• Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 16 września przedszkolaki z grupy „Misie” i „Promyczki” obchodziły święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia zapoznały się z treścią książki „Kropka” Petera Reynoldsa, która była inspiracją do powstania Międzynarodowego Dnia Kropki. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. W tym dniu dzieci wykonywały różne zadania, powstawały „kropkowe” dzieła sztuki, wspólnie bawiły się przy muzyce. Przedszkolaki miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. A na zakończenie dnia otrzymały pamiątkowe medale. Ten wspaniały dzień uświadamia nam, że każdy z nas ma jakiś talent. Powinniśmy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

     • IX Integra Sportowa

     • 12 września 2019 roku na kompleksie boisk "Orlik" odbyła się IX Integra Sportowa czyli Integracyjna Spartakiada im. dr Ludwiga Guttmanna. Uczestniczyli w niej uczniowie i młodzież z naszej gminy oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu gliwickiego. Pomysłodawczynią i organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Pani Maria Bukowska. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się sportowe zmagania. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach np. w piłce nożnej, tenisie stołowym, biegach przełajowych i wielu innych. Na koniec  wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

     • „Europejski wymiar szkoły poprzez podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku”

     • Projekt  POWERSE-2018-1-PL01-KA101-048535, współfinansowany z funduszy UE Erasmus+ Edukacja Szkolna Akcja KA1

      W czasie ostatnich wakacji, panie: Regina Buchta, Aneta Gola, Anna Havemeister,  Karina Jarmułowicz – Łozińska, Katarzyna Jendrysik, Agata Kostrzewska, Justyna Kulik, Aleksandra Kupczyk, Ewelina Wojewodzic i Barbara Żelichowska spędziły część swojego urlopu na wybranych przez siebie szkoleniach dla nauczycieli krajów Unii Europejskiej  w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Słowenii i Szwajcarii. Szkolenia odbyły  się w ramach projektu  współfinansowanego  z funduszy UE Erasmus+ o czym napisano w ostatnim numerze gazety „Po troszku o Toszku”.

     • UWAGA!!!

      • Jeśli kochasz muzykę,
      • Nie masz możliwości rozwijania swoich zainteresowań muzycznych poza szkołą:

      Zasil szeregi szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego lub/i skorzystaj z oferty SZKOLNEGO STUDIA PIOSENKI.

      Zapewniamy:              

      • możliwość zdobywania i rozwijania warsztatu wokalnego i instrumentalnego,
      • koncertowania w szkole i poza szkołą,
      • udziału w festiwalach i przeglądach o zasięgu powiatowym, regionalnym, wojewódzkim.

      Zapisy u p. Andrzeja Lukoszka:

      • na lekcjach muzyki
      • podczas zajęć zespołu wokalno-instrumentalnego,
      • podczas zajęć STUDIA PIOSENKI

       

      Zajęcia odbywają się:

      STUDIO PIOSENKI we wtorki 14.30-15.30

      ZESPÓŁ WOK.-INSTR. w piątki 15.00-16.00
       

     • 2 września 2019 r - żegnajcie wakacje

     • Tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Kobiernik, Dyrektor Kuratorium Oświaty Pan Jacek Tarkota, Przewodniczący ZNP Pan Mariusz Podbrożny, Dyrektor Placówek Oświatowych Pani Agnieszka Szalińska oraz dyrektorzy innych szkół w gminie. Podczas uroczystości Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, a szczególne powitania skierowała do najmłodszych uczniów, którzy dopiero wkroczyli w mury szkoły. Następnie zaprosiła na krótki program artystyczny przygotowany przez klasy 3 i 6c. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do realizacji postawionych celów.

    • Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
     • Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r.

      8:30 - Msza Święta w kościele parafialnym w Toszku

      11:00 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku

      Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie udadzą się na spotkania z wychowawcami w salach szkolnych.

    • Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
     • Szkolny zestaw podręczników 2019/2020

     • Szanowni Rodzice

      W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III i IV-VII będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

      Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

      Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.

      Poniżej przedstawiamy listę podręczników.

     • Informacja

     • Dnia 29.08.2019r.  (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2019/2020 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Toszku.

      Zapraszamy

      wychowawcy

     • Informacja

     • W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP im. G. Morcinka w Toszku będą korzystały z następujących kart pracy:

      • Klasa „0” ŚREDNIAKI – dzieci z rocznika 2014r. oraz 2015r. Pakiet „Dzieciaki w akcji - czterolatki” wydawnictwo NOWA ERA
      • Klasa „0” STARSZAKI – dzieci z rocznika 2013r. i rocznika 2014r. Pakiet „Elementarz sześciolatka” wydawnictwo NOWA ERA

      Rodzice we własnym zakresie zakupują karty pracy dla swoich dzieci. Listy z podziałem na grupy znajdują się w sekretariacie. Na zebraniu zostaną ustalone karty pracy dla dzieci z rocznika 2016.

     • Witajcie wakacje!

     • 19 czerwca - to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura za oknem przypominała, że nadeszło lato i już najwyższy czas na wakacje. Przybyłych uczniów przywitały klasy szóste z pożegnalnym przedstawieniem. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani dyrektor i wychowawców. 

      Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

     • Idol

     • Nieco później niż zwykle, bo 14 czerwca 2019 r.  z okazji Szkolnego Dnia Rodziny, odbyła się 16 już edycja konkursu muzycznego SZKOLNY IDOL  oraz tanecznego „Raz, dwa, trzy – tańcz i Ty”, które przygotowały Panie: Joanna Wróblewska, Izabela Makuch i Karina Jarmułowicz– Łozińska. Po wcześniejszych eliminacjach swoje talenty zaprezentowało 11 wokalistów, 8 grup tanecznych i jedna solistka. Jak zwykle jury miało kłopot z wyłonieniem zwycięzców ze względu na wysoki poziom wykonawców. Świadczy o tym ilość przyznanych nagród i wyróżnień. Ostatecznie w kategorii muzycznej pierwsze miejsce i tytuł Szkolnego Idola 2019 roku wyśpiewała Justyna Mikosz z kl. 4c. Drugie miejsce zajęły  ex aequo Paulina Kaschuba z kl. 6c oraz Anna Labus z kl. 2a,  trzecie miejsce ex aequo Marta Kotlarz z kl. 4a i Małgorzata Dziambor z kl. 4d, a wyróżnienie otrzymała Kinga Skóra z kl. 4a. Paulina Kaschuba zachwyciła także publiczność i dzięki jej głosom zdobyła tytuł Szkolnego Idola Publiczności 2019.

      W kategorii tanecznej najlepszy okazał się duet „Ogień i Woda” w składzie Katarzyna Morciniec i Oliwia Hynowska. Miejsce drugie zajęło trio Izabela Falborska, Maja Szkobel  i Ewa Jachimczuk, trzecie Paulina Mikosz, Miriam Burda i Wiktoria Ziob. 
      Wszystkich laureatów można było zobaczyć raz jeszcze w trakcie festynu z okazji Dnia Rodziny.

     • Niesamowity świat higieny jamy ustnej

     • Grupy przedszkolne oraz uczniowie z klasy pierwszych i drugich wzięli udział w projekcie w ramach programu edukacyjnego pt. „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ” przygotowanego przez Instytut Blend-a-medOral-B. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom i jak dbać o zęby i dziąsła aby były zdrowe. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-medOral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”, wykonali model szczęki z uzębieniem. W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodniki pt. „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”.

      Uczestnicy projektu zrozumieli jak ważne jest dbanie o stan zębów i dziąseł już od najmłodszych lat. Wiedzą, że zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale i zdrowie całego organizmu.

     • Festyn Rodzinny

     • 14 czerwca w piękne, słoneczne popołudnie odbył się kolejny festyn rodzinny w naszej szkole. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci: wokalne i taneczne. 

      Można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, pomalować twarz i paznokcie oraz zrobić sobie piękną fryzurę. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowany przez strażaków. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, grill i wiele innych smakołyków.

      Zabawa była wyśmienita!

      Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

      Dziękujemy!

     • Zielona szkoła

     • W dniach 23.05.2019 – 05.06.2019  uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawczyń przebywali na „zielonej szkole” w Pogorzelicy. W tym nadmorskim uzdrowisku dzieci mieszkały w Ośrodku Wypoczynkowym „Familijni”, położonym kilka kroków od morza. Program zielonej szkoły był niezwykle atrakcyjny i napięty. Uczniowie korzystali z wielu rozrywek i wycieczek. Odwiedzili między innymi Kołobrzeg, Międzyzdroje, Rewal i Niechorze. Poznali faunę i florę Morza Bałtyckiego, historię latarni morskiej oraz zawody typowe dla miejscowej ludności. Niezapomnianych wrażeń dostarczył rejs statkiem po Bałtyku oraz wizyta w Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Zwiedzili również  Fort Gerharda, gdzie przeszli przyśpieszony kurs wojskowy. Słoneczna, pogoda i świeże powietrze zachęcały do spacerów i wesołych zabaw na plaży. Dla dzieci była to niezwykła przygoda. Wszyscy podczas pobytu nie tylko świetnie się bawili, ale również zdobywali nowe wiadomości i umiejętności.

     • Informacja

     • W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego, zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 9.00. 

     • III Edycja Konkursu Fotograficznego „Mój Zwierzak - Mój Przyjaciel” – Wyniki

     • I miejsce:

      - Wojciech Pondo – Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku

       

      II miejsce:

      - Kamila Krzysztyniak - Szkoła Podstawowa w Kotulinie

      - Oliwier Filak - Szkoła Podstawowa w Pniowie

       

      III miejsce:

      - Emilia Kwaśniok - Szkoła Podstawowa w Pniowie

      - Emilia Gomola – Szkoła Podstawowa w Wielowsi

       

      Wyróżnienia:

      Elżbieta Kural - Szkoła Podstawowa w Paczynie

      Aleksandra Mainka - Szkoła Podstawowa w Paczynie

      Igor Woźniak - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku

      Krzysztof Wanat - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku

      Adam Klonek - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku