• JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!

     • Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych „Bal Przebierańców”. Tego dnia rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż pomysłowość rodziców w przygotowaniu strojów dla swoich pociech nie miała granic. Na balu, obok księżniczek, wróżek i biedronek można było spotkać policjantów, rycerzy czy piratów. Po wielkiej prezentacji strojów, rozpoczęły się wspólne zabawy, tańce i pląsy przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowe zdjęcie. Ale bal nie udałby się bez dziarskich przedszkolaków! To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

     • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka jest jedną z piękniejszych uroczystości rodzinnych w przedszkolu. Jest to niezmiernie wzruszające, gdy  babcie i dziadkowie odwiedzają nas tak tłumnie, cieszą się z występów wnuków, ale przede wszystkim z tego, że ich mają. Ja co roku przedszkolaki przygotowały na tę okoliczność  wiele niespodzianek, które mamy nadzieję sprawiły wszystkim babciom i dziadkom wiele radości, a momentami spowodowały, że łezka popłynęła z niejednego babcinego oka.

     • Konkurs „Kalendarz w każdej klasie”

     • „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią.” Friedl Beutelroch

      Dnia 13 grudnia 2018 r. w Gliwicach odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego towarzyszącego akcji „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Nasi uczniowie wykonali prace ilustrujące następujący fragment: „Chcę otaczać się ludźmi, którzy wiedzą, jak dotykać serc innych. Ludźmi, którzy przez ciężkie ciosy nauczyli się wzrastać poprzez delikatne dotknięcia duszy” Mario de Andrade „Moja dusza się śpieszy”. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie: Julia Florian kl.5d i Amelia Bryzik kl.6b. Rodzice i uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w akcji zakupując hospicyjne kalendarze.

    • Sukcesy naszych uczniów
     • Sukcesy naszych uczniów

     • Bardzo cieszy nas kiedy nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w szkole, ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Takie sukcesy od lat odnosi uczeń klasy IV d Bartosz Dziuba.Bartek od szóstego roku życia trenuje karate. Początkowo zgłębiał aspekty tej wschodniej sztuki walkw Śląskim Klubie Karate, gdzie w stylu OYAMA KARATE osiągnął 8 kyu czyli niebieski pas. Obecnie jest członkiem Gliwickiego Klubu KARATE. Karate to forma samoobrony wywodząca się z Japonii, a dokładnie z wyspy Okinawa. Do najbardziej znanych osób które rozpowszechniły tą sztukę samoobrony należeli Gichin Funakoshi oraz jego uczeń, twórca stylu KYOKUSHIN MasutatsuŌyama. Obecnie karate, podzielone na wiele stylów i szkół posiada od niedawna status sportu olimpijskiego. Sport ten oprócz skutecznych form samoobrony uczy także pokory, dyscypliny oraz szacunku wobec innych osób. Bartkowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach tejwymagającej wiele wysiłku i koncentracji formie aktywności fizycznej.

     • Wielki sukces naszej uczennicy!

     • Podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym 12-13.01.2019r. nasza uczennica Julia Wypich, a jednocześnie zawodniczka LUKS Toszeckiej Grupy Kolarskiej zdobyła srebrny medal w kategorii żak. Tak duży sukces został poprzedzony jej ciężką i sumienną pracą. Warto zaznaczyć, iż od 3 miesięcy Julia nie opuściła ani jednego treningu Toszeckiej Grupy Kolarskiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w bardzo ciekawym projekcie Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”. To kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli, która została przygotowana przez Fundację Wspomagającą Wychowanie “ARCHEZJA” a współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości. Twórcy projektu uważają, że młodzi ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów mają poczucie własnej godności i godności drugiej osoby. Pierwszym etapem tego interesującego społecznie  przedsięwzięcia będzie nauczenie młodzieży odróżnienie prawdziwych, wartościowych postaw ludzkich od różnego rodzaju internetowych pseudo idoli czy celebrytów. W dobie gdy większość młodych ludzi spędza wiele czasu w wirtualnym świecie nie jest to zawsze proste i jednoznaczne. Mamy nadzieję, że program ten przyniesie zamierzone efekty.

     • Jasełka

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i najpiękniejszy okres w roku, na który wszyscy czekają. Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia, 21.12.2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Przedstawienie wprowadziło nas w magiczny czas oczekiwania na święta. Uroku inscenizacji dodały kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, które wszystkich napełniły radością.

      „Maleńka miłość w żłobie śpi,

      Maleńka miłość przy Matce Świętej

      Dziś cała ziemia i niebo lśni

      Dla tej Miłości Maleńkiej."

     • Informacja

     • Szanowni Rodzice!

      W dniach 27.12, 28.12 oraz 2.01 świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7:30 do 15:30, a w dniach 24.12 oraz 31.12 w godzinach od 7:30 do 14:30.

     • Pieczenie pierniczków

     • Grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas niezwykły, który kojarzy nam się z wieloma tradycjami.  Zwyczajem w naszej szkole stało się pieczenie przez dzieci pierniczków. Tak też i w tym roku, uczniowie klasy III b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Eweliny Wojewodzic wypiekali pierniki. We wtorek 11 grudnia 2018 roku od samego rana dzieci przystąpiły do wałkowania ciasta, wykrawania przeróżnych  figurek i układania pierników na blachach. Aromatyczny zapach przypraw korzennych unosił się po całej szkole.  Po upieczeniu przyszedł czas na lukrowanie, dekorowanie oraz konsumowanie. Zabawa była doskonała, a pierniczki smaczne i przepyszne.

     • Pieczenie pierniczków

     • Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w  klasie 2b „Warsztatów pieczenia świątecznych pierniczków". Pod okiem zaproszonej mamy, uczniowie poznali etapy ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto oraz wycinali foremkami ulubione kształty. Przed nami jeszcze dekorowanie. Mamie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.   

     • "Dzieciaki do rakiet" To już ostatni dzień, aby oddać swój głos. Zapraszamy wszystkich do głosowania na Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Toszku.

     • Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki do rakiet", w której można wygrać dla szkoły zestaw sprzętu do nauki tenisa ziemnego, do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego. Aby wygrać, szkoła musi zdobyć jak największą ilość głosów. Głosowanie odbywać się będzie drogą internetową od 19 listopada do 18 grudnia. Każdy glosujący może oddać maks. 5 głosów dziennie z jednego adresu IP - wykorzystajmy możliwie każde dostępne urządzenie (komputer, telefon, tablet itd.) Serdecznie zachęcamy do głosowania https://www.dzieciakidorakiet.pl/ i z góry dziękujemy za zaangażowanie. Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Wyróżnienie dla uczniów klasy IIIa w „Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”

     • Uczniowie kl. 3a zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą i fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Konkurs trwał od 29 września do 24 października 2018 roku, a jego celem było propagowanie systematycznego nawyku czytania książek wśród dzieci. Udział w konkursie wymagał zorganizowania w klasie obchodów Dnia Głośnego Czytania.
      W realizację tego zadania aktywnie włączyła się biblioteka szkolna.
      Druga część zadania konkursowego polegała na opisaniu i zilustrowaniu kolejnych przygód bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania prac.

      Dnia 19 listopada 2018 roku otrzymaliśmy informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyły aż 4815 klas z całej Polski.

      W nagrodę każde dziecko otrzymało poduszkę - Ryś Rysio. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

      Prace można zobaczyć pod linkiem.

       

     • Mikołajki

     • Jak co roku nadszedł dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci – i te małe, i te większe. 6.12. do naszej szkoły zawitał Mikołaj ze swoją asystą. Od samego rana zaczął odwiedzać wszystkie klasy. Miał ze sobą drobne upominki dla wszystkich uczniów. W tym dniu nikt nie pozostał bez prezentu.
      Dziękujemy Święty Mikołaju!

    • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
     • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
      Od lat z tej okazji staramy się pomagać potrzebującym.

       

      W TYM ROKU NAJBARDZIEJ POTRZEBNE SĄ:
      Żywność trwała:
      herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, cukier, mąka, olej, dżem, budynie, słodycze, konserwy mięsne, konserwy rybne itp.
      Środki czystości:
      proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło, pościel, ręczniki itp.
      Zabawki i pomoce szkolne:
       długopisy, kredki, mazaki, zeszyty, farbki, kleje, bloki, ołówki, gumki, plastelina, papier kolorowy itp.
      Dary te przynoście do biblioteki szkolnej do 17.12.2018 r.
      Liczymy, że podobnie jak poprzednio
      i tym razem udowodnicie, że umiecie się dzielić.

       

     • Robot-przyjaciel uczniów z klasy 4d

     • Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy 4d zajmowali się programowaniem robota Vernie zbudowanego z klocków LEGO BOOST. Zestaw LEGO BOOST to klocki innowacyjne łączące w sobie tradycyjne klocki Lego z rozwiązaniami z zakresu mechaniki, robotyki oraz nowoczesnego oprogramowania komputerowego. Proces konstruowania i programowania robota wspomaga rozwój logicznego myślenia u młodych osób i pozwala w sposób praktyczny wykorzystywać wiedzę technologiczną. Uczniowie zaprogramowali robota w ten sposób, że pokonał on trasę z klasy na korytarz szkolny.

    • „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”. /Friedl Beutelroch/
     • „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”. /Friedl Beutelroch/

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w akcji „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Każdy zespół klasowy, który  postanowił  wykorzystać  kalendarz w swojej sali, zebrał na zasadzie wolnych datków kwotę 10 zł na rzecz hospicjum. Chętni uczniowie przygotowali prace na konkurs plastyczny, którego celem jest  uwrażliwienie  na pomoc drugiemu człowiekowi oraz zainteresowanie  formą pomocy, jaką jest wolontariat.

     • Udział klasy 4d w projekcie edukacyjnym pt. „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska”

     • Uczniowie klasy 4d biorą obecnie udział w projekcie edukacyjnym pt. „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska” który został przygotowany przez Muzeum w Gliwicach dla młodzieży szkolnej. W czasie zajęć warsztatowych nasi uczniowie będą odkrywać odległą przeszłość naszego regionu. Nauki takie jak geologia, paleontologia oraz archeologia pozwalają nam je zrozumieć i lepiej poznać. W trakcie siedmiu spotkań w Zamku Piastowskim dowiemy się, gdzie na Śląsku można stanąć na wulkanie, czy co wydarzyło się w lesie karbońskim. Uczniowie zapoznają się też z takimi zagadnieniami jak: smok z Lisowic, wykopaliska i odkrycia w Krasiejowie, na co polowali nad Kłodnicą łowcy z końca epoki lodowcowej. Dowiedzą się też o tajemniczych ludziach z przełomu epok brązu i żelaza, który pozostawił po sobie cmentarzyska w Łabędach i Świbiu. Podczas wyjazdów związanych z projektem młodzież szkolna bierze udział w licznych eksperymentach oraz warsztatach plastycznych.

     • Warsztaty profilaktyczne

     • W dniach 21-29.11.2018 r. w naszej szkole odbywają się warsztaty profilaktyczne dla uczniów. Warsztaty prowadzą trenerzy z Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL w Rzeszowie.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 23 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchody tego święta to już tradycja. Jak co roku tego dnia dzieci przyszły do przedszkola i szkoły ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Misie były różne małe, duże, białe i brązowe, ale wszystkie ukochane.Nasi najmłodsi mieli okazję opowiedzieć kolegom o swoich maskotkach, poznały historię pluszowego misia,słuchały czytanych przez wychowawców fragmentów książek o niedźwiadkach, wykonały ciekawe prace plastyczno - techniczne. Dużo radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy z ulubionym pluszakiem  przy misiowych przebojach oraz turniej gier misiowych. Nie obyło się oczywiście bez degustacji misiowych słodkości. Na pamiątkę obchodów święta dzieci otrzymały „Odznakę Przyjaciel Pluszowego Misia”.