• Uroczyste pasowanie na ucznia

     • W czwartek, 11 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowały się do tej uroczystości  pod okiem wychowawczyń. W rytm Marsz Radetzkiego, w odświętnych strojach weszły na halę, aby złożyć ślubowanie. Pasowanie na ucznia poprzedził ciekawy występ pierwszoklasistów. Dodatkowo najmłodsi uczniowie musieli wykonać różne zadania m. in. odnaleźć pierwszą literę swojego imienia, rozwiązać szkolne zagadki oraz wypić „magiczny” (bardzo kwaśny) napój i szeroko się uśmiechnąć. Swój egzamin zdały śpiewająco. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i  pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem poszli do swoich sal. Tam czekała na nich  kolejna niespodzianka, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      To był wspaniały dzień!

    • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania
     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Od 11.10.2018r. do 19.10.2018r. nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Więcej informacji na stronie  https://codeweek.eu

      A już od 15 października wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w kodowaniu. Wystarczy wejść na stronę: https://join.quizizz.com i wpisać KOD DO GRY 441250

     • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

     • Na kolejne zaproszenie przedszkolaków w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” odpowiedział wyjątkowy gość. Tym razem na wspólne czytanie z misiem Bruno zgodził się zastępca Burmistrz Toszka Pan Piotr Kunce. Nasz gość zaproponował przedszkolakom do posłuchania jedną z przygód Franklina: „Franklin i starszy kolega”. Wszystkie dzieci uważnie słuchały czytanej bajki czego dowodem były trafne odpowiedzi na pytania o jej treść. Na zakończenie naszego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a nasz gość wpisał się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Dziękujemy za miłe słowa!

     • Sukces naszej reprezentacji

     • Nasza reprezentacja dziewcząt po wygranej z Wielowsią 2:0 i remisie z Bojkowem 2:2 zajęła 2 miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”
     • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”

     • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” polegającej na wysyłaniu kartek pocztowych do stu szkół z różnych części Polski wraz z krótkim opisem swojej miejscowości. Jeśli masz pocztówkę przedstawiającą miejscowość Toszek (kupioną lub własnoręcznie zrobioną) to wpisz na niej tekst: „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

      Serdeczne pozdrowienia przesyłają Uczniowie SP im. G. Morcinka w Toszku. Zapraszamy do naszego Zamku, w którym ukryty jest skarb – Złota Kaczka. Może to Wam uda się go znaleźć ….

      Wypełnione pocztówki wraz ze znaczkiem proszę przynosić do Pani Renaty Plich-Czerner (sala 3) lub Pani Katarzyny Jendrysik. Do dnia 19.10.2018r. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

     • Szanowni Rodzice!

     • Chcielibyśmy poinformować, że roczna składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 30zł na dziecko. Pieniądze należy wpłacać na konto Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy konto nr  11 8454 1024 2008 1400 4578 0001

      W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasę.

      Prosimy o dokonanie wpłat do maja 2019 roku.

      Pragniemy zachęcić wszystkich bardzo serdecznie do wpłat, zebrane fundusze zostaną przeznaczone  m. in na :

      -  dofinansowanie ciekawych imprez i uroczystości

      - zaproszenie wyjątkowych gości

      - dofinansowanie  wycieczek uczniów

      - dofinansowanie  nagród w konkursach

      - dofinansowanie  nagród dla najlepszych uczniów

      Masz ciekawy pomysł na co możemy jeszcze przeznaczyć zgromadzone fundusze albo chciałbyś zgłosić problem? Napisz do nas:

      radarodzicowsptoszek@gmail.com

     • „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

     • Przedszkolaki z grupy „Misie” z nieukrywaną radością dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz współpraca między przedszkolami.

      Dzieci wraz z wychowawczynią Anetą Jachimczuk wybrały grupową maskotkę – Misia, któremu nadały imię Bruno i to właśnie z nim, przedszkolaki odbędą w roku szkolnym 2018/2019 swoją czytelniczą podróż. Projekt został zainaugurowany głośnym czytaniem w przedszkolu przez wychowawcę. Następnie do wspólnego czytania przedszkolaki zaprosiły pierwszych gości - osoby związane z przedszkolem. Z okazji Dnia Chłopak odpowiedziała na nasze zaproszenie i poczytała nam Pani Dyrektor Agata Zawadzka. Czytała już nam także pani Joanna Wróblewska - bibliotekarka naszej szkoły.  Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpisują się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Czekamy na kolejnych gości!

      Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnego etapu projektu, w którym miś Bruno będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”.

     • Sukcesy naszych uczniów

     • VII Klubowy Turniej Łuczniczy „Cały Bytom strzela z łuku”, Stolarzowice 1-2.09.2018.
      Zawody zostały przeprowadzone 1-2 września 2018, a organizatorem była sekcja łucznicza klubu LKS TEMPO w Stolarzowicach. 
      Najwyższe miejsce zdobyła Julia Krupa – 1 miejsce kat. Dzieci Młodsze 

      Śląska Liga Dzieci i Młodzików – finałowa runda IV -  Ruda Śląska, 16.09.2018
      Julia Krupa – wystrzelała złoty hat-trick Ligi. Po raz kolejny zdobyła Złoty medal zajmując 1 miejsce w kategorii dzieci młodsze, tym samym zapewniając sobie w klasyfikacji generalnej Złoty Puchar i 1 miejsce w całej Lidze. Laura Szczędzina – zaliczyła bardzo udany debiut w łucznictwie nagrodzony Srebrnym medalem za 2 miejsce w rundzie oraz Brązowym Pucharem za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi.

      Julia i Laura są zawodniczkami Klubu Łuczniczego A3D TOSZEK.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Ogródek szkolny

     • Jesienne prace na naszej szkolnej działce trwają… Chętnych uczniów do pomocy zapraszamy na kółko przyrodnicze w każdy poniedziałek na 8 lekcji. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby zechcieli wesprzeć szkolny ogródek roślinami wieloletnimi, które zasadzimy.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • 20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. W 2013 roku Sejm przyjął bowiem uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia nasza placówka zorganizowała moc atrakcji dla naszych najmłodszych. Pogoda dopisała, więc po uroczystym  pasowaniu na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych przez Panią dyrektor Agatę Zawadzką i odśpiewaniu Hymnu Dnia Przedszkolaka, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Następnie wyposażeni w transparenty, ozdoby i balony wyruszyliśmy uliczkami naszego miasta, ogłaszając wszem i wobec, że dziś jest właśnie Dzień Przedszkolaka i że fajnie jest być przedszkolakiem. Po powrocie do naszych sal, na dzielnych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę udziału w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka każde dziecko otrzymało dyplom.

      Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

     • Informacja

     • SPOTKANIE  Z RODZICAMI
       UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

      CZWARTEK
      20.09.2018 r.

      godz. 16:30
      ( świetlica szkolna)

     • Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

     • 3 września 2018r. społeczność uczniowska zgromadziła się na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019. 

      Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Agata Zawadzka. Podczas uroczystej inauguracji nasi uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki.

      Z radością zostali powitani nowi uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali słodkie rogi obfitości.

      W tym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i  uzdolnień.

    • Szanowni Rodzice i Uczniowie
     • Szanowni Rodzice i Uczniowie

     • Dnia 3.09.2018 roku o godzinie 9:00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 na hali sportowej.

     • Informacja

     • Dnia 29.08.2018r.  (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Toszku.

      DNI OTWARTE dla chętnych dzieci z oddziałów przedszkolnych odbędą się:

      • 30.08.2018r. (czwartek) od 10.00 do 11.00
      • 31.08.2018r. (piątek) od 10.00 do 11.00

      W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP im. G. Morcinka w Toszku będą korzystały z następujących kart pracy:

      • Klasa „0” ŚREDNIAKI – dzieci z rocznika 2013 oraz 2014

       Pakiet „Kolekcja przedszkolaka - czterolatki” wydawnictwo NOWA ERA

      • Klasa „0” STARSZAKI – dzieci z rocznika 2012 i rocznika 2011

       Pakiet „Dzieciaki w akcji - sześciolatki” wydawnictwo NOWA ERA

      RODZICE WE WŁASNYM ZAKRESIE ZAKUPUJĄ KARTY PRACY DLA SWOICH DZIECI. Listy z podziałem na grupy znajdują się w sekretariacie. NA ZEBRANIU ZOSTANIE USTALONY ZAKUP KART PRACY DLA DZIECI Z ROCZNIKA 2015.

    • Szkolny zestaw podręczników
     • Szkolny zestaw podręczników

     • Szanowni Rodzice

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I-III i IV-VI będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

      Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

      Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka niemieckiego.

      Poniżej przedstawiamy listę podręczników.

     • Nareszcie wakacje!

     • I znów są wakacje takim hasłem przewodnim powitali nas uczniowie klas szóstych, którzy przygotowali uroczystą akademię na zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Po zakończonej uroczystości uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas.

      Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży oraz niezapomnianych wrażeń.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018r. o godzinie 9:00 na hali sportowej. Po części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

     • Informacja

     • Sekretariat szkoły w dniu 21 czerwca 2018 r. będzie czynny do godziny 16:00. Natomiast w dniu 22 czerwca 2018 r. do 13:30.

     • Klub Odkrywców Niemieckiego

     • Na zajęciach KON w maju i czerwcu uczniowie poznali teatrzyk Kamishibai i wspólnymi siłami przedstawili nam bajkę „Die kleine Raupe Nimmersatt”. Dzieci wykonały  również książeczkę na podstawie bajki. Przy okazji powtórzyły dni tygodnia i artykuły spożywcze. Uczniowie zajmowali się w dalszym ciągu mapą Niemiec. Nanosili miasta niemieckie, w których byli itd…

      Gościliśmy również na naszym spotkaniu p. Kupczyk, germanistkę naszej szkoły. Temat zajęć brzmiał: Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? Co to jest dwujęzyczność? Wniosek po spotkaniu nasunął się sam: „Angielski  jest podstawą, niemiecki  atutem!”

      Ostatnie zajęcia przed wakacjami zaplanowali Klubowicze sami: była chusta animacyjna, piknik i bajka w j. niemieckim pt: „Wo ist meine Mami?”.

      Stałym elementem zajęć były różne gry językowe oraz lektura czasopisma „Keks” .

      Życzymy wszystkim sympatykom języka niemieckiego udanych wakacji i do zobaczenia!

      Opiekun Klubu- Aneta Gola i Klubowicze