• Ogródek szkolny

     • Jesienne prace na naszej szkolnej działce trwają… Chętnych uczniów do pomocy zapraszamy na kółko przyrodnicze w każdy poniedziałek na 8 lekcji. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Rodziców naszych uczniów, aby zechcieli wesprzeć szkolny ogródek roślinami wieloletnimi, które zasadzimy.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • 20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. W 2013 roku Sejm przyjął bowiem uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia nasza placówka zorganizowała moc atrakcji dla naszych najmłodszych. Pogoda dopisała, więc po uroczystym  pasowaniu na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych przez Panią dyrektor Agatę Zawadzką i odśpiewaniu Hymnu Dnia Przedszkolaka, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Następnie wyposażeni w transparenty, ozdoby i balony wyruszyliśmy uliczkami naszego miasta, ogłaszając wszem i wobec, że dziś jest właśnie Dzień Przedszkolaka i że fajnie jest być przedszkolakiem. Po powrocie do naszych sal, na dzielnych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę udziału w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka każde dziecko otrzymało dyplom.

      Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

     • Informacja

     • SPOTKANIE  Z RODZICAMI
       UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

      CZWARTEK
      20.09.2018 r.

      godz. 16:30
      ( świetlica szkolna)

     • Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

     • 3 września 2018r. społeczność uczniowska zgromadziła się na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019. 

      Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Agata Zawadzka. Podczas uroczystej inauguracji nasi uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki.

      Z radością zostali powitani nowi uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali słodkie rogi obfitości.

      W tym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i  uzdolnień.

    • Szanowni Rodzice i Uczniowie
     • Szanowni Rodzice i Uczniowie

     • Dnia 3.09.2018 roku o godzinie 9:00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 na hali sportowej.

     • Informacja

     • Dnia 29.08.2018r.  (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Toszku.

      DNI OTWARTE dla chętnych dzieci z oddziałów przedszkolnych odbędą się:

      • 30.08.2018r. (czwartek) od 10.00 do 11.00
      • 31.08.2018r. (piątek) od 10.00 do 11.00

      W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP im. G. Morcinka w Toszku będą korzystały z następujących kart pracy:

      • Klasa „0” ŚREDNIAKI – dzieci z rocznika 2013 oraz 2014

       Pakiet „Kolekcja przedszkolaka - czterolatki” wydawnictwo NOWA ERA

      • Klasa „0” STARSZAKI – dzieci z rocznika 2012 i rocznika 2011

       Pakiet „Dzieciaki w akcji - sześciolatki” wydawnictwo NOWA ERA

      RODZICE WE WŁASNYM ZAKRESIE ZAKUPUJĄ KARTY PRACY DLA SWOICH DZIECI. Listy z podziałem na grupy znajdują się w sekretariacie. NA ZEBRANIU ZOSTANIE USTALONY ZAKUP KART PRACY DLA DZIECI Z ROCZNIKA 2015.

    • Szkolny zestaw podręczników
     • Szkolny zestaw podręczników

     • Szanowni Rodzice

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I-III i IV-VI będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

      Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

      Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka niemieckiego.

      Poniżej przedstawiamy listę podręczników.

     • Nareszcie wakacje!

     • I znów są wakacje takim hasłem przewodnim powitali nas uczniowie klas szóstych, którzy przygotowali uroczystą akademię na zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Po zakończonej uroczystości uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas.

      Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży oraz niezapomnianych wrażeń.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018r. o godzinie 9:00 na hali sportowej. Po części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

     • Informacja

     • Sekretariat szkoły w dniu 21 czerwca 2018 r. będzie czynny do godziny 16:00. Natomiast w dniu 22 czerwca 2018 r. do 13:30.

     • Klub Odkrywców Niemieckiego

     • Na zajęciach KON w maju i czerwcu uczniowie poznali teatrzyk Kamishibai i wspólnymi siłami przedstawili nam bajkę „Die kleine Raupe Nimmersatt”. Dzieci wykonały  również książeczkę na podstawie bajki. Przy okazji powtórzyły dni tygodnia i artykuły spożywcze. Uczniowie zajmowali się w dalszym ciągu mapą Niemiec. Nanosili miasta niemieckie, w których byli itd…

      Gościliśmy również na naszym spotkaniu p. Kupczyk, germanistkę naszej szkoły. Temat zajęć brzmiał: Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? Co to jest dwujęzyczność? Wniosek po spotkaniu nasunął się sam: „Angielski  jest podstawą, niemiecki  atutem!”

      Ostatnie zajęcia przed wakacjami zaplanowali Klubowicze sami: była chusta animacyjna, piknik i bajka w j. niemieckim pt: „Wo ist meine Mami?”.

      Stałym elementem zajęć były różne gry językowe oraz lektura czasopisma „Keks” .

      Życzymy wszystkim sympatykom języka niemieckiego udanych wakacji i do zobaczenia!

      Opiekun Klubu- Aneta Gola i Klubowicze

    • Festyn Rodzinny
     • Festyn Rodzinny

     • W piękne, czerwcowe popołudnie 15.06.2018 r. w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. W tym dniu kolejny już raz odbył się Festyn Rodzinny.

      Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji np. gry i zabawy sportowe, animacje harcerzy, malowanie twarzy, studio fryzur i ozdabiania paznokci, dmuchańce i wiele innych… Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się przejażdżki konne i loteria fantowa oraz pokaz strażacki.

      Dodatkową gratką była możliwość obejrzenia wozu strażackiego z bliska i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci: wokalne, taneczne i teatralne. Ucztą dla podniebienia były znakomite, domowe wypieki i chleb ze smalcem. Zabawa była wyśmienita!

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas festynu.

      Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które pomogły w jego zorganizowaniu.

      Dziękujemy!

     • Wojewódzki konkurs WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2017/2018

     • Dobiegła końca kolejna edycja  konkursu „Wielka Liga Czytelników”, tym razem o zasięgu wojewódzkim.  Jego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców tak, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

      Nasza szkoła brała udział w Wielkiej Lidze już po raz trzeci. Pierwszy etap – szkolny, rozpoczął się 15 grudnia 2017 r.  Tym razem uczniowie mieli za zadanie przeczytać minimum 6 książek i poprawnie rozwiązać testy do każdej z nich. Zadania tego podjęło się 25 uczniów, z czego wszystkie sprawności zdobyły dwie uczennice z klas 4-6 i dwanaścioro uczniów z klas 1-3.

      Dnia 5 marca 2018 r. odbyły się w bibliotece szkolnej eliminacje do półfinału powiatowego, które wyłoniły reprezentantów naszej szkoły.

      W kategorii klas 1-3 najlepsi okazali się: Lena Lipińska, Justyna Mikosz i  Karol Czerner, a w kategorii klas 4-6 Paulina Mikosz i Martyna Weis.

      Uczniowie ci wzięli udział w półfinałach powiatowych, które odbyły się 12 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej  w Gliwicach-Sośnicy. Nasza drużyna z klas 1-3 okazała się najlepsza i zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Nieco mniej szczęścia miała drużyna z klas 4-6, która mimo imponującego wyniku, 96 punktów na 100 możliwych do zdobycia, zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem.

      Niestety tak się niefortunnie złożyło, że dzień przed finałem Wielkiej Ligi Czytelników dwoje z naszych finalistów wyjechało na Zieloną Szkołę. Dlatego też przed trudnym zadaniem stanęła nasza najmłodsza uczestniczka – uczennica klasy pierwszej – Lena Lipińska. Nie dość, że musiała sama stawić czoła trudnym zadaniom testu finałowego, to jeszcze musiała przeczytać do niego aż dwie książki: „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego i „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej.

      I tak 24 maja 2018 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach nasza Lena stanęła w szranki z drużynami z 55 szkół z całego województwa. Jako jedyna bez wsparcia innych członków zespołu, ale za to wzbudzająca podziw organizatorów za wiedzę i odwagę. Mamy nadzieję, że w tym czasie pozostali uczestnicy Wielkiej Ligii mocno trzymali za nią kciuki.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników, także tym którym się nie udało zaliczyć wszystkich testów, ale którzy spróbowali się podjąć tego zadania. Gratulujemy uczestnikom etapu powiatowego, a przede wszystkim naszej największej bohaterce Lenie Lipińskiej. Dla nas bez względu na wynik jest zwyciężczynią tego turnieju.

      Wielkie brawa!!!

      Szkolni koordynatorzy Wielkiej Ligi Czytelników

      Joanna Wróblewska i Irena Dobiosz

     • Tradycyjnie, z okazji Dnia Dziecka, mury naszej szkoły wypełniała muzyka

     • 30 maja 2018 roku odbyła się 15 edycja konkursu muzycznego SZKOLNY IDOL  oraz tanecznego „Raz, dwa, trzy – tańcz i Ty”, które przygotowały Panie: Irena Dobiosz, Joanna Wróblewska i Karina Jarmułowicz– Łozińska.

      Po wcześniejszych eliminacjach  swoje talenty zaprezentowało 12 wokalistów i 6 grup tanecznych. Jak zwykle jury miało kłopot z wyłonieniem zwycięzców ze względu na wysoki poziom wykonawców.

      Ostatecznie w kategorii muzycznej pierwsze miejsce wyśpiewała Klaudia Bytomski z kl.4c, zdobywając tytuł Szkolnego Idola 2018.

      Drugie miejsce zajęła Karolina Badura z kl. 5c, trzecie ex aequo Anna Labus z kl. 1a i Marta Groszczyk z kl. 2b, a wyróżnienie otrzymał Kacper Miszok z kl. 6a.

      Kacper Miszok zachwycił także publiczność i dzięki jej głosom zdobył tytuł Szkolnego Idola Publiczności 2018.

      W kategorii tanecznej najlepsze okazały się tym razem duety. Miejsce trzecie zajęły Izabela Falborska i Maja Szkobel z kl. 5b, drugie Karolina Badura i Oliwia Hynowska z kl. 5c i pierwsze Dominika Kobiernik z kl.5b i Kasia Morciniec z kl.5c, które urzekły wszystkich swoim lirycznym przedstawieniem taneczno-baletowym.

      Wszystkich laureatów będzie można zobaczyć jeszcze raz w naszej szkole 15.06.2018 roku w trakcie festynu z okazji „Dnia Rodzinki”, na który serdecznie zapraszamy.

      Dziękujemy wszystkim!

    • Uwaga, uwaga czas posprzątać bałagan
     • Uwaga, uwaga czas posprzątać bałagan

     • Zabierz się za domowe sprzątanie,

      zrób przyjemność mamie.

      Babci jeden włos siwy ubędzie,

      gdy w Twoim pokój porządek będzie.

      Dziadek Cię po ramieniu poklepie,

      z radości, że takie schludne z Ciebie dziecię.

      A gdy pożegnasz się z bałaganem, możesz  do szkoły przynieść zabawki, pluszaki, książki  i gry w dobrym stanie. (Prosimy przynosić rzeczy do szkolnej biblioteki  do dnia 10.06.2018r.)

     • Wizyta u Bolka i Lolka

     • Dnia 17 maja 2018 roku uczniowie klas drugich pojechali na jednodniową wycieczkę do Bielska – Białej, miasta, które nazywane bywa wrotami do Beskidów. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Studio Filmów Rysunkowych, gdzie narodził się Bolek i Lolek. Podczas dwugodzinnych warsztatów edukacyjnych dzieci poznały kolejne etapy produkcji filmów animowanych, przekonały się jak trudna i czasochłonna jest praca związana z ich tworzeniem. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia dekoracji,  rekwizytów i projektów postaci występujących w bajkach. Wizyta w tym magicznym miejscu zakończyła się w kinie „Studio” pokazem wybranych filmów animowanych bielskiej produkcji. Następnym wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki była podróż kolejką gondolową na Szyndzielnię. Z okien wagoników uczniowie podziwiali piękną panoramę Bielska – Białej i okolicznych szczytów. Wycieczka była udana i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

     • BILET DO MUZEM ENERGETYKI W ŁAZISKACH GÓRNYCH, 28.05.2018r.

     • Wyjazd do muzeum był nie lada wyzwaniem dla wyróżnionych laureatów konkursów  towarzyszących Szkolnemu Dniu Nauki. Ci najmłodsi, jak i starsi, zmierzyli się z dość trudnym słownictwem związanym z prądem. Największą zabawę mieli chłopcy, którzy chętnie testowali zabytkowe urządzenia.