• Otrzymaliśmy wirtualną odznakę „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły"

     • Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły".

      To znak, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

     • Informacja

     • Konsultacje dla rodziców uczniów naszej szkoły uczestniczących w projekcie „Na edukacyjnym szlaku – programy wspierania uczniów w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku oraz w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku odbędą się 13.03.2019 r. (środa) od 16:00 do 17:00 w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku.

     • Informacja

     • Za miesiąc marzec odpłatność za obiady wynosi 64.80 

     • DZIEŃ DINOZAURA

     • Pomimo tego, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, wciąż wzbudzają wielką ciekawość dzieci.  Dlatego też przypadający 26 lutego Dzień Dinozaura, stał się dla naszych przedszkolaków wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie o tych prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Aby nasi najmłodsi mogli poznać życie tych fascynujących zwierząt, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje „dino – skarby” (zabawki, albumy, książeczki itd.) i miały okazję zaprezentować je swoim koleżankom i kolegom. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego oglądania prezentacji multimedialnej o dinozaurach, dzięki której dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szybko się okazało, że dzieci już dużo na ten temat wiedzą. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła naszym najmłodszym zabawa „Zgadnij jakim jestem dinozaurem?” oraz zabawa w paleontologów, podczas której wykopywali szczątki dinozaurów z piasku. Nie zabrakło też dinozaurowych zabaw ruchowych i tańców. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało opaskę na głowę z wybranym dinozaurem.  Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

     • Bezpieczne ferie!!!

     • Zbliżają się ferie zimowe. Dla dzieci, to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyskowicach, st. asp. Adam Ploch wspólnie z asp. szt. Tomaszem Białowąsem dnia 6 lutego przeprowadzili z uczniami pogadankę profilaktyczną. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (0-III) oraz starszych (IV-VI). Na spotkaniu mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, obowiązujących zarówno w czasie zorganizowanych wyjazdów  zimowych, jak i w miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze uwrażliwili uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych. Omówili także przepisy ruchu drogowego w kontekście bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

     • JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!

     • Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych „Bal Przebierańców”. Tego dnia rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż pomysłowość rodziców w przygotowaniu strojów dla swoich pociech nie miała granic. Na balu, obok księżniczek, wróżek i biedronek można było spotkać policjantów, rycerzy czy piratów. Po wielkiej prezentacji strojów, rozpoczęły się wspólne zabawy, tańce i pląsy przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku oraz pamiątkowe zdjęcie. Ale bal nie udałby się bez dziarskich przedszkolaków! To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

     • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka jest jedną z piękniejszych uroczystości rodzinnych w przedszkolu. Jest to niezmiernie wzruszające, gdy  babcie i dziadkowie odwiedzają nas tak tłumnie, cieszą się z występów wnuków, ale przede wszystkim z tego, że ich mają. Ja co roku przedszkolaki przygotowały na tę okoliczność  wiele niespodzianek, które mamy nadzieję sprawiły wszystkim babciom i dziadkom wiele radości, a momentami spowodowały, że łezka popłynęła z niejednego babcinego oka.

     • Konkurs „Kalendarz w każdej klasie”

     • „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią.” Friedl Beutelroch

      Dnia 13 grudnia 2018 r. w Gliwicach odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego towarzyszącego akcji „Kalendarz w każdej klasie” na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Nasi uczniowie wykonali prace ilustrujące następujący fragment: „Chcę otaczać się ludźmi, którzy wiedzą, jak dotykać serc innych. Ludźmi, którzy przez ciężkie ciosy nauczyli się wzrastać poprzez delikatne dotknięcia duszy” Mario de Andrade „Moja dusza się śpieszy”. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie: Julia Florian kl.5d i Amelia Bryzik kl.6b. Rodzice i uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w akcji zakupując hospicyjne kalendarze.

    • Sukcesy naszych uczniów
     • Sukcesy naszych uczniów

     • Bardzo cieszy nas kiedy nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w szkole, ale także na zajęciach pozalekcyjnych. Takie sukcesy od lat odnosi uczeń klasy IV d Bartosz Dziuba.Bartek od szóstego roku życia trenuje karate. Początkowo zgłębiał aspekty tej wschodniej sztuki walkw Śląskim Klubie Karate, gdzie w stylu OYAMA KARATE osiągnął 8 kyu czyli niebieski pas. Obecnie jest członkiem Gliwickiego Klubu KARATE. Karate to forma samoobrony wywodząca się z Japonii, a dokładnie z wyspy Okinawa. Do najbardziej znanych osób które rozpowszechniły tą sztukę samoobrony należeli Gichin Funakoshi oraz jego uczeń, twórca stylu KYOKUSHIN MasutatsuŌyama. Obecnie karate, podzielone na wiele stylów i szkół posiada od niedawna status sportu olimpijskiego. Sport ten oprócz skutecznych form samoobrony uczy także pokory, dyscypliny oraz szacunku wobec innych osób. Bartkowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach tejwymagającej wiele wysiłku i koncentracji formie aktywności fizycznej.

     • Wielki sukces naszej uczennicy!

     • Podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym 12-13.01.2019r. nasza uczennica Julia Wypich, a jednocześnie zawodniczka LUKS Toszeckiej Grupy Kolarskiej zdobyła srebrny medal w kategorii żak. Tak duży sukces został poprzedzony jej ciężką i sumienną pracą. Warto zaznaczyć, iż od 3 miesięcy Julia nie opuściła ani jednego treningu Toszeckiej Grupy Kolarskiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w bardzo ciekawym projekcie Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”. To kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli, która została przygotowana przez Fundację Wspomagającą Wychowanie “ARCHEZJA” a współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości. Twórcy projektu uważają, że młodzi ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów mają poczucie własnej godności i godności drugiej osoby. Pierwszym etapem tego interesującego społecznie  przedsięwzięcia będzie nauczenie młodzieży odróżnienie prawdziwych, wartościowych postaw ludzkich od różnego rodzaju internetowych pseudo idoli czy celebrytów. W dobie gdy większość młodych ludzi spędza wiele czasu w wirtualnym świecie nie jest to zawsze proste i jednoznaczne. Mamy nadzieję, że program ten przyniesie zamierzone efekty.

     • Jasełka

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i najpiękniejszy okres w roku, na który wszyscy czekają. Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia, 21.12.2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Przedstawienie wprowadziło nas w magiczny czas oczekiwania na święta. Uroku inscenizacji dodały kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, które wszystkich napełniły radością.

      „Maleńka miłość w żłobie śpi,

      Maleńka miłość przy Matce Świętej

      Dziś cała ziemia i niebo lśni

      Dla tej Miłości Maleńkiej."

     • Informacja

     • Szanowni Rodzice!

      W dniach 27.12, 28.12 oraz 2.01 świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7:30 do 15:30, a w dniach 24.12 oraz 31.12 w godzinach od 7:30 do 14:30.

     • Pieczenie pierniczków

     • Grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas niezwykły, który kojarzy nam się z wieloma tradycjami.  Zwyczajem w naszej szkole stało się pieczenie przez dzieci pierniczków. Tak też i w tym roku, uczniowie klasy III b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Eweliny Wojewodzic wypiekali pierniki. We wtorek 11 grudnia 2018 roku od samego rana dzieci przystąpiły do wałkowania ciasta, wykrawania przeróżnych  figurek i układania pierników na blachach. Aromatyczny zapach przypraw korzennych unosił się po całej szkole.  Po upieczeniu przyszedł czas na lukrowanie, dekorowanie oraz konsumowanie. Zabawa była doskonała, a pierniczki smaczne i przepyszne.

     • Pieczenie pierniczków

     • Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w  klasie 2b „Warsztatów pieczenia świątecznych pierniczków". Pod okiem zaproszonej mamy, uczniowie poznali etapy ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto oraz wycinali foremkami ulubione kształty. Przed nami jeszcze dekorowanie. Mamie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.   

     • "Dzieciaki do rakiet" To już ostatni dzień, aby oddać swój głos. Zapraszamy wszystkich do głosowania na Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Toszku.

     • Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki do rakiet", w której można wygrać dla szkoły zestaw sprzętu do nauki tenisa ziemnego, do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego. Aby wygrać, szkoła musi zdobyć jak największą ilość głosów. Głosowanie odbywać się będzie drogą internetową od 19 listopada do 18 grudnia. Każdy glosujący może oddać maks. 5 głosów dziennie z jednego adresu IP - wykorzystajmy możliwie każde dostępne urządzenie (komputer, telefon, tablet itd.) Serdecznie zachęcamy do głosowania https://www.dzieciakidorakiet.pl/ i z góry dziękujemy za zaangażowanie. Nauczyciele wychowania fizycznego