki, kleje, bloki, ołówki, gumki, plastelina, papier kolorowy itp.


      Dary te przynoście do biblioteki szkolnej lub do sali nr 11 do 19.12.2023 r.


      Liczymy, że podobnie jak poprzednio
      i tym razem udowodnicie, że umiecie się dzielić.

     • IV SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

      30.11.2023

      Dnia 29 listopada 2023 r. odbył się IV Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2 i 3. Na podstawie losowo wybranego fragmentu książki z serii „Już czytam” uczestnicy przepięknie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze.

      A oto nazwiska zwycięzców:

      Miejsce I – Marta Hajduk, kl.2b

      Miejsce II – Alicja Zarzycka kl. 2b

      Miejsce III – Agata Skrzypczyk kl. 3a

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok.

     • UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. GUSTAWA MORCINKA W TOSZKU

      24.11.2023

      Zwieńczeniem V „Tygodnia z Historią”, 24 listopada 2023 r. była uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku.
      To wielkie wydarzenie otwarła msza święta w Kościele Parafialnym, gdzie poświęcono sztandar. Historyczny moment nadania i przekazania sztandaru szkole miał miejsce podczas akademii, na której nie zabrakło znakomitych Fundatorów Sztandaru, przedstawicieli Samorządu i Kuratorium Oświaty oraz wielu gości związanych z naszą szkołą. Honorowi goście i przyjaciele szkoły przybili symboliczne gwoździe, po czym sztandar przekazano społeczności szkolnej. Tę wyjątkową chwilę w dziejach szkoły uświetnił program artystyczny.

      Ten dzień w sposób szczególny zapadnie w naszej pamięci.

     • WIZYTA STRZELECKIEGO BRACTWA KURKOWEGO

      23.11.2023

      Interesującą lekcję historii przedstawili uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im Gustawa Morcinka w Toszku zaproszeni goście z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toszku.
      Bractwa kurkowe to organizacje, które mają bronić, uczyć, pomagać. Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję poznać ciekawą historię bractw oraz ich cechów rzemieślniczych.
      Zaproszeni goście - doktor Andrzej Golis - prezes zarządu bractwa, Krystian Kiełbasa - wiceprezes zarządu zaprezentowali mundur, herb i szpadę koronacyjną, która jest ważnym elementem ceremonii przyjęcia nowych braci.

      W trakcie wydarzenia rozdano również nagrody laureatom konkursu - "Śląsk moja mała ojczyzna" ufundowane między innymi przez burmistrza Toszka.

      Wyróżnione prace: 

      KLASY 1 – 3
      1. Nina Zielińska 3b
      2. Julia Kozioł 1a
      3. Milena Skubisz 3b
      4. Piotr Durszlag 2b
      5. Róża Locher 2b
      6. Łukasz Smyła 2a


      KLASY 4 – 8
      1. Hanna Kwiecień 4b
      2. Laura Skandy 4b
      3. Marta Groszczyk 8b
      4. Kinga Godula 7b
      5. Aleksandra Rams 4b
      6. Oliwia Czempik 4b
      7. Emilia Hołda 4b

      Dziękujemy Braciom Kurkowym za wspaniałą lekcję historii.

     • SPOTKANIE Z FOLKLOREM

      22.11.2023

      Drugi dzień „Tygodnia z Historią” przybliżył nam folklor naszego regionu. Obfitował w pokazy tańców i pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Z dumą też prezentowaliśmy tradycyjny strój ludowy, podkreślając w ten sposób przynależność do tak bogatej i różnorodnej kulturowo grupy, jaką niewątpliwie są Ślązacy.

     • V TYDZIEŃ Z HISTORIĄ

      21.11.2023

      Koncertem "Dźwiękowe oblicza śląskich kompozytorów" zainaugurowano w naszej szkole cykl wydarzeń w ramach V Tygodnia z Historią, który w tym roku przebiega pod hasłem "Śląsk - moja mała Ojczyzna". Koncert został przygotowany przez dr hab. Sabinę Olbrich-Szafraniec prof. Uniwersytetu Śląskiego w którym wystąpili: Mieczysław Błaszczyk, Katarzyna Rzeszutek, Aleksandra Golombek, Marta Hila oraz Sabina Olbrich-Szafraniec.

     • "KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE"

      21.11.2023

      W naszej szkole zaczyna się kolejna edycja akcji "KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE". Akcja jest organizowana na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Jej celem jest pomoc drugiemu człowiekowi oraz zapoznanie i zainteresowanie młodzieży z wolontariatem. Serdecznie zachęcamy zespoły klasowe, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców do zakupu kalendarza na rok 2024. Cena kalendarza wynosi 20 zł, jednak można wesprzeć akcję większą kwotą. Kalendarze można nabyć w gabinecie pedagoga lub podczas wywiadówki, która odbędzie się 29.11.2023 r. Wszystkie zebrane środki trafią do kasy Hospicjum.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      21.11.2023

      17 listopada to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku i my włączyliśmy się do obchodów tego dnia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była przez komisję, której skład utworzyły uczennice z klasy VII b. Podczas długich przerw uczniowie klas III - VIII losowali matematyczne łamigłówki. Wylosowani „szczęśliwcy”, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi zostali nagrodzeni odznaką „Eksperta tabliczki mnożenia”. Dużym powodzeniem cieszyły się packi na muchy - uczniowie, w zabawowy sposób sprawdzali tempo swojego mnożenia. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z bohaterką tego dnia - TABLICZKĄ MNOŻENIA.

     • Wizyta w Urzędzie Miasta

      13.11.2023

      Dnia 10 listopada, klasy siódme i ósme naszej szkoły, udały się do Urzędu Miasta w Toszku na spotkanie z zastępcą burmistrza, Panem Piotrem Kunce. Celem spotkania była prelekcja dotycząca preorientacji zawodowej, a konkretnie zawodów wykonywanych w tym miejscu. Wykład bardzo zaciekawił naszych uczniów, którzy zastanawiają się już nad wyborem w przyszłości swojego zawodu. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie naszych uczniów, ciekawy wykład oraz miłą atmosferę.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      11.11.2023

      W sobotę 11 listopada cała Polska obchodzi Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy 5a i 5b. Podczas akademii wzorowanej na lekcji historii uczniowie przypomnieli sobie ważne informacje historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Apel został również wzbogacony o pieśni patriotyczne. Na zakończenie o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Był to już kolejny raz, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewczyn

      13.11.2023

      Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewczyn odbył się w październiku na Orliku przy SP nr 2 w Toszku. Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu na Igrzyskach Dzieci udział wzięły szkoły: SP nr 1 Toszkek, SP Pniów SP Kotulin i SP nr 2 Toszek. Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie:

      Drużyna dziewcząt - N. Asztembrska,  K. Godula, A. Grabowska, J. Korba, K. Kiszkiel, N. Marciniszyn, D. Przybycin, L. Szczepek, L. Trzeciak i J. Węglarz. 

      Dziewczyny zajęły 2 miejsce natomiast 1 miejsce zdobyła SP Kotulin.

      Drużyna chłopców - K. Koczorek, J. Makuch, P. Misztela, F. Piguła, J. Steindor, K. Szelągiewicz, J. Sypniewski, M. Zapalski, J. Wycisk.

      Nasi chłopcy wywalczyli 1 miejsce w gminie.

      Pozostałe miejsca:

      2 miejsce SP Kotulin

      3 miejsce SP Pniów

      4 miejace SP nr 1 Toszek

      W drugim dniu na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej udział wzięły druzyny z:  SP nr 1 Toszek, SP Paczyna, SP Kotulin i SP nr 2 Toszek

      Reprezentanci naszej szkoły to, w drużynie dziewcząt: M. Czub, P. Goczał, N. Jensz, L. Lipińska, M. Miszczak, W. Surażyńska, N. Wycisk.

      1 miejsce SP Kotulin

      2 miejsce SP nr 1 Toszek

      3 miejsce SP nr 2 Toszek

      Drużynę chłopców reprezentowali:

      Sz. Berda, A. Daniel, M. Jurkowski, F. Koczek, M. Knopek, B. Malcherczyk, J. Morciniec, A. Miozga.

      1 miejsce SP Kotulin

      2 miejsce SP nr 1 Toszek

      3 miejsce SP nr 2 Toszek

      4 miejsce SP Paczyna

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14.10.2023

      13 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud oraz cierpliwość jaki wkładają w wychowanie i troskę o uczniów. Zabawne scenki z życia szkoły rozbawiły wszystkich obecnych. Następnie Pani Dyrektor Agata Zawadzka złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył kartki z życzeniami.

     • Sprzątamy dla Polski

      14.10.2023
      "Sprzątamy Dla Polski" to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. W tegorocznej, VI już edycji wydarzenia #SprzątamyDlaPolski udział wzięli uczniowie klasy 7a i 8a. Wspólnie z opiekunami wyruszyli na tereny zielone wokół szkoły i zebrali 2 worki śmieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Kolejna edycja już na wiosnę. Zmieńmy nasze przyzwyczajenia, aby z roku na rok zebranych odpadów było coraz mniej.
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      19.10.2023

      W czwartek 28 września w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Dziadkowie i rodzice czytają dzieciom”.

      Patronką tego wydarzenia była Janina Porazińska, dlatego młodszym dzieciom czytano fragmenty jej książek.

      I tak, młodszym przedszkolakom Panie Daria Pysik i Beata Henkel przeczytały  książkę „Kozucha Kłamczucha”, starszakom Panie Ewa Galar i Anna Thomanek „Szewczyka Dratewkę”, a klasom 1-3 Panie Ewelina Dworczyk-Hajduk i Maria Bukowska fragmenty „Pamiętnika Czarnego Noska

      Klasy 3 i 4 wysłuchały fragmentów książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” Justyny Bednarek, czytanych przez Panie Joannę Wróblewską i Małgorzatę Rams.

      Klasom 5 i 6 czasy swojego dzieciństwa przybliżyły Panie Lidia Skowron-Rittau, Renata Swolany, czytając fragmenty książki „Zielone pomarańcze czyli PRL dla dzieci” Anety Górnickiej-Boratyńskiej.

      Natomiast najstarszym uczniom z klasy 7 i 8 Panie Lidia Lipińska i Agata Zawadzka oraz Pan Piotr Kunce przypomnieli, co to jest odwaga i uczciwość poprzez lekturę książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

    • INFORMACJA
     • INFORMACJA

      07.09.2023

      Opłata za obiady wrzesień 2023r. – 75,00zł 

      Dzieci, które złożyły podpisaną deklarację + klauzulę jedzą obiady od dnia 11.09.2023r

       

      Należność, zgodną z wyliczeniem za dany okres, wpłaca się:

      Przelewem na konto bankowe szkoły w: ING Bank Śląski nr 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757

      Na dowodzie wpłaty koniecznie jest podanie IMIENIA I NAZWISKA DZIECKA  korzystającego
      z obiadów  (nie rodzica/opiekuna), KLASY do której uczęszcza, oraz MIESIĄCA za jaki posiłki są opłacone.

       

      Wszelkich informacji udzieli osobiście, telefonicznie (032/233 43 14), poprzez e-dziennik Intendent - Justyna Riedel, e-mail: intendent@sptoszek.pl