• Informacja

     • Szanowni Państwo,

      Rada Rodziców serdecznie zaprasza przedstawicieli każdej z klas na spotkanie, które odbędzie się we wtorek (27.11) o godz.17:30. Przedstawiony zostanie nowy skład Rady Rodziców oraz omówione zostaną najważniejsze bieżące kwestie.

      Liczymy na Państwa przybycie.

      Rada Rodziców

     • Dzień Świętego Marcina

     • Kiedy my w Polsce 11.11.2018 roku świętowaliśmy rocznicę  100 lecia Odzyskania Niepodległości, w Niemczech i Austrii obchodzono Martinstag, czyli Dzień Świętego Marcina, który stanowi zapowiedź okresu świąt Bożego Narodzenia, wprowadza nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra.

      Wydarzenie to, zostało zaakcentowane również w naszej szkole. Oprócz przybliżenia postaci św. Marcina i legend z nim z związanych, dzieci wykonywały  lampiony i śpiewały ulubioną piosenkę  Laterne, Laterne. Pragnąc kultywować tradycję „pieczenia rogali marcińskich”, uczniowie klas dwujęzycznych tj. klasy II b I III b pod okiem swoich wychowawczyń  Agaty Kostrzewskiej i Eweliny Wojewodzic wcielili się w rolę cukierników. Uczniowiepoznali tajniki pieczenia rogali. Wszyscy z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyli się do pracy: nadziewali ciasto marmoladą i nadawali kształt rogalikom.  W stołówce szkolnej roznosił się cudowny zapach pieczonego ciasta.Dzieci z apetytem zajadały upieczone smakowitości.

     • Ogólnopolski program edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”

     • Program „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu.Zbudowanie świadomości, że choroby wieku przedszkolnego nie wynikają z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu. Kluczem w działaniu jest wczesne, wzajemne informowanie się rodziców i wychowawców o wszystkich niepokojących objawach w myśl zasady: im wcześniej tym lepiej! W ramach programu w przedszkolu organizowane są zajęcia dla dzieci, których celem jest zbudowanie zaufania do lekarzy, by w przypadku choroby śmiało udały się z rodzicem na konsultacje i stosowały się do jego zaleceń.

     • Akademia z okazji 11 listopada

     • Uroczysty i podniosły charakter miała akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów klas czwartych z wychowawcami. Ze sceny mogliśmy usłyszeć piosenki patriotyczne, wysłuchać recytacji wierszy i zobaczyć krótkie scenki historyczne. Uroczystość dostarczyła nam nie tylko wrażeń estetycznych, ale wzbudziła refleksję nad przeszłością naszego narodu.

     • Inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka z okazji 100-lecia niepodległości Polski

     • Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym w naszej szkole podjęto szereg inicjatyw dla uczczenia 100-lecia niepodległości. Prezentujemy nasze dokonania związane z promowaniem postaw patriotycznych oraz działania edukacyjne upamiętniające tak ważną dla każdego Polaka rocznicę.

     • „Rekord dla Niepodległej”

     • W piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji bicia  „Rekordu dla Niepodległej”.

     • Informacja

     • Informujemy, że dzień 12 listopada 2018 roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym dniu placówki oświatowe są nieczynne.

     • Przygotowujemy się do Narodowego Święta Niepodległości

     • 100 krokusów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

     • Dnia 30.10.2018 roku uczniowie klasy 3b wraz ze swoją wychowawczynią Eweliną Wojewodzic oraz pod bacznym okiem pana woźnego, posadzili w ogrodzie szkolnym 100 cebulek krokusów jako symbol uczczenia i upamiętnienia Jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

     • Ogólnopolska akcja „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

     • Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Założeniem akcji było przesłanie widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski, które również brały udział w akcji.

      Udział w tym innowacyjnym wydarzeniu to wyjątkowa lekcja geografii, historii oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata.

      Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Dziękujemy nauczycielom, uczniom, rodzicom, którzy w sposób aktywny zaangażowali się w naszą akcję.

     • 100 lat niepodległości

     • W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w quzie związanym z tak ważną dla nas wszystkich uroczystością. QUIZ https://quizizz.com/join  KOD 853748

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

     • Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy Ib poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe są też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.

     • Warsztaty decoupage

     • Już po raz drugi uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w klasowych warsztatach decoupage. Mieli okazje ozdobić wiele przedmiotów z drewna. Dobieranie, precyzyjne wydzieranie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni.

     • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 2 listopada 2018

     • Szanowni Rodzice!

      Piątek, 2 listopada 2018r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu zajęcia opiekuńcze prowadzi świetlica szkolna w godzinach od 7:30 do 15:30.

     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Po jego zakończeniu nasza placówka otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział w tym projekcie. Poniżej prezentujemy któtką relacje filmową z tego wydarzenia. Code Week - Film

     • Wojewódzki konkurs przedmiotowy - 2018

     • Na początku listopada w naszej szkole odbędą się szkolne etapy czterech wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

      1) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - 5 listopada
      (w poniedziałek);

      2) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 6 listopada
      (we wtorek);

      3) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego - 7 listopada
      (w środę);

      4) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego - 15 listopada
      (w czwartek).

      Regulaminy Konkursów oraz zakres wiedzy i umiejętności dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem:

      http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/bez-kategorii/28975/

      Zachęcamy do udziału.

      Nauczyciele

     • EuroWeek

     • W dniach 14.10-18.10 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie jakim jest EuroWeek – Szkoła Liderów. Przez pięć dni w miejscowości Długopole Zdrój brali udział w warsztatach i prezentacjach. Poznali wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków świata m.in. z Kolumbii, Filipin, Brazylii, Meksyku, Etiopii, Indii. Dowiedzieli się interesujących wiadomości o ich ojczystych krajach. Oczywiście wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

     • Przedszkolaki z wizytą na poczcie

     • 18 października przedszkolaki z grupy „Misie” obchodziły Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Zainspirowani opowiadaniem pt: „Jak to się dzieje, że listy docierają do adresatów?” postanowiliśmywybrać sięz wizytą do Urzędu Pocztowego w Toszku. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy urzędników pocztowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miejsce do wrzucania listów, miejsce przy okienku itp. Poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do naszych domów listy i paczki. Z okazji  Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne życzenia Pracownikom Poczty i przekazały na ręce pani Naczelnik Podziękowanie za miłe przyjęcie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 12.10.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie klasy IIa i IIb przygotowali humorystyczne przedstawienie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, a samorząd uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki.

     • Dzień szalonego kapelusza, szalonej czapki

     • Przewodnicząca szkoły Dominika Kobiernik postanowiła uatrakcyjnić życie szkolne. Pomysł wprowadzenia dnia szalonego kapelusza, szalonej czapki okazał się strzałem w dziesiątkę. 11 października dzieci paradowały po szkolnych korytarzach w niebanalnych nakryciach głowy. Zapraszamy do oglądania galerii.