• 100 krokusów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

     • Dnia 30.10.2018 roku uczniowie klasy 3b wraz ze swoją wychowawczynią Eweliną Wojewodzic oraz pod bacznym okiem pana woźnego, posadzili w ogrodzie szkolnym 100 cebulek krokusów jako symbol uczczenia i upamiętnienia Jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

     • Ogólnopolska akcja „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

     • Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Założeniem akcji było przesłanie widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski, które również brały udział w akcji.

      Udział w tym innowacyjnym wydarzeniu to wyjątkowa lekcja geografii, historii oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata.

      Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Dziękujemy nauczycielom, uczniom, rodzicom, którzy w sposób aktywny zaangażowali się w naszą akcję.

     • 100 lat niepodległości

     • W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w quzie związanym z tak ważną dla nas wszystkich uroczystością. QUIZ https://quizizz.com/join  KOD 853748

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

     • Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy Ib poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe są też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.

     • Warsztaty decoupage

     • Już po raz drugi uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w klasowych warsztatach decoupage. Mieli okazje ozdobić wiele przedmiotów z drewna. Dobieranie, precyzyjne wydzieranie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni.

     • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 2 listopada 2018

     • Szanowni Rodzice!

      Piątek, 2 listopada 2018r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu zajęcia opiekuńcze prowadzi świetlica szkolna w godzinach od 7:30 do 15:30.

     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Po jego zakończeniu nasza placówka otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział w tym projekcie. Poniżej prezentujemy któtką relacje filmową z tego wydarzenia. Code Week - Film

     • Wojewódzki konkurs przedmiotowy - 2018

     • Na początku listopada w naszej szkole odbędą się szkolne etapy czterech wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

      1) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - 5 listopada
      (w poniedziałek);

      2) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 6 listopada
      (we wtorek);

      3) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego - 7 listopada
      (w środę);

      4) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego - 15 listopada
      (w czwartek).

      Regulaminy Konkursów oraz zakres wiedzy i umiejętności dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem:

      http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/bez-kategorii/28975/

      Zachęcamy do udziału.

      Nauczyciele

     • EuroWeek

     • W dniach 14.10-18.10 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie jakim jest EuroWeek – Szkoła Liderów. Przez pięć dni w miejscowości Długopole Zdrój brali udział w warsztatach i prezentacjach. Poznali wielu ciekawych ludzi z różnych zakątków świata m.in. z Kolumbii, Filipin, Brazylii, Meksyku, Etiopii, Indii. Dowiedzieli się interesujących wiadomości o ich ojczystych krajach. Oczywiście wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

     • Przedszkolaki z wizytą na poczcie

     • 18 października przedszkolaki z grupy „Misie” obchodziły Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Zainspirowani opowiadaniem pt: „Jak to się dzieje, że listy docierają do adresatów?” postanowiliśmywybrać sięz wizytą do Urzędu Pocztowego w Toszku. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy urzędników pocztowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miejsce do wrzucania listów, miejsce przy okienku itp. Poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do naszych domów listy i paczki. Z okazji  Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne życzenia Pracownikom Poczty i przekazały na ręce pani Naczelnik Podziękowanie za miłe przyjęcie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 12.10.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie klasy IIa i IIb przygotowali humorystyczne przedstawienie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, a samorząd uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki.

     • Dzień szalonego kapelusza, szalonej czapki

     • Przewodnicząca szkoły Dominika Kobiernik postanowiła uatrakcyjnić życie szkolne. Pomysł wprowadzenia dnia szalonego kapelusza, szalonej czapki okazał się strzałem w dziesiątkę. 11 października dzieci paradowały po szkolnych korytarzach w niebanalnych nakryciach głowy. Zapraszamy do oglądania galerii.

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

     • W czwartek, 11 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowały się do tej uroczystości  pod okiem wychowawczyń. W rytm Marsz Radetzkiego, w odświętnych strojach weszły na halę, aby złożyć ślubowanie. Pasowanie na ucznia poprzedził ciekawy występ pierwszoklasistów. Dodatkowo najmłodsi uczniowie musieli wykonać różne zadania m. in. odnaleźć pierwszą literę swojego imienia, rozwiązać szkolne zagadki oraz wypić „magiczny” (bardzo kwaśny) napój i szeroko się uśmiechnąć. Swój egzamin zdały śpiewająco. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i  pozowali do pamiątkowych zdjęć. Potem poszli do swoich sal. Tam czekała na nich  kolejna niespodzianka, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      To był wspaniały dzień!

    • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania
     • Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

     • Od 11.10.2018r. do 19.10.2018r. nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Więcej informacji na stronie  https://codeweek.eu

      A już od 15 października wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w kodowaniu. Wystarczy wejść na stronę: https://join.quizizz.com i wpisać KOD DO GRY 441250

     • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

     • Na kolejne zaproszenie przedszkolaków w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” odpowiedział wyjątkowy gość. Tym razem na wspólne czytanie z misiem Bruno zgodził się zastępca Burmistrz Toszka Pan Piotr Kunce. Nasz gość zaproponował przedszkolakom do posłuchania jedną z przygód Franklina: „Franklin i starszy kolega”. Wszystkie dzieci uważnie słuchały czytanej bajki czego dowodem były trafne odpowiedzi na pytania o jej treść. Na zakończenie naszego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a nasz gość wpisał się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Dziękujemy za miłe słowa!

     • Sukces naszej reprezentacji

     • Nasza reprezentacja dziewcząt po wygranej z Wielowsią 2:0 i remisie z Bojkowem 2:2 zajęła 2 miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”
     • „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”

     • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” polegającej na wysyłaniu kartek pocztowych do stu szkół z różnych części Polski wraz z krótkim opisem swojej miejscowości. Jeśli masz pocztówkę przedstawiającą miejscowość Toszek (kupioną lub własnoręcznie zrobioną) to wpisz na niej tekst: „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”

      Serdeczne pozdrowienia przesyłają Uczniowie SP im. G. Morcinka w Toszku. Zapraszamy do naszego Zamku, w którym ukryty jest skarb – Złota Kaczka. Może to Wam uda się go znaleźć ….

      Wypełnione pocztówki wraz ze znaczkiem proszę przynosić do Pani Renaty Plich-Czerner (sala 3) lub Pani Katarzyny Jendrysik. Do dnia 19.10.2018r. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

     • Szanowni Rodzice!

     • Chcielibyśmy poinformować, że roczna składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 30zł na dziecko. Pieniądze należy wpłacać na konto Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy konto nr  11 8454 1024 2008 1400 4578 0001

      W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasę.

      Prosimy o dokonanie wpłat do maja 2019 roku.

      Pragniemy zachęcić wszystkich bardzo serdecznie do wpłat, zebrane fundusze zostaną przeznaczone  m. in na :

      -  dofinansowanie ciekawych imprez i uroczystości

      - zaproszenie wyjątkowych gości

      - dofinansowanie  wycieczek uczniów

      - dofinansowanie  nagród w konkursach

      - dofinansowanie  nagród dla najlepszych uczniów

      Masz ciekawy pomysł na co możemy jeszcze przeznaczyć zgromadzone fundusze albo chciałbyś zgłosić problem? Napisz do nas:

      radarodzicowsptoszek@gmail.com

     • „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

     • Przedszkolaki z grupy „Misie” z nieukrywaną radością dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz współpraca między przedszkolami.

      Dzieci wraz z wychowawczynią Anetą Jachimczuk wybrały grupową maskotkę – Misia, któremu nadały imię Bruno i to właśnie z nim, przedszkolaki odbędą w roku szkolnym 2018/2019 swoją czytelniczą podróż. Projekt został zainaugurowany głośnym czytaniem w przedszkolu przez wychowawcę. Następnie do wspólnego czytania przedszkolaki zaprosiły pierwszych gości - osoby związane z przedszkolem. Z okazji Dnia Chłopak odpowiedziała na nasze zaproszenie i poczytała nam Pani Dyrektor Agata Zawadzka. Czytała już nam także pani Joanna Wróblewska - bibliotekarka naszej szkoły.  Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpisują się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Czekamy na kolejnych gości!

      Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnego etapu projektu, w którym miś Bruno będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”.

     • Sukcesy naszych uczniów

     • VII Klubowy Turniej Łuczniczy „Cały Bytom strzela z łuku”, Stolarzowice 1-2.09.2018.
      Zawody zostały przeprowadzone 1-2 września 2018, a organizatorem była sekcja łucznicza klubu LKS TEMPO w Stolarzowicach. 
      Najwyższe miejsce zdobyła Julia Krupa – 1 miejsce kat. Dzieci Młodsze 

      Śląska Liga Dzieci i Młodzików – finałowa runda IV -  Ruda Śląska, 16.09.2018
      Julia Krupa – wystrzelała złoty hat-trick Ligi. Po raz kolejny zdobyła Złoty medal zajmując 1 miejsce w kategorii dzieci młodsze, tym samym zapewniając sobie w klasyfikacji generalnej Złoty Puchar i 1 miejsce w całej Lidze. Laura Szczędzina – zaliczyła bardzo udany debiut w łucznictwie nagrodzony Srebrnym medalem za 2 miejsce w rundzie oraz Brązowym Pucharem za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi.

      Julia i Laura są zawodniczkami Klubu Łuczniczego A3D TOSZEK.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!